CNN Prima News vlakové nehody

vlakové nehody

Výpis příspěvků ke štítku „vlakové nehody“

Smrtelná nehoda u Běchovic: Vlak srazil člověka, provoz mezi Kolínem a Prahou stál

20. listopadu 2022 17:35
Aktualizováno

Na trati mezi pražskou Libní a Běchovicemi v neděli odpoledne vlak srazil a usmrtil člověka. Vlaky mezi Kolínem a Masarykovým nádražím v Praze dvě a půl hodiny stály. Některé osobní vlaky vůbec nevyjely, dálkové a mezinárodní spoje jezdily odklonem. Spoje nabíraly zpoždění. V 18:30 České dráhy provoz obnovily, uvedl web ČD.

Prehistorická trať do západní Evropy je ostuda tohoto státu, říká expert

4. srpna 2021 19:12

Nechybělo moc a k nehodě nemuselo dojít. V daném úseku byl namontován systém, který umožňuje protijedoucí vlaky na dálku zastavit, což se nepovedlo. K nehodě navíc přispěla i sama trať. Hlavní železniční tah do Německa je totiž z větší části jednokolejný a rychlíky se tu musí vyhýbat. Jeho přestavba se přitom chystá už desítky let.

Odtrhnou od sebe lokomotivy. Na Teplicku likvidují následky nedělní železniční nehody

6. dubna 2021 14:39

Po nedělním střetu dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku pokračují práce na odstraňování následků nehody. V pondělí ráno ve 4:00 skončilo odčerpávání plynu z vykolejených cisteren. Nyní pracovníci vracejí na koleje vagon ČD Cargo, jenž je do jedné z lokomotiv zapasován. Poté přistoupí k rozdělení lokomotiv, řekla mluvčí Správy železnic (SŽDC) Nela Friebová. Škoda byla odhadnuta bezmála na 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

Šrot na kolejích. Některé vlaky v osobní dopravě jsou staré i půlstoletí

20. září 2020 12:49

České dráhy přepravují zákazníky stovkami souprav, které patří spíš do železničního muzea než do pravidelné dopravy. Vagony táhnou třeba půlstoletí staré lokomotivy řady 714 a jen o něco mladší motoráčky 810 zvané „orchestriony“. Cestující sedí v „honekrech“, vagonech vyráběných v Německé demokratické republice v dobách komunistického vůdce Ericha Honeckera. Soukromé společnosti zase nakupují veterány v Německu. Je to bezpečné? Reportér CNN Prima NEWS mapoval veterány na tuzemských kolejích.

Na Benešovsku se srazil vlak s autem, řidička vozu zemřela

4. srpna 2020 19:38
Aktualizováno

Na železničním přejezdu v Heřmaničkách na Benešovsku se v úterý vpodvečer srazil vlak s osobním autem. Devětačtyřicetiletá řidička vozu nehodu nepřežila, lidé ve vlaku z nehody vyvázli bez zranění, řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Provoz na trati v úseku Votice–Heřmaničky byl několik hodin přerušený, cestující převážely autobusy.

Letos bylo na železnicích méně nehod než loni, ukazují statistiky. Obětí ale přibylo

3. srpna 2020 20:04

I přes velkou mediální publicitu železničních nehod a pochybení je letos provoz na české železnici bezpečnější než loni. Ukazují to zveřejněná data Drážní inspekce o počtu mimořádných událostí na české železnici. Podle zastupujícího tiskového mluvčího Ministerstva dopravy Tomáše Lukašíka letošní statistiky ale mohlo ovlivnit omezení mezinárodní i vnitrozemské dopravy kvůli pandemii koronaviru.