
Muž střílel v Brně z okna: Kulka vlétla sousedovi do bytu a zavrtala se do zdi, věc řeší policie
MUDr. Vladimír Dryml /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
ředitel nemocnice, věk 56 let
53,66 % 22 326 hlasů
Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Občanská demokratická strana
ředitel Fakultní nemocnice, věk 60 let
46,33 % 19 277 hlasů
MUDr. Vladimír Dryml /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
ředitel nemocnice, věk 56 let
38,44 % 18 347 hlasů
Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc.
Občanská demokratická strana
ředitel Fakultní nemocnice, věk 60 let
32,51 % 15 518 hlasů
Lenka Trkalová, DiS.
Komunistická strana Čech a Moravy
asistentka poslankyně, věk 41 let
9,90 % 4 725 hlasů
Ing. Vladimír Derner /KDU-ČSL/
Křesťan.a demokrat.unie-Českosl.strana lidová
stavební inženýr, věk 52 let
6,86 % 3 277 hlasů
Doc. MUDr. Karel Barták, CSc.
SNK Evropští demokraté
lékař, věk 66 let
6,82 % 3 255 hlasů
Pavel Dobeš
Strana zelených
folk.písničkář,textař a sklad., věk 59 let
5,45 % 2 601 hlasů
Může migrace rozhodnout volby? Podle exkluzivního průzkumu STEM jde i nadále pro Čechy o nejdůležitější téma z mezinárodních otázek. Voliči se ale budou rozhodovat i podle postojů Česka k Evropské unii nebo podle směřování země. Velké rozdíly nicméně průzkum ukazuje mezi příznivci opozice a vládní koalice.
Vy o našem předsedovi budete říkat, že nikdy nic neprosadil? Vždyť vy jste ministr k ničemu – ve vlastní koalici jste si neprosadil ani zálohování PETek. V pořadu Partie Plus to vzkázala ministru životního prostředí Petru Hladíkovi (KDU-ČSL) poslankyně SPD Karla Maříková. Na člena kabinetu Petra Fialy (ODS) se rozkřičela s tím, že poté, „co hlasoval pro vydání Tomia Okamury, přišel žebrat na poslanecký klub o hlasy SPD“. Ministr se jejím prohlášením smál a poslankyni vzkázal, že neví, jaká je realita.
Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny by bylo hnutí ANO se ziskem téměř 33 procent hlasů, na druhém místě by se umístila vládní koalice Spolu, jež by obdržela více než 21 procent hlasů. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS. Souboj o třetí místo by vyhrálo SPD a spol., hned za ním skončili Starostové. Do Sněmovny by se dostali Piráti a hnutí Stačilo!, Motoristé sobě nebo Přísaha by měli smůlu.
Bezpečnost v okolí bydliště – pro lidi jedno z nejdůležitějších témat. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu analytického ústavu STEM pro CNN Prima NEWS. Nehledě na skutečnost, že se lidé na tématu bezpečnosti shodnou napříč politickým spektrem, prioritou je hlavně pro voliče opozičních stran.
Vedení Stačilo! se mnou výměnu na pozici jedničky karlovarské kandidátky nekomunikovalo kvůli utajenému jednání se SOCDEM, řekl pro CNN Prima NEWS Pavel Navrátil, jehož po oznámené spolupráci obou subjektů vystřídal politik SOCDEM Jiří Nedvěd. O celé věci se prý dozvěděl až z médií a až poté za ním osobně dorazila šéfka KSČM a hlavní tvář hnutí Kateřina Konečná. Navrátil také uvedl, že si nyní musí kampaň před volbami platit ze svého.
Tématem kampaní do letošních parlamentních voleb by měly být postoje k válce na Ukrajině a Green Deal. V rozhovoru pro iDNES to uvedl exprezident Václav Klaus. Zejména v zelené ideologii vidí zásadní problém, který se začíná dotýkat lidí. „Začal sahat hluboko do kapes běžných občanů,“ podotkl. Nejvíce se však obává dopadů emisních povolenek na rodiny. „Bude to strašlivé a lidé by měli vědět, že to bude ještě horší,“ vzkázal Klaus s tím, že existuje jediné řešení – zvolit vládu, která Evropské unii řekne jasné „ne“.