reklama
CNN Prima News volby do zastupitelstev krajů

volby do zastupitelstev krajů

Výpis příspěvků ke štítku „volby do zastupitelstev krajů“

Martin Půta ze Starostů pro Liberecký kraj bude už potřetí hejtmanem

6. října 2020 09:31
Aktualizováno

Martin Půta z vítězných Starostů pro Liberecký kraj bude zřejmě už třetí volební období hejtmanem. Podle dohody s Piráty a ODS budou mít Starostové, kteří s drtivým náskokem volby v Libereckém kraji vyhráli, v radě většinu pěti míst. Piráti a ODS budou mít po dvou mandátech. Do konce příštího týdne chtějí partneři připravit koaliční dohodu a programové prohlášení, aby je mohli schválit členové všech tří stran, řekl v úterý novinářům Půta.

Krajské volby 2020

2. října 2020 19:30

Ve dnech 2. a 3. října 2020 se uskuteční krajské volby do zastupitelstev 13 krajů, tedy všech kromě Prahy. Krajské volby se konají každé čtyři roky a vyhlašuje je prezident republiky. Volební místnosti se uzavřou v sobotu 3. října po 14. hodině, komise poté spočítá hlasy. Předběžné výsledky jsou oznamovány během celého sobotního odpoledne.

Konečně řešení, pindík a pipinka Trikolóry. Politici opět lákají bizarními slogany

27. září 2020 21:04

Během předvolebních kampaní přichází čas stranických plakátů a billboardů. Jednotliví kandidáti se obvykle snaží potenciální voliče nalákat na co nejlepší slogany, které jsou však mnohdy dvojsmyslné, či přímo nevkusné. Stejné je to i letos. Velkou pozornost si získal například plakát Trikolory s textem „holky mají pipinku, kluci pindíka“. Nepovedeně působí také slogan bývalého boxera Lukáše Konečného „Konečně řešení“, který připomíná nacistický plán na vyhlazení Židů.

reklama