
Zemřel divadelník Josef Fučík. Patřil mezi zakladatele legendární Ypsilonky
Sokolov Chomutov Rokycany Domažlice České Budějovice Praha 12 Praha 4 Praha 8 Praha 2 Litoměřice Teplice Jablonec nad Nisou Mladá Boleslav Benešov Chrudim Náchod Svitavy Třebíč Břeclav Brno-město Prostějov Šumperk Opava Ostrava-město Karviná Vsetín Zlín
MUDr. Mgr. Vladimír Plaček /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
ředitel USP Hrabyně, věk 47 let
62,23 % 11 372 hlasů
MUDr. Václav Vlček /ODS/
Občanská demokratická strana
lékař, věk 65 let
37,76 % 6 901 hlasů
MUDr. Mgr. Vladimír Plaček /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
ředitel USP Hrabyně, věk 47 let
30,43 % 9 347 hlasů
MUDr. Václav Vlček /ODS/
Občanská demokratická strana
lékař, věk 65 let
20,23 % 6 214 hlasů
RSDr. Miroslav Opálka /KSČM/
Komunistická strana Čech a Moravy
poslanec PS PČR, věk 60 let
18,20 % 5 592 hlasů
Josef Stiborský
Křesťan.a demokrat.unie-Českosl.strana lidová
poradce pro rehabilit. pomůcky, věk 58 let
14,79 % 4 543 hlasů
MUDr. Tomáš Papuga /TOP 09/
TOP 09
lékař, věk 45 let
11,28 % 3 466 hlasů
Ing. Jindřich Skařupa /KSČ/
Komunistická strana Československa
systémový inženýr, věk 57 let
5,04 % 1 551 hlasů
Přísaha Roberta Šlachty oznámila, že se lídrem jihočeské kandidátky stane bývalý hejtman a někdejší výrazná tvář sociální demokracie Jiří Zimola, který je v současnosti starostou města Nová Bystřice. Politik se v otevřeném dopise, jímž oslovuje společně se Šlachtou veřejnost, zaměřuje především na současné voliče SOCDEM, kteří nesouhlasí se spoluprací tradiční strany s uskupením Stačilo!.
Může migrace rozhodnout volby? Podle exkluzivního průzkumu STEM jde i nadále pro Čechy o nejdůležitější téma z mezinárodních otázek. Voliči se ale budou rozhodovat i podle postojů Česka k Evropské unii nebo podle směřování země. Velké rozdíly nicméně průzkum ukazuje mezi příznivci opozice a vládní koalice.
Vy o našem předsedovi budete říkat, že nikdy nic neprosadil? Vždyť vy jste ministr k ničemu – ve vlastní koalici jste si neprosadil ani zálohování PETek. V pořadu Partie Plus to vzkázala ministru životního prostředí Petru Hladíkovi (KDU-ČSL) poslankyně SPD Karla Maříková. Na člena kabinetu Petra Fialy (ODS) se rozkřičela s tím, že poté, „co hlasoval pro vydání Tomia Okamury, přišel žebrat na poslanecký klub o hlasy SPD“. Ministr se jejím prohlášením smál a poslankyni vzkázal, že neví, jaká je realita.
Vítězem voleb do Poslanecké sněmovny by bylo hnutí ANO se ziskem téměř 33 procent hlasů, na druhém místě by se umístila vládní koalice Spolu, jež by obdržela více než 21 procent hlasů. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS. Souboj o třetí místo by vyhrálo SPD a spol., hned za ním skončili Starostové. Do Sněmovny by se dostali Piráti a hnutí Stačilo!, Motoristé sobě nebo Přísaha by měli smůlu.
Bezpečnost v okolí bydliště – pro lidi jedno z nejdůležitějších témat. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu analytického ústavu STEM pro CNN Prima NEWS. Nehledě na skutečnost, že se lidé na tématu bezpečnosti shodnou napříč politickým spektrem, prioritou je hlavně pro voliče opozičních stran.
Vedení Stačilo! se mnou výměnu na pozici jedničky karlovarské kandidátky nekomunikovalo kvůli utajenému jednání se SOCDEM, řekl pro CNN Prima NEWS Pavel Navrátil, jehož po oznámené spolupráci obou subjektů vystřídal politik SOCDEM Jiří Nedvěd. O celé věci se prý dozvěděl až z médií a až poté za ním osobně dorazila šéfka KSČM a hlavní tvář hnutí Kateřina Konečná. Navrátil také uvedl, že si nyní musí kampaň před volbami platit ze svého.