reklama

Babiše hlídal na letišti zdrogovaný voják se samopalem, potvrdila armáda. Co mu hrozí?

Vojenská policie uzavřela případ vojáka, který měl být ve službě pod vlivem pervitinu. V takovém stavu přitom ozbrojený samopalem strážil leteckou základnu v pražských Kbelích, když z ní odlétal tehdejší premiér Andrej Babiš (ANO) na zahraniční cestu do Slovinska. Vojákovi hrozí až desetiletý trest vězení.

reklama

Na případ podezřele vypadajícího vojáka upozornili reportéři CNN Prima NEWS už v říjnu. Na záběrech je vidět, jak se člen stráže ozbrojený pistolí a samopalem zvláštně potácí. Poté, co na něj upozornili zaměstnanci Úřadu vlády, dorazila vojenská policie a muže odvedla.

„Nutkavé popocházení, ztráta kontroly. Podle způsobů jeho chování to vypadá, že šlo o nějaké  stimulancium. Mohl to být pervitin nebo nějaký amfetamin,“ konstatoval specialista na drogy Ivan Douda. Vojenská policie v posledních třech měsících sbírala důkazy. Výsledky expertiz nakonec drogy potvrdily.

„Na základě znaleckého posudku z oboru toxikologie bylo zjištěno, že podezřelá osoba byla ovlivněna omamně psychotropní látkou. Vojákovi bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu porušení povinnosti dozorčí služby,“ uvedla mluvčí Vojenské policie Kateřina Mlýnková. V případě odsouzení hrozí vojákovi trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

Letecká základna ve Kbelích je jedno z nejstřeženějších míst v Česku. Na ty, kteří mají bezpečnost na starost, musí být kladeny přísné nároky.

„Voják byl velitelem základny postaven mimo službu, než bude celý případ vyřešen. Pokud bude shledán vinným, bude mu ukončen služební poměr a bude propuštěn z armády,“ zmínilo vedení armády ve svém prohlášení. Podle něj se jedná o zcela ojedinělý případ.

Tagy:

Hlavní zprávy

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků
Koronavirus

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

Boj o pandemický zákon ve Sněmovně: Umožní větší restrikce, odpůrci šikanují poslance

Poslanci by v úterý mohli projednat vládní novelu pandemického zákona a možnost vyhlášení mimořádného ředitelského volna kvůli covidu. Kabinet chce, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze. Ráno se k nim sejdou výbory, schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku. Proti schválení novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES.

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko je v boji s korupcí na 49. místě světa. Za západní Evropou výrazně zaostává

Česko na zveřejněném žebříčku organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci ve 180 zemích a oblastech, zůstalo v roce 2021 na 49. příčce. Zlepšení o čtyři pozice oproti roku 2020 naopak dosáhlo Slovensko, kterému loni připadla 56. příčka. Česko a Slovensko nadále zaostávají za průměrem oblasti západní Evropy a Evropské unie, i tak ale dosáhly lepšího výsledku než dvě třetiny sledovaných zemí.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama