reklama

Do hotelu teď smíte jen na služební cestu. Náhrady jsou nedostatečné, říkají hoteliéři

Vlivem nových vládních nařízení nesmí fungovat ubytovací zařízení pro rekreační účely, a to od čtvrtka minimálně do 3. listopadu. Obsloužit budou moci pouze hosty, kteří cestují za služebními účely, což platí pro Čechy i cizince. V provozu nesmí být vnitřní bazény, sauny ani wellness.

reklama

Podle Asociace hotelů se obsazenost pokojů v českých hotelech pohybuje kolem čtyř procent. Hoteliéři doufají, že kompenzace přijdou co nejdřív.

Například hotel Chvalská Tvrz v Horních Počernicích má obsazené pouze dva pokoje z 23. Podle jednatele hotelu Richarda Stáry je situace pro pražské hotely s novými opatřeními proti koronaviru katastrofální.

„V současné době máme obsazeno 10 procent pokojů oproti minulému roku. Myslím si, že za chvíli se dostaneme k nule, protože lidé jsou už dneska vyděšení vůbec do Prahy jezdit,“ říká Stára, který kvůli aktuální situaci zvažuje hotel zavřít.

Podobně skepticky vidí situaci i Lukáš Žaludek z hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. „Cítíme se rezignovaně. Půl roku jsme byli ubezpečováni, že lockdown nebude, teď tady je,“ říká.

Asociace hotelů a restaurací se s vládou shoduje v tom, že je omezení ubytovacích zařízení vzhledem k nárůstu počtu nakažených koronavirem nutné. Hoteliéři však nejsou spokojeni s rychlostí a mírou kompenzací.

K tématu

Další hlavní zprávy

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů
Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.
O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli
Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení
Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další články
reklama
reklama