Výsledky voleb do Senátu 2012: Brno-město

100,00 % okrsků sečteno
14,85 % volební účast




73,75 %

Eliška Wagnerová

26,24 %

Stanislava Slavíková

Konečné výsledky pro obvod Brno-město za 2. kolo

JUDr. Eliška Wagnerová, Ph.D. Strana zelených
emeritní soudkyně, věk 64 let

73,75 % 10 756 hlasů

Stanislava Slavíková /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
zástupkyně odborových svazů, věk 52 let

26,24 % 3 827 hlasů

Konečné výsledky pro obvod Brno-město za 1. kolo

JUDr. Eliška Wagnerová, Ph.D. Strana zelených
emeritní soudkyně, věk 64 let

26,74 % 7 396 hlasů

Stanislava Slavíková /ČSSD/ Česká strana sociálně demokratická
zástupkyně odborových svazů, věk 52 let

17,31 % 4 788 hlasů

MUDr. Daniel Rychnovský /KDU-ČSL/ Křesťan.a demokrat.unie-Českosl.strana lidová
lékař - chirurg, věk 55 let

14,52 % 4 018 hlasů

Mgr. Petr Kovač "Sdružení nestraníků"
ředitel Gym. Matyáše Lercha, věk 57 let

8,46 % 2 342 hlasů

prof. Ing. Karel Rais, CSc.,MBA,dr.h.c TOP 09
rektor VUT v Brně, věk 62 let

7,96 % 2 202 hlasů

PhDr. Richard Svoboda, MBA /ODS/ Občanská demokratická strana
senátor, věk 48 let

7,65 % 2 116 hlasů

Martin Říha /KSČM/ Komunistická strana Čech a Moravy
soudní exekutor, věk 43 let

7,64 % 2 115 hlasů

prof. MUDr. Rostislav Vyzula, CSc. ANO 2011
přednosta kliniky, věk 59 let

6,06 % 1 677 hlasů

Patrik Doležal /Piráti/ Česká pirátská strana
operátor, věk 40 let

3,09 % 855 hlasů

Ing. Viliam Záthurecký, MBA, Ph.D. /LEV 21/ LEV 21 - Národní socialisté
vysokoškolský učitel, ekonom, věk 53 let

0,52 % 145 hlasů

Nejnovější příspěvky k tématu

Důsledek Macinkových SMS? Motoristé by se nyní do Sněmovny nedostali. Vyhrálo by ANO

Aktualizováno

Motoristé by se teď do Sněmovny nedostali. Pokud by se volby konaly nyní, dostali by těsně pod pět procent hlasů nutných pro zisk poslaneckých křesel. Stejný podíl hlasů jako Motoristé by mělo nové hnutí Naše Česko v čele s jihočeským hejtmanem Martinem Kubou (dříve ODS). Vyplývá to z únorového průzkumu agentury NMS pro web Novinky.cz. Volby by nyní stejně jako loni v říjnu vyhrálo hnutí ANO. Na druhou ODS má stále výrazný náskok.

Vláda řeší, jak na senátní volby. Ve hře jsou jeden i dva společní kandidáti pro daný obvod

Ve stranách vládní koalice se mluví o tom, jak společně přistoupit k senátním volbám. Ve hře jsou dvě varianty, kromě jednoho společného kandidáta v rámci jednoho volebního obvodu se mluví i o dvou koaličních kandidátech. Předseda Svobodných a poslanec klubu SPD Libor Vondráček by se klonil k možnosti dvou kandidátů, naopak zástupce Motoristů a předseda jejich klubu ve Sněmovně Boris Šťastný preferuje jednoho.

Co nejvíce trápí obyvatele Prahy? Extrémní nájmy, zácpy i drogy, ukazuje průzkum

Lidé v Praze považují za největší problémy extrémně vysoké ceny nájmů a nemovitostí, dopravní zácpy či dopady spojené s distribucí i konzumací drog. Vyplývá to z lednového průzkumu, který vypracovala agentura STEM/MARK při příležitosti představení iniciativy Pražská agenda. Tu spustil nezávislý think tank Strategeo Institute. Jejím cílem je diskuse o problémech v hlavním městě, hledání řešení či propojování expertů se zástupci státní správy – i s ohledem na blížící se podzimní komunální volby.

Na této stránce najdete celkové volební výsledky pro senátní obvod č.59 Brno-město ve volbách 2012. Zjistíte zde počty hlasů pro jednotlivé kandidáty obvodu. Podívat se můžete také na výsledky pro obvod Brno-město v jiných letech.