reklama
CNN Prima News voliči

voliči

Výpis příspěvků ke štítku „voliči“

Kroužkování může pořádně zamíchat s výsledky voleb. Jsou na to koalice připravené?

Kroužkování, neboli udělování preferenčních hlasů konkrétním stranickým kandidátům, může letos víc než kdy jindy rozhodnout, jak volby dopadnou. Preferenční hlasy mohou zamíchat hlavně pořadím na kandidátkách stran, které jsou součástí koalic. Úspěšné vykroužkování kandidáta jedné strany totiž může o sněmovní křeslo připravit člena jiné koaliční strany.

Koho volíte, když nevolíte? Příklad ukazuje, jak pomáháte nejsilnější straně

Už víš, koho budeš volit? To je v současnosti zřejmě nejčastější otázka v Německu. V neděli se v sousední zemi uskuteční volby do Spolkového sněmu, jejich výsledek rozhodne o budoucí vládnoucí koalici. Nejčtenější německý deník Bild v této souvislosti poznamenal, že žádná z kandidujících stran nemá v současnosti vysoký podíl hlasů a kdyby existoval seznam nevoličů, byl by nejsilnější politickou silou v Německu. Ale i nevoliči ve skutečnosti rozhodují o vítězi.

Komunista Luzar: Podpora Babišovy vlády byla menší zlo. SPD lže a chlubí se cizím peřím

V pořadu K věci poslanec Leo Luzar (KSČM) kritizoval stávající vládu, kterou v mnohém komunisté podporovali. „Nyní se to může zdát jako chyba, ale tehdy jsme stáli před tím, zda podpořit tuto vládu, nebo pravici. Proto jsme zvolili menší zlo,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS. Vzhledem k blížícím se volbám si neodpustil ani kritiku SPD a její předvolební kampaně.

Babiš je prototyp lídra, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem lídra je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Svoboda: Hrozba migrace je uměle vytvořené téma, má ale reálný základ a může nastat

Kampaně gradují a podle bývalého předsedy KDU-ČSL a exministra zahraničí Cyrila Svobody nyní strany cílí na emoce. „Většina lidí se totiž rozhoduje, koho bude volit podle momentální nálady v den voleb. Může se tak stát, že vyhraje někdo, kdo by nevyhrál, kdyby se do rozpoložení voliče v daný den netrefil,“ pronesl v pořadu Interview. Uvedl také, že migraci považuje za uměle vytvořené předvolební téma.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference ČSSD: Jaké má strana priority ve zdravotnictví?

Podzimní volby do Poslanecké sněmovny se blíží a politické subjekty aktivně pracují na svých kampaních. ČSSD se stejně jako další strany či koalice snaží přesvědčit voliče, pomoci by jim pak mohla i tisková konference, na které představí své priority ve zdravotnictví i aktuální politickou situaci. Vyjádření členů strany můžete sledovat v tomto článku od 13:00.

Průzkum: Nejvíce lidí zvažuje, že bude volit koalici Spolu, následuje ANO a PirSTAN

Největší volební potenciál před říjnovými sněmovními volbami má podle průzkumu agentury Kantar koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Pokud by jí dali hlas všichni lidé, kteří její volbu v současnosti zvažují, získala by až 31,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu pro Českou televizi. Druhý nejvyšší potenciál má vládní ANO, následované koalicí Pirátů a STAN.

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik! Je podle Flegra a Šmuclera covid politický problém?

V pandemii se mnohdy vyjadřovali ke covidové situaci, nyní v pořadu Co Čech, to politik! proberou, co ovlivní podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Hosty pořadu budou lékař Jan Hnízdil, prezident České stomatologické komory Roman Šmucler a biolog Jaroslav Flegr. Je podle nich covid problémem medicínským, nebo politickým? Diskuzi sledujte na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku v 18 hodin.

reklama