reklama

Do hotelu teď smíte jen na služební cestu. Náhrady jsou nedostatečné, říkají hoteliéři

Vlivem nových vládních nařízení nesmí fungovat ubytovací zařízení pro rekreační účely, a to od čtvrtka minimálně do 3. listopadu. Obsloužit budou moci pouze hosty, kteří cestují za služebními účely, což platí pro Čechy i cizince. V provozu nesmí být vnitřní bazény, sauny ani wellness.

reklama

Podle Asociace hotelů se obsazenost pokojů v českých hotelech pohybuje kolem čtyř procent. Hoteliéři doufají, že kompenzace přijdou co nejdřív.

Například hotel Chvalská Tvrz v Horních Počernicích má obsazené pouze dva pokoje z 23. Podle jednatele hotelu Richarda Stáry je situace pro pražské hotely s novými opatřeními proti koronaviru katastrofální.

„V současné době máme obsazeno 10 procent pokojů oproti minulému roku. Myslím si, že za chvíli se dostaneme k nule, protože lidé jsou už dneska vyděšení vůbec do Prahy jezdit,“ říká Stára, který kvůli aktuální situaci zvažuje hotel zavřít.

Podobně skepticky vidí situaci i Lukáš Žaludek z hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. „Cítíme se rezignovaně. Půl roku jsme byli ubezpečováni, že lockdown nebude, teď tady je,“ říká.

Asociace hotelů a restaurací se s vládou shoduje v tom, že je omezení ubytovacích zařízení vzhledem k nárůstu počtu nakažených koronavirem nutné. Hoteliéři však nejsou spokojeni s rychlostí a mírou kompenzací.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude

Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude

Zatímco většina lidí zůstává v nejistotě, jestli se v pondělí otevřou obchody a další služby, alespoň někteří rodiče si mohou částečně oddechnout. Podle ministerstva školství platí, že od pondělí 30. listopadu se do lavic vrátí žáci 1. a 2. stupně ZŠ, fungovat bude prezenční i rotační výuka. Počkat si ale budou muset středoškoláci. Ti v lavicích neusednou ani v případě, že vláda v Česku vyhlásí 3. stupeň systému PES.

Vláda

Otevřou se obchody jen v Praze či Ostravě? Vláda by mohla rozvolňovat podle regionů

Otevřou se obchody jen v Praze či Ostravě? Vláda by mohla rozvolňovat podle regionů

  • Aktualizováno

Vláda stále neřekla, jestli od pondělí přejde Česká republika do třetí úrovně podle protiepidemického systému PES. Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) nastínil, že by se mohly obchody a restaurace otevřít jen v některých regionech. Podle čísel je na tom dobře například Praha nebo Moravskoslezský kraj, nejhorší je Vysočina.

reklama
Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Češi mají nejdražší elektřinu ze zemí východního bloku. Platí za ni víc než Švédové
reklama
reklama
Restaurace otevřela navzdory zákazu. Policisté rozdali pokuty za 4000 korun

Praha

Domácí zpravodajství

Pokuta 10 milionů pro OSA. Hotely měly platit i za pokoje, kde nikdo nebyl
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama