CNN Prima News Vladimír Černý

Vladimír Černý

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Černý“

Babiš ho označil za doktora Smrt. Bývalý náměstek Černý na promořování trvá

Jediná cesta k ukončení pandemie koronaviru je imunizace společnosti, tedy její promoření nebo očkování, trvá na svém bývalý náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Minulý týden ho premiér Andrej Babiš označil za „doktora Smrt“. Pokud šéf vlády bude v takových výrocích pokračovat, je Černý připraven se bránit.

„Promořovací“ náměstek na ministerstvu zdravotnictví končí. Ministr si přivedl posily

Aktualizováno

Novými náměstky na ministerstvu zdravotnictví budou primář interní kliniky vinohradské nemocnice Martin Havrda a ředitel brněnské nemocnice u svaté Anny Vlastimil Vajdák. Na dotaz novinářů to v pátek řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), který byl před svým nástupem do ministerské funkce ředitelem pražské vinohradské nemocnice. Nynější takzvaně političtí náměstci, pod které nespadá žádná sekce ministerstva s odbornou agendou, skončí. Podle ministra sami nabídli rezignaci.

Česko požádalo zahraniční země o umístění pacientů s covidem. Jde o desítky lidí

Česká republika aktivovala zahraniční pomoc a požádala o součinnost s umístěním minimálně desítek pacientů s onemocněním COVID-19 do Německa, Švýcarska a Polska. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je to, že řada nemocnic není podle resortu schopna pacientům zajistit obvyklé standardy poskytované péče. Zatím ale podle zprávy nebylo požádáno o převoz konkrétního pacienta.

Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády

Rozdílné názory, které vedly až k hádce, hájili ve vysílání CNN Prima NEWS analytička Lenka Zlámalová a komentátor Petr Kolář. Do střetu se dostali kvůli novým vládním opatřením, návratu dětí do škol i možné výměně vlády. Shodli se však, že Češi po roce s koronavirovou pandemií postupně ztrácejí motivaci a vláda do situace vnáší další chaos.

Nejvíc nově nakažených za měsíc a půl. Za den přibylo přes 15 tisíc případů covidu

Aktualizováno

V úterý přibylo v Česku 15 672 případů nemoci COVID-19, což je nejvíce od 6. ledna. Jedná se o šestý nejvyšší denní nárůst počtu nakažených za celou dobu epidemie nemoci. Nejvíce nakažených za den přibylo právě 6. ledna, a to 17 764. Hospitalizovaných oproti pondělí mírně ubylo, ale pacientů ve vážném stavu je dál téměř 1 400. Reprodukční číslo kleslo jen o tisíciny, zůstává na 1,18.

Konečně. Pacienty s covidem bude možné vozit do Německa, zatím nabízí devět lůžek

Pacienty s covidem bude možné převézt i do nemocnic v Německu. První nabídky spolkové země Sasko jsou na devět volných lůžek. Záležet ale bude na každém konkrétním případu, řekl novinářům hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN). Nabídka německých lůžek se stane součástí českého národního dispečinku volných lůžek, dodal. O možnost převozů nemocných do Německa žádal Karlovarský kraj vládu opakovaně. Jeho nemocnice jsou dlouhou dobu přetížené.

Nemocnice jsou absolutně vyčerpané. Ve hře je povolání lékařů z ambulancí

Stav v českých nemocnicích lze charakterizovat jednoduše, narůstá počet pacientů, kteří potřebují rozsáhlou péči, uvedl na tiskové konferenci náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý. Podle něj tak dojde k posílení nejen lůžek, ale také personálu. Vypomáhat s pacienty s covidem by mohli začít lékaři z ambulancí, protože není dostatek kvalifikovaného personálu. Díky očkování ale počet nakažených zdravotníků rapidně klesá.

Totálně jsme to zpackali, říká imunolog Hořejší. Pandemický zákon označil za šaškárnu

Nemocnice se nachází na hraně svých kapacit. Na jednotkách JIP a ARO je aktuálně volných 14 procent kapacit. Před kolapsem nemocnic varovali odborníci už delší dobu. „Totálně jsme to zvorali. Může za to vláda, která se zachovala iracionálně. Stejný podíl na tom má opozice, která se chová ostudně i dnes,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS imunolog Václav Hořejší.