Konečné výsledky v jednotlivých obvodech

100,00 % okrsků sečteno
27,11 % volební účast
68,28 %

Karel Korytář

Karel Korytář

68,28 %

31,71 %

Vítězslav Vavroušek

Vítězslav Vavroušek

31,71 %

Konečné výsledky pro obvod Olomouc

Ing. Karel Korytář /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
elektroinženýr, věk 59 let

68,28 % 20 439 hlasů

MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA /ODS/ Občanská demokratická strana
lékař, věk 52 let

31,71 % 9 491 hlasů

Kompletní výsledky pro obvod Olomouc za 1. kolo

Ing. Karel Korytář /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
elektroinženýr, věk 59 let

37,48 % 14 109 hlasů

MUDr. Vítězslav Vavroušek, MBA /ODS/ Občanská demokratická strana
lékař, věk 52 let

23,19 % 8 730 hlasů

MUDr. Jiří Černý Komunistická strana Čech a Moravy
lékař, věk 53 let

17,12 % 6 444 hlasů

Mgr. Jana Hamplová /NEZ/ NEZÁVISLÍ
advokátka, věk 43 let

7,68 % 2 893 hlasů

PhDr. Ctirad Lolek NEZÁVISLÍ DEMOKRATÉ
starosta města, věk 60 let

7,04 % 2 653 hlasů

Ing. Stanislav Pavlík, Ph.D. /SZ/ Strana zelených
lesnický ekonom, věk 41 let

4,66 % 1 757 hlasů

JUDr. Jan Rytíř DOMOV
právník, věk 40 let

2,79 % 1 051 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Na Slovensku vyhrál proruský prezident, píší média o Pellegrinim. Podporu našel u Babiše

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini evidentně nemá za hranicemi příliš dobré renomé. Kvůli spolupráci s předsedou vlády Robertem Ficem či nacionalistickou Slovenskou národní stranou a jejím krokům týkajícím se Ruska a Ukrajiny si totiž od zahraničních médií vysloužil nálepku „proruský kandidát“. Zastání naopak našel třeba u maďarského premiéra Viktora Orbána nebo bývalého českého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).

Macháček: Pellegrini nebude Ficův psík. Slováci podle něj inklinují k Rusku více než Češi

Slovenská společnost je na rozdíl od Česka historicky tolerantnější k Rusku, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS novinář a komentátor Jan Macháček. Podle něj tak může u východních sousedů dojít k věcem, které jsou u nás nepřijatelné. Macháček rovněž zmínil, že vítěz prezidentských voleb Peter Pellegrini nebude ve své funkci „pejskem“ premiéra Roberta Fica (Směr-SD).

Pellegrini a Fico se autenticky nenávidí, míní novinář. Připomněl premiérovu ponižující prohru

Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini (vystupující z Hlasu-SD) a premiér Robert Fico (Směr-SD) se autenticky nenávidí. Nevraživost souvisí s odtržením Pellegriniho od Ficovy strany a založením vlastní partaje. Vztah mezi politiky je tak podle novináře a komentátora Arpáda Soltésze zcela pragmatický. Publicista zároveň v nejbližších letech žádný zásadnější názorový střet mezi oběma neočekává. Uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Nad Tatrou sa blýská. Ze Slovenska je Ficostán, přichází druhý mečiarismus?

Slováci promluvili. Za svého nového prezidenta si zvolili předsedu Národní rady Petra Pellegriniho, klíčového člena současné vládní garnitury pod vedením nestora slovenské politiky Roberta Fica. Voliči dali jasně najevo, kam si přejí, aby jejich země směřovala. Premiér má teď prakticky uhlazenou cestu k čemukoliv se rozhodne. Slovensko by se tak klidně mohlo přejmenovat na Ficostán.

Dolejší: Slováci se stydí přiznat, koho volí. Jsou paranoidnější než my a věří i dezinformacím

Slovenští voliči se za své rozhodnutí stydí i po opuštění volebních místností, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Václav Dolejší. V souvislosti s výhrou Petera Pellegriniho v prezidentském klání připomněl i parlamentní volby v září 2023, které rovněž skončily jinak, než předpovídaly průzkumy a exit polly. Zároveň podotkl, že slovenská společnost více podléhá dezinformacím než česká.

REPORTÁŽ: Pelle na hrad! slavil ve štábu zvoleného prezidenta i Fico. U Korčoka byly i slzy

Pelle na hrad! Pelle na hrad! pokřikovali příznivci Petra Pellegriniho v okamžiku, kdy se šéf strany Hlas-SD blížil na svoji první tiskovou konferenci coby čerstvě zvolený prezident, který nahradí dosluhující Zuzanu Čaputovou. Bujará nálada rozhodně nikoho nepřekvapila. Oproti tomu u exministra zahraničí Ivana Korčoka, jehož podpořila téměř celá slovenská opozice včetně řady bývalých předsedů vlády, panovala hořká nálada doplněná i o pláč.

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.66 Olomouc ve volbách 2008. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Olomouc v jiných letech.