ON-LINE: Všechny hlasy jsou sečteny. Vítězem sněmovních voleb 2021 je koalice Spolu

Je dobojováno. Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) podle propočtů vyhraje letošní sněmovní volby. Hnutí ANO skončí druhé před koalicí Pirátů se Starosty.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi ve čtvrtfinále proti Německu udeřili okamžitě. Z přesilovky pálil Pastrňák
MS v hokeji 2022

Češi ve čtvrtfinále proti Německu udeřili okamžitě. Z přesilovky pálil Pastrňák

 • Aktualizováno
 • Sedm skupinových zápasů je pryč a začíná se od nuly. Hokejový šampionát ve Finsku vstupil do vyřazovací fáze a česká reprezentace by ráda po 10 letech ukořistila některou z medailí. Čtvrtfinálovou překážkou je pro tým kapitána Romana Červenky Německo. Klíčové utkání začalo v Helsinkách v 15:20 a Češi vedou po gólu Davida Pastrňáka 1:0.

  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci
  Ukrajina

  Živě
  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci

  Invaze na Ukrajinu trvá už přes tři měsíce. Zelenskyj nechce postoupit území obsazené Ruskem, označil to za mnichovanství. Rusové dobyli 95 procent Luhanské oblasti, oznámil gubernátor. Ostřelování Charkova si vyžádalo 4 mrtvé a 7 zraněných. Podle Moskvy z přístavu v Mariupolu už odplulo pět cizích lodí. Kadyrov vyhrožuje Polsku. Putin prohlásil, že sankce Rusko posílily a stalo se největším vývozcem pšenice.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  15:35

  Ruský nejvyšší soud odročil jednání o Azovu na konec června

  15:17

  Dvěma Rusům hrozí na Ukrajině za porušení válečných zvyklostí dvanáctiletý trest

  15:01

  Záběry z Donbasu: Rusové mohli v boji využít bílý fosfor. Informace a pravost videa zatím nebyla oficiálně potvrzena

  14:48

  V důsledku ostřelování Charkova zemřeli čtyři lidé a sedm jich bylo zraněno

  Plasty v mořích nebo na polích. Lepší je, když se dostanou na třídírnu

  Ve městě i v menších obcích jistě nepřehlédnete řady kontejnerů na třídění odpadů. Pěkně barevných a zhusta polepených návody, co do kontejneru patří a co ne. Nás dnes budou zajímat ty žluté na plasty a modré na papír. Přesněji jejich obsah a to, co se s ním děje poté, co je kontejner vysypán do svozového auta. Podívali jsme se na třídicí linku lídra v oblasti odpadového hospodářství a zajišťování komunálních služeb, společnosti FCC v jejím areálu v Úholičkách u Prahy.

  Česká stopa u Němců: Lukas se hokejově podobá spíše Robertovi, říká o synovi Martin Reichel

  V šestnácti letech odešel do Německa a na rozdíl od bratra Roberta ho v ledním hokeji i reprezentoval. Martin Reichel se narodil v Mostu, proti své rodné zemi ale několikrát nastoupil i na velkých turnajích. Na některých i proti svému bratrovi, olympijskému vítězi z Nagana. Ve čtvrtečním čtvrtfinále na MS ve finských Helsinkách dojde na další pokračování souboje klanu Reichelů proti Česku. Tentokrát bude v hlavní roli Martinův dvacetiletý syn Lukas.

  Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

  Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

  Tragický konec pátrání po 20leté dívce z Brna. Kolemjdoucí ji našli mrtvou v lese

  Téměř tři měsíce pohřešovanou 20letou ženu z Brna našel kolemjdoucí mrtvou v lese mezi brněnskými Pisárkami a Kohoutovicemi. Pátrání po ženě policisté vyhlásili v první polovině března, uvedli tehdy, že potřebuje léky, bez kterých je přímo ohrožena na životě. Kriminalisté předběžně vyloučili cizí zavinění. Na policejním webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Petr Vala.

  Vynalézavý senior vyřešil zdražování energie. Odmontoval elektroměr a jede „na sebe“

  Svérázným způsobem vyřešil zdražování energií důchodce z malé vesnice na Tachovsku. Jako velký kutil vymyslel způsob, jak se obejít bez dodávek elektrické energie od distributorů. Bývalý truhlář musí vyjít s 11 tisíc vysokým důchodem a když mu přišlo navýšení záloh na elektřinu o 50 procent, rozhodl se k razantnímu kroku. V únoru si nechal odmontovat elektroměr.

  Vedl univerzitu a léčil Zemana. Bývalý rektor Zima oznámil kandidaturu na prezidenta

  Počet uchazečů o Pražský hrad se rozšiřuje. Kandidaturu oznámil lékař a bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Své rozhodnutí oznámil ve čtvrtek deníku Blesk. Zima byl na podzim mimo jiné šéfem lékařského konzilia současné hlavy státu Miloše Zemana během jeho opakované hospitalizace. K zásadnímu rozhodnutí ho prý přiměl zájem občanů.

  Hladomor a migrace milionů lidí. Británie chystá lodě proti Putinově ďábelské blokádě

  Ruská armáda pokračuje v blokádě ukrajinských přístavů a každým dnem zadělává na větší a větší problémy, které v budoucích měsících ovlivní hlavně Evropu. Jelikož je Ukrajina klíčovým exportérem pšenice, v Africe se očekává hladomor, který vyvolá migraci milionů lidí. Británie chce s dalšími státy odvrátit katastrofu speciální operací.

  Domácí zpravodajství

  Válka skončí výhrou Ukrajiny, ne shnilým kompromisem, doufají Zeman a Cassis

  Prezident Miloš Zeman po čtvrtečním jednání se švýcarským prezidentem Ignaziem Cassisem ocenil, že se jeho země přes svou neutralitu připojila k unijním sankcím vůči Rusku. Obě země podle Zemana doufají, že konflikt na Ukrajině nebude vyřešen shnilým kompromisem, ale vítězstvím Ukrajiny. Státníci vyzdvihli vzájemné vztahy ČR a Švýcarska, ve kterých nejsou žádné problematické oblasti.

  Výuka odpoledne nebo v náhradních prostorech. Jak Gazdík plánuje řešit přeplněné školy?

  Ministr školství Petr Gazdík (STAN) připustil, že zejména v Praze a okolí může v září kvůli uprchlické krizi nastat problém s nedostatečnými kapacitami základních škol. Řešením podle jeho slov může být odpolední vyučování, tedy práce učitelů na směny. V úvahu připadá i výuka v náhradních prostorech. Podle odborníků je to ale nereálné. Chybějí učitelé a značná komplikace by to byla i pro rodiče a samotné žáky.