Výsledky voleb do Senátu 2012: Benešov

100,00 % okrsků sečteno
15,67 % volební účast




55,05 %

Luděk Jeništa

44,94 %

Karel Šebek

Konečné výsledky pro obvod Benešov za 2. kolo

Mgr. Luděk Jeništa STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
starosta města Vlašim, pedagog, věk 51 let

55,05 % 9 918 hlasů

Karel Šebek /ODS/ Občanská demokratická strana
senátor PČR, věk 61 let

44,94 % 8 096 hlasů

Konečné výsledky pro obvod Benešov za 1. kolo

Karel Šebek /ODS/ Občanská demokratická strana
senátor PČR, věk 61 let

18,87 % 7 223 hlasů

Mgr. Luděk Jeništa STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
starosta města Vlašim, pedagog, věk 51 let

16,19 % 6 198 hlasů

Mgr. Ivan Cinka /KSČM/ Komunistická strana Čech a Moravy
zástup.šéfredaktora Haló novin, věk 55 let

14,48 % 5 543 hlasů

Mgr. Věra Kisová /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
OSVČ, věk 61 let

13,39 % 5 127 hlasů

PaedDr.Bc. Ivana Dobešová ANO 2011
ředitelka školy, věk 52 let

7,25 % 2 775 hlasů

Ing. Petr Čuřík Nezávislí kandidáti
starosta obce Sulice, věk 44 let

6,99 % 2 675 hlasů

Ing. Milan Vodička, CSc. /Svobodní/ Strana svobodných občanů
ekonomický soudní znalec, věk 63 let

6,02 % 2 306 hlasů

Bc. Aleš Znamenáček Fair play - HNPD
ředitel společnosti, věk 41 let

5,98 % 2 289 hlasů

PhDr. Lenka Matoušková /Piráti/ Česká pirátská strana
ředitelka školy, věk 51 let

4,10 % 1 572 hlasů

Mgr. Petr Hannig /Rozumní/ Strana zdravého rozumu
hudební skladatel a vydavatel, věk 66 let

3,50 % 1 341 hlasů

MUDr. Alice Čečilová /VV/ Věci veřejné
praktický lékař, věk 54 let

2,61 % 999 hlasů

Ing. Alan Babický, MBA. /LEV 21/ LEV 21 - Národní socialisté
podnikatel, věk 45 let

0,56 % 218 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Nový lídr ANO v Praze? Babiš chce žolíka, míní Komárek. Prokop si podle něj zničil kariéru

Aféra kolem nepřiznaných bytů předsedy pražské pobočky hnutí ANO a kandidáta na primátora Ondřeje Prokopa ho může stát kariéru. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Komárek s tím, že premiér Andrej Babiš (ANO) od počátku nevěřil, že by byl Prokop dobrým kandidátem na primátora. Politolog Lukáš Jelínek poznamenal, že kolem Prokopa je příliš „neprůhledného“ na to, aby mohl být lídrem kandidátky.

Prokop z boje o Prahu sám neodstoupí. Jeho nepřiznané byty bude řešit vedení hnutí ANO

Aktualizováno

Předseda pražské pobočky hnutí ANO a kandidát na primátora Ondřej Prokop z boje o primátorské křeslo neodstoupí. Řekl to v pátek na tiskové konferenci, kterou svolal kvůli bytům, které neuvedl v majetkovém přiznání. Předseda hnutí Andrej Babiš novinářům řekl, že výbor hnutí bude Prokopovu kauzu projednávat a rozhodne o dalším postupu.

Volby by pohodlně vyhrálo ANO. Dvě opoziční strany by se do Sněmovny nedostaly, ukazuje průzkum

Aktualizováno

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo vládní hnutí ANO se 31,5 procenty hlasů. O druhou příčku by se dělili opoziční Starostové a nezávislí (STAN) a ODS se ziskem 15,5 procenta hlasů. Vyplývá to z výsledků průzkumu Trendy Česka, který na přelomu května a června pro ČT zpracovala agentura Kantar CZ. Do Sněmovny by dostalo šest subjektů, a to včetně koaličních Motoristů, kteří zůstávají na pětiprocentní hranici.

Soukromé školství jako parazit? Slova Pirátky Nislerové vzbudila emoce, Portlík nesouhlasil

Pražští politici a kandidáti, kteří se již brzy utkají v komunálních volbách, se v pondělí sešli, aby diskutovali o vzdělávání. To je pro obyvatele Prahy vzhledem k nedostatečným kapacitám škol v poslední době mimořádně důležitým tématem. Návrhů, jak situaci zlepšit, zaznělo na setkání hned několik. Nejdramatičtější byla diskuse o soukromém školství. Zatímco většina z debatujících mu vyjádřila podporu, pirátská lídryně Tereza Nislerová se k tématu postavila kriticky, když prohlásila, že by privátní vzdělávání nemělo „parazitovat“ na tom veřejném.

REPORTÁŽ: Praha se zasekla, burcuje Scheinherr a chce být primátorem. Kopl si do ANO i ODS

Praha sobě v pondělí odpoledne na pražské Štvanici zahájila kampaň před komunálními volbami. Lídr koalice městské strany, KDU-ČSL a Zelených Adam Scheinherr se na pódiu ostře vymezil proti hnutí ANO, na místě však zaznívala i kritika současného vedení města v čele s ODS. Jaká budou hlavní témata trojkoalice a s kým si šéf Prahy sobě dokáže představit vládnout?

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.41 Benešov ve volbách 2012. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Benešov v jiných letech.