reklama

Vláda si z nás dělá dobrý den a nerespektuje naši práci, tvrdí šéf odborů Bábek

Ani v sobotu večer stále není jasné, zda budou moci restaurace a malé podniky v pondělí otevřít. Vláda si finální rozhodnutí nechává na nedělní tiskovou konferenci. Podle předsedy podnikatelských odborů Radomila Bábka si svým přístupem dělá z lidí „dobrý den“, řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Vzniklá situace má podle Bábka na živnostníky dvojí dopad – materiální a mentální. „Všichni se musí připravit, všichni pracují na tom, aby měli dezinfikované prostory. Nikdo neřekl, že se v pondělí neotevře, a ta naděje je velká,“ míní šéf podnikatelských odborů. „Chování vlády také dopadá na psychiku. Je zjevné, že vláda si z nás dělá dobrý den. Nemá zájem respektovat práci lidí. Všimněte si, že i z reportáží, které vysíláte, je zjevné, že malí živnostníci jsou zodpovědní a dokáží dodržovat pravidla. Vláda ta pravidla dodržovat nedokáže,“ dodal.

Bábek sám zastává názor, že by měla vláda okamžitě povolit opatření a nechat živnostníky pracovat. „Podnikatelské odbory jsou obecně proti tomu, aby byla vypnuta ekonomika. Chceme, aby mohli všichni normálně fungovat. Nevidíme rozdíl v tom, že mohou otevřít velké prodejny, kde se scházejí až stovky lidí, ale nemohou fungovat malé krámky, jejichž majitelé jsou ochotni dodržet všechna pravidla,“ myslí si.

Kdyby vláda i nadále držela malé podnikatele pod zámkem, znamenalo by to pro ně podle Bábka „totálně ztracenou sezónu“. „Pro většinu firem by to také znamenalo krach. My dosud nevíme, kolik malých živnostníků zkrachovalo. Naše země je ve fázi hibernace, až se rozvolní, teprve se ukáže, kdo si jak se situací poradil a kdo už nikdy neotevře,“ uzavřel Bábek.

K tématu

Tagy: restaurace rozhovor opatření odbory podnikatelé zavřené obchody Radomil Bábek

Další hlavní zprávy

360°

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

„Nemůžeme pokrýt všechno a nepokryli jsme to dokonale, ale pomáháme pouze přežít,“ vzkázal umělcům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Doufal prý, že rok 2021 bude jiný, „ale zdá se, že se z toho jen tak nevyhrabeme.“ Také uvedl, že chystá program COVID kultura 3, který už nezapomene například na umělecké fotografy.

Nechceme Trumpa za souseda. Lidé z Palm Beach se ho snaží vyštípat z jeho rezidence
Nouzový stav bude trvat déle než čtyři měsíce. Vláda ho prodloužila do 14. února
Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Další články
reklama
reklama