reklama

Do hotelu teď smíte jen na služební cestu. Náhrady jsou nedostatečné, říkají hoteliéři

Vlivem nových vládních nařízení nesmí fungovat ubytovací zařízení pro rekreační účely, a to od čtvrtka minimálně do 3. listopadu. Obsloužit budou moci pouze hosty, kteří cestují za služebními účely, což platí pro Čechy i cizince. V provozu nesmí být vnitřní bazény, sauny ani wellness.

reklama

Podle Asociace hotelů se obsazenost pokojů v českých hotelech pohybuje kolem čtyř procent. Hoteliéři doufají, že kompenzace přijdou co nejdřív.

Například hotel Chvalská Tvrz v Horních Počernicích má obsazené pouze dva pokoje z 23. Podle jednatele hotelu Richarda Stáry je situace pro pražské hotely s novými opatřeními proti koronaviru katastrofální.

„V současné době máme obsazeno 10 procent pokojů oproti minulému roku. Myslím si, že za chvíli se dostaneme k nule, protože lidé jsou už dneska vyděšení vůbec do Prahy jezdit,“ říká Stára, který kvůli aktuální situaci zvažuje hotel zavřít.

Podobně skepticky vidí situaci i Lukáš Žaludek z hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. „Cítíme se rezignovaně. Půl roku jsme byli ubezpečováni, že lockdown nebude, teď tady je,“ říká.

Asociace hotelů a restaurací se s vládou shoduje v tom, že je omezení ubytovacích zařízení vzhledem k nárůstu počtu nakažených koronavirem nutné. Hoteliéři však nejsou spokojeni s rychlostí a mírou kompenzací.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama