CNN Prima News vnímání

vnímání

Výpis příspěvků ke štítku „vnímání“

Když politici v prestiži soutěží s uklízečkami. Jakou roli mají zákonodárci ve společnosti?

Politici se opakovaně v průzkumech popularity profesí umisťují na nejnižších příčkách. Co do prestiže povolání, tak soutěží s uklízečkami. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Připomněl, že z průzkumů amerických psychiatrů vyplývá, že politika často přitahuje psychicky narušené lidi. Že společnost k zákonodárcům nevzhlíží s obdivem, potvrzuje i politolog Jan Kubáček. Aktuální situace je podle něj tristní – mnozí politici podlehli pocitu nedotknutelnosti, mají navíc dojem, že peprné výrazy pomáhají jejich medializaci. Zdůraznil však, že samozřejmě existují i výjimky, kterým je třeba vzdát čest.

Zázraky zvířat a lidí: Netopýří muž hraje basket, ptáci slyší bouřku pár dnů dopředu

Někteří psi prý u páníčka poznají covid, jiná zvířata mají vnitřní kompas, slyší bouřku několik dnů dopředu, mají ultrafialové vidění. Biolog Jaroslav Petr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že němé tváře často dokáží věci, ze kterých se tají dech. O neobyčejné komunikaci a vnímání živočichů i lidí napsal knihu, která je nominována na cenu Magnesia Litera.

VIDEO: Nejnižší korupce je v Dánsku a na Novém Zélandu. Jak si mezi 180 zeměmi vede ČR nebo Slovensko?

Nejnižší míru korupce ve veřejném sektoru měly v loňském roce země ze západní Evropy a Evropské unie. Vůbec nejlépe na tom jsou Nový Zéland a Dánsko, následuje Finsko, Singapur, Švédsko a Švýcarsko. Česká republika se ze 180 zemí umístila na sdíleném 44. místě. Nejzkorumpovanější byl loni africký region. Vyplývá to z nové zprávy Transparency International.