reklama
CNN Prima News Vladimír Černý

Vladimír Černý

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Černý“

Babiš ho označil za doktora Smrt. Bývalý náměstek Černý na promořování trvá

Jediná cesta k ukončení pandemie koronaviru je imunizace společnosti, tedy její promoření nebo očkování, trvá na svém bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Minulý týden ho premiér Andrej Babiš označil za „doktora Smrt“. Pokud šéf vlády bude v takových výrocích pokračovat, je Černý připraven se bránit.

Nemocnice jsou absolutně vyčerpané. Ve hře je povolání lékařů z ambulancí

Stav v českých nemocnicích lze charakterizovat jednoduše, narůstá počet pacientů, kteří potřebují rozsáhlou péči, uvedl na tiskové konferenci náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Podle něj tak dojde k posílení nejen lůžek, ale také personálu. Vypomáhat s pacienty s covidem by mohli začít lékaři z ambulancí, protože není dostatek kvalifikovaného personálu. Díky očkování ale počet nakažených zdravotníků rapidně klesá.

Totálně jsme to zpackali, říká imunolog Hořejší. Pandemický zákon označil za šaškárnu

Nemocnice se nachází na hraně svých kapacit. Na jednotkách JIP a ARO je aktuálně volných 14 procent kapacit. Před kolapsem nemocnic varovali odborníci už delší dobu. „Totálně jsme to zvorali. Může za to vláda, která se zachovala iracionálně. Stejný podíl na tom má opozice, která se chová ostudně i dnes,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS imunolog Václav Hořejší.

Nemocnice v Česku jsou na hraně kapacity, Němci mohou vzít jen jednotky pacientů

Nemocnice v Česku jsou podle ministerstva zdravotnictví kvůli koronaviru na hraně svých kapacit. Rozdíly mezi kraji existují, ale většina z nich je obsazena na maximum. Uvedl to náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Německo, jehož pomoc po vládě žádá Karlovarský kraj, podle něj může přijmout jen jednotky pacientů. Chce navíc jen ty, kteří nemají britskou mutaci nemoci COVID-19.

Kubek: Boj s epidemii nyní řídí trojice mužů – Blatný, Černý a Dušek. Nezvládají to

Z ministerstva zdravotnictví v poslední době odcházejí klíčové osoby, které měly na starost očkování a testování. V současnosti tak řídí boj s epidemií trojice mužů – ministr zdravotnictví Jan Blatný, profesor Vladimír Černý a ředitel ÚZIS Ladislav Dušek, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové prezident České lékařské komory Milan Kubek, podle kterého situaci nezvládají.

Šedo: S Blatným jsem za celou dobu mluvil asi patnáct minut, tak se pracovat nedá

S ministrem Janem Blatným (za ANO), když nepočítám větší schůze týmů, jsme spolu za celou dobu mluvili asi patnáct minut a já si myslím, že takhle se pracovat v nejužším týmu nedá, řekl pro MF DNES bývalý náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo. Ten na ministerstvu zdravotnictví v úterý skončil. Mimo něj se v pondělí vzdal funkce také národní koordinátor pro očkování Zdeněk Blahuta a z ministerstva odešli i další.

Blatný nerozumí pandemii, vedení resortu nezvládá, tvrdí imunolog Hel

Imunolog Zdeněk Hel uznává ministra zdravotnictví Jana Blatného za výborného onkologa a lékaře, ale vedení resortu a hlavně boj s pandemií koronaviru podle něj nezvládá dobře. „Bohužel, jak pan Blatný, tak ostatní z vedení ministerstva zdravotnictví nejsou odborně dostatečně vybavení na to, aby se zabývali reakcí na nemoc COVID-19,“ řekl Hel v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové.

reklama