CNN Prima News Vladimír Votápek

Vladimír Votápek

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Votápek“

Petříček: Ukrajina v EU? Roztržka s Poláky ukazuje problém, o němž jsme si nedovolili mluvit

Roztržka mezi Ukrajinou a Polskem je spíše diplomatická. Ukazuje však, že v Evropě neprobíhá debata o tom, co by znamenalo přijetí Ukrajiny mezi členské státy. Tak se k aktuálnímu vztahu mezi státy vyjádřil bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (SOCDEM) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dodal, že v souvislosti s mezinárodním sporem vyvstávají otázky, o nichž si nikdo „v kontextu války nedovolil mluvit otevřeně“. S Petříčkovým výrokem však nesouhlasil bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek.

Votápek: Ukrajinci dělají zázraky. Chtěl bych vidět, co by na jejich místě zmohl Bundeswehr

Ukrajinský postup je neuvěřitelný. Rusové mají početní převahu i letectvo, ale obránci přesto jdou dál, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek. Bezpečnostní analytik Milan Mikulecký však upozornil, že ačkoli je protiofenziva úspěšná, válka bude podle něj trvat ještě několik let. Vývoj podle expertů neovlivní ani smrt velitele Vagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina.

Votápek: Letadla mohla vagnerovce rozstřílet. Někdo chtěl ukázat, že Putin je bezmocný stařík

Je zajímavé, že za celou dobu Prigožinovu armádu mířící na Moskvu nikdo nezastavil. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek. „Na ruském území by jim nic nebránilo napadnout tu kolonu a rozstřílet ji. Ale to se nestalo,“ divil se Votápek a naznačil, že šéf vagnerovců mohl za tažení na Moskvu dostat i zaplaceno, aby ukázal slabost ruského prezidenta Vladimira Putina.

Po zničení přehrady hrozí odpálení chemičky u Krymu. Votápek popsal, co od Rusů čeká

Ruští okupanti jsou zoufalí a udělají vše pro to, aby zabránili ukrajinské protiofenzivě. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to naznačil analytik mezinárodních vztahů Vladimír Votápek. Ruská armáda zřejmě v noci na úterý odpálila hráz obří Kachovské přehrady, čímž způsobila záplavu a následně ekologickou a také materiální katastrofu na jihu Ukrajiny i na okupovaném Krymu.

Experti: Ukrajinci děsí Rusy a lákají je do pasti, ti panikaří. Odpálení přehrady uspěchali

Vyhození Kachovské přehrady do povětří bylo předčasné, míní bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS vyjádřil své přesvědčení, že Rusové zpanikařili. I podle vojenského analytika Jiřího Vojáčka je na ruské straně vidět nervozita. Před protiofenzivou se ukrajinská armáda snaží podle Votápka o dvě věci.

Útok v Belgorodské oblasti? Hozená rukavice do tváře Putinova režimu, míní Votápek

Ruská Belgorodská oblast u hranic s Ukrajinou se v pondělí stala dějištěm ozbrojených střetů. Ty podle ruských úřadů vyvolaly ukrajinské skupiny, podle Ukrajinců to byli ruští partyzáni. Každopádně nebyl tento útok přijat v Rusku s klidným srdcem. Režimem podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) zřejmě neotřese, ale může jít o jeden ze spouštěčů jeho konce. „Je to hozená rukavice do tváře Putinova režimu,“ souhlasil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek.