reklama

Vláda si z nás dělá dobrý den a nerespektuje naši práci, tvrdí šéf odborů Bábek

Ani v sobotu večer stále není jasné, zda budou moci restaurace a malé podniky v pondělí otevřít. Vláda si finální rozhodnutí nechává na nedělní tiskovou konferenci. Podle předsedy podnikatelských odborů Radomila Bábka si svým přístupem dělá z lidí „dobrý den“, řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Vzniklá situace má podle Bábka na živnostníky dvojí dopad – materiální a mentální. „Všichni se musí připravit, všichni pracují na tom, aby měli dezinfikované prostory. Nikdo neřekl, že se v pondělí neotevře, a ta naděje je velká,“ míní šéf podnikatelských odborů. „Chování vlády také dopadá na psychiku. Je zjevné, že vláda si z nás dělá dobrý den. Nemá zájem respektovat práci lidí. Všimněte si, že i z reportáží, které vysíláte, je zjevné, že malí živnostníci jsou zodpovědní a dokáží dodržovat pravidla. Vláda ta pravidla dodržovat nedokáže,“ dodal.

Bábek sám zastává názor, že by měla vláda okamžitě povolit opatření a nechat živnostníky pracovat. „Podnikatelské odbory jsou obecně proti tomu, aby byla vypnuta ekonomika. Chceme, aby mohli všichni normálně fungovat. Nevidíme rozdíl v tom, že mohou otevřít velké prodejny, kde se scházejí až stovky lidí, ale nemohou fungovat malé krámky, jejichž majitelé jsou ochotni dodržet všechna pravidla,“ myslí si.

Kdyby vláda i nadále držela malé podnikatele pod zámkem, znamenalo by to pro ně podle Bábka „totálně ztracenou sezónu“. „Pro většinu firem by to také znamenalo krach. My dosud nevíme, kolik malých živnostníků zkrachovalo. Naše země je ve fázi hibernace, až se rozvolní, teprve se ukáže, kdo si jak se situací poradil a kdo už nikdy neotevře,“ uzavřel Bábek.

K tématu

Tagy: restaurace rozhovor opatření odbory podnikatelé zavřené obchody Radomil Bábek

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Rusko

První oficiální reakce Ruska: Provokaci potrestáme. Předvolalo si českého velvyslance

První oficiální reakce Ruska: Provokaci potrestáme. Předvolalo si českého velvyslance

  • Aktualizováno

Rusko přijme odvetná opatření proti rozhodnutí České republiky vyhostit 18 diplomatů, uvedlo v neděli tamní ministerstvo zahraničí. Ruská diplomacie za krokem české vlády vidí americký vliv a vnímá ho jako provokaci. Zároveň si předvolala českého velvyslance Vítězslava Pivoňku. Obvinění z podílu ruských tajných služeb na výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích z roku 2014 považuje Moskva za absurdní a nepodložená.

Roztržka s Moskvou bude na dlouho, říká Zemanův muž pro vztahy s Ruskem
Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze
Navalnyj je chuligán. Nenecháme ho zemřít ve vězení, řekl velvyslanec Ruska v Británii
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Další články
reklama
reklama