CNN Prima News Vladimír Votápek

Vladimír Votápek

Výpis příspěvků ke štítku „Vladimír Votápek“

Reakce politiků na raketu v Polsku? Žádná hysterie, měli by naopak přitvrdit, říká expert

18. listopadu 2022 17:59

Bezprostřední reakce médií ani politiků po dopadu rakety na polské území se nedají označit za hysterii, shodují se ukrajinista Petr Kalina a bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek. Podle někdejšího diplomata by čeští politici naopak měli ve svých vyjádřeních být razantnější vzhledem k „barbarskému“ způsobu, kterým Rusko vede svoji útočnou válku.

Эксперт: Каким будет распад России? В сто раз хуже Югославии и с ядерным привкусом

19. října 2022 10:52

Россия точно проиграет войну на Украине, вопрос только как. По словам военного аналитика Лукаша Визингра страна, территориально самая большая в мире, направляется к своему распаду. Однако это, вероятно, не станет хорошей новостью для западных государств по причине возникшей неопределенности. Например, увеличится количество микрогосударств с ядерным арсеналом, во главе которых бы могли оказаться непредсказуемые и авторитарные правители. Визингр приравнивает потенциальный распад России к Югославии, при этом обозначая его как „в сто раз хуже и с ядерным привкусом“.

Expert: Jaký bude rozpad Ruska? Stokrát horší než Jugoslávie a s jadernou příchutí

16. října 2022 07:19

Rusko válku na Ukrajině jistě prohraje, je ovšem otázkou jak. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra země, která je rozlohou největší na světě, směřuje ke svému rozpadu. Ten by však nejspíš nebyl dobrou zprávou pro západní mocnosti, a to kvůli nejistotě, která by nastala. Zvýšil by se třeba počet státečků s jaderným arsenálem, do jejichž čela by se navíc mohli dostat nepředvídatelní a autoritářští vládci. Visingr přirovnává potenciální rozpad Ruska k Jugoslávii, přičemž jej označuje jako „stokrát horší a s jadernou příchutí“.

Experti: Putin ukázal, jak je odtržený od reality. Rusové procitli z jeho reality show

1. října 2022 00:15

Projev ruského prezidenta Vladimira Putina byl ostrý a odtržený od reality. V pořadu 360° na to upozornil analytik z výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček. Podle něj od šéfa Kremlu nezaznělo nic nového, přesto projevoval větší agresi než doposud. Souhlasil s tím i bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek.

России грозит распад. Поражение на Украине может стать толчком, считают эксперты

29. srpna 2022 12:24

Война на Украине может стать одной из причин распада России, вместо федерации могли бы возникнуть десятки отдельных государств. Бывший посол Чехии в РФ Петр Коларж и бывший генеральный консул в Санкт-Петербурге Владимир Вотапек считают, что это реалистичный сценарий. Оба сходятся во мнении, что тенденции к отторжению в разных уголках самого территориально большого государства мира существуют уже долгие годы. Конфликт на Украине и ослабление позиций президента Владимира Путина могли бы привести к противостоянию с Москвой.

Rusku hrozí rozpad na samostatné státy. Prohra na Ukrajině může být impuls, míní odborníci

20. srpna 2022 14:28

Rusko může i kvůli válce na Ukrajině čekat rozpad, přičemž by namísto federace vznikly desítky nových států. Za reálnou možnost to označují bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Petr Kolář i bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek. Oba se shodují, že odstředivé tendence v různých koutech rozlohou největšího státu na světě panují již dlouhá léta. Konflikt na Ukrajině a slábnoucí pozice prezidenta Vladimira Putina by tyto oblasti mohly vést k odporu proti Moskvě.

Rozdrobené Rusko? Po válce na Ukrajině mohou vzniknout desítky nových států

8. srpna 2022 20:16

Ruský prezident Vladimir Putin se na Ukrajině pokouší rozšířit území své federace, ale brzy by místo toho mohl řešit opačné problémy. Do hry totiž vstupuje otázka, zda se mu vůbec podaří udržet současné území Ruské federace. Ta je totiž tvořená řadou různých nesourodých národů, které by čím dál více mohly začít projevovat separatistické tendence. Ruská opozice v Praze navíc před časem představila návrh konkrétní „dekolonizace“ Ruska. Podle nich by současnou Ruskou federaci zvládly nahradit desítky nových států.

Ozbrojená mise NATO na Ukrajinu? To je cesta ke třetí světové válce, míní Šándor

23. března 2022 21:08

Provést ozbrojenou misi v rámci Severoatlantické aliance (NATO) je cesta ke třetí světové válce. Ve speciálním vysílání 100 dnů vlády Petra Fialy na CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert Andor Šándor. Osobně je podle svých slov pro, aby Ukrajina od států NATO dostávala zásilky zbraní, ale spojenecká mise podle něj není dobrý nápad. Za misi NATO na Ukrajinu by se naopak přimlouval bývalý generální konzul v ruském Petrohradu Vladimír Votápek.