
Dětské cukrovinky, olej, máslo či koření. Řetězce stahují v Česku z pultů závadné potraviny
Sokolov Chomutov Rokycany Domažlice České Budějovice Praha 12 Praha 4 Praha 8 Praha 2 Litoměřice Teplice Jablonec nad Nisou Mladá Boleslav Benešov Chrudim Náchod Svitavy Třebíč Břeclav Brno-město Prostějov Šumperk Opava Ostrava-město Karviná Vsetín Zlín
Ing. Leopold Sulovský
Ostravak
majitel obchodu HUDY sport, věk 58 let
58,52 % 9 232 hlasů
Mgr. Karel Sibinský /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
starosta, věk 62 let
41,47 % 6 543 hlasů
Ing. Leopold Sulovský
Ostravak
majitel obchodu HUDY sport, věk 58 let
31,75 % 8 364 hlasů
Mgr. Karel Sibinský /ČSSD/
Česká strana sociálně demokratická
starosta, věk 62 let
31,49 % 8 297 hlasů
Ing. Leo Luzar /KSČM/
Komunistická strana Čech a Moravy
OSVČ, věk 47 let
15,10 % 3 979 hlasů
MUDr. Dagmar Molendová /ODS/
Občanská demokratická strana
lékař - onkolog, věk 55 let
10,57 % 2 786 hlasů
MUDr. Růžena Šarišská /KSČ/
Komunistická strana Československa
praktický lékař, věk 68 let
6,83 % 1 800 hlasů
Ing. Petr Lachnit, CSc. /SPO/
Strana Práv Občanů
ředitel obchodní firmy, věk 62 let
2,62 % 691 hlasů
Radoslav Štědroň /SP/
Strana práce
ekolog, geograf, věk 57 let
1,60 % 424 hlasů
Republiková rada hnutí Přísaha jednohlasně odmítla nabídku strany Motoristé sobě na spolupráci v letošních sněmovních volbách. Půjde do nich samostatně, informoval ve středu mluvčí hnutí Ondřej Požár. Podle Přísahy rozbili Motoristé společný projekt dřívějším prohlášením o samostatném postupu. Šéf Motoristů sobě Petr Macinka řekl, že nabídka byla pro Přísahu „velmi dobrá a slušná“. Dřívější vyjádření si podle něj Přísaha interpretovala mylně.
Stačilo! není nová levice. Používá staré metody a trpí komunistickým komplexem, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec STAN Petr Letocha. Narážel tak na některé situace, do kterých se zapojili politici Stačilo!, například na pondělní potyčku volebního lídra hnutí s aktivistou. Podle Konečné je to však současná vládní koalice, kdo trpí komunistickým komplexem.
Kromě Prahy by ANO vyhrálo nad Spolu ve všech krajích, vyplývá ze souhrnného modelu společnosti STEM pro CNN Prima NEWS, který pracuje s daty za letošní březen až červen. Každý kraj má ovšem svá specifika. Na západě a severozápadě Čech by třeba SPD s Trikolorou, Svobodnými a PRO přeskočila vládní volební koalici a umístila by se na druhé příčce. V jakých regionech se největší podpoře těší Stačilo! nebo Motoristé sobě?
Potenciál SPD v parlamentních volbách je veliký, spojení s dalšími uskupeními zafungovalo. „Slepenec“ pod vedením Tomia Okamury je černým koněm, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS vedoucí oddělení komunikace společnosti Tipsport Václav Sochor. Podle něj však SPD ještě nemá vyhráno. V minulém týdnu došlo také k definitivnímu potvrzení spolupráce SOCDEM a Stačilo!. Strana Jany Maláčové však podle Sochora komunistům k lepšímu volebnímu výsledku příliš nepomůže.
Fialo, doufám, že ministři vlády již ve Strakově akademii vyklízejí kanceláře. Během společné tiskové konference KSČM a SOCDEM to řekla lídryně Stačilo! Kateřina Konečná. Za zmíněné hnutí budou kandidovat i zástupci sociální demokracie. Předsedkyně SOCDEM Jana Maláčová povede kandidátku Stačilo! v Praze, její místopředseda Jiří Nedvěd se stal lídrem v Karlovarském kraji. Lubomír Zaorálek bude v Moravskoslezském kraji krýt záda Konečné.
Není to tak dlouho, co opozice plísnila Spolu a PirSTAN s tím, že nemají odvahu jít do voleb samostatně a že podvádějí voliče. Nutno říct, že tehdy šlo o regulérní předvolební koalice, které musely pro vstup do Sněmovny překonat vyšší kvorum. Neparlamentní opozice letos posunula trendy politické integrace na nový level. Pravicoví libertariáni se nalodili k nacionalistům, pár vyvolených sociálních demokratů se vecpe ke komunistům a Motoristé znovu pokukují po Přísaze, dříve zavrhnuté ex. Někteří politici by si pro poslanecký mandát zřejmě nechali vrtat i koleno.