CNN Prima News voliči

voliči

Výpis příspěvků ke štítku „voliči“

Řada skalních voličů SPD volila Pavla. Okamura vysvětlil, čím u nich Babiš vzbudil nevoli

28. ledna 2023 22:04

Voliči SPD v prezidentském klání mnohdy nepodpořili Andreje Babiše (ANO). Poražený kandidát je prý odradil natolik, že se volby raději neúčastnili či dokonce volili Petra Pavla, vysvětlil ve speciálním vysílání pořadu 360° předseda opozičního hnutí Tomio Okamura. Poslanec Radovan Vích (SPD) vedle toho šéfa ANO zkritizoval za arogantní vystupování.

Interaktivní mapa ČR. Podívejte se, jak se volí ve vaší obci a který kandidát u vás zabodoval

28. ledna 2023 14:12

Chcete vědět, jak se volí ve vašem městě? Zajímá vás, komu dali hlas vaši sousedé a známí? Chcete se podívat na volební výsledky od české metropole až po tu nejmenší vesničku? Díky unikátní interaktivní mapě CNN Prima NEWS, která využívá nejnovější data Českého statistického úřadu, to budete vědět jako první. Bude vaše bydliště patřit k těm, které sehrají nejzásadnější roli při volbě budoucí hlavy státu?

Odvolila už polovina lidí, celková účast může být rekordně vysoká

27. ledna 2023 14:00

S úderem 14. hodiny se v Česku otevřely volební místnosti, čímž odstartovalo druhé kolo prezidentských voleb. Svůj hlas mohli voliči kandidátům vhodit do volební urny v pátek do 22. hodiny. Volba bude pokračovat v sobotu od 8 do 14 hodin. Jméno nového prezidenta vám CNN Prima NEWS přinese díky exkluzivní predikci agentury STEM jako první. Bude jím Petr Pavel, nebo Andrej Babiš (ANO)?

Babiš: Na mítincích to bylo děsivé, bál jsem se o ženu. Chci za vším udělat tlustou čáru

27. ledna 2023 07:39

Strašně se těším, až to skončí. Tak popsal své pocity těsně před zahájením druhého kola prezidentských voleb Andrej Babiš (ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Přiznal, že podobnou kampaň v životě nezažil, nejhorší pro něj byly mítinky, kdy se podle svých slov bál zejména o svou manželku. Podotkl, že jako prezident by udělal za vším tlustou čáru a snažil se domluvit s vládou a ukončit rozdělování společnosti.

Babiš působil v superduelu jako pouťový vyvolávač, říká expert. Co udělal špatně Pavel?

26. ledna 2023 08:39

Oba prezidentští kandidáti promlouvali k odlišnému typu publika. Překvapením byl Petr Pavel, který výrazně ožil. Naopak od Andreje Babiše (ANO) diváci slyšeli to, co už nesčetněkrát předtím. Tak zhodnotil politolog Lukáš Jelínek jejich vystoupení ve středečním Superduelu na CNN Prima NEWS. Uvedl také, v čem podle něj kandidáti chybovali.

Babiš si naboural plány. Místo nastolování témat musí vysvětlovat své výroky, říká šéf STEM

25. ledna 2023 15:51

Svým výrokem o nepomoci Polsku v případě hypotetického napadení na sebe Andrej Babiš (ANO) strhl značnou pozornost, a to i na mezinárodní scéně. Ředitel agentury STEM Martin Buchtík v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že prohlášení uškodilo zejména jeho prezidentské kampani. Následně přiblížil, jaký význam mají před začátkem druhého kola voleb televizní debaty.

Vláda nedělá vše dobře. Babiš ale během covidu jen přiživoval chaos, řekl Pavel

25. ledna 2023 11:52

Jako první svým hlasem ve druhém kole voleb podpořili prezidentské kandidáty lidé v izolaci kvůli koronaviru. Až do středeční 17. hodiny mohou volební lístek vhodit do urny na drive-in stanovištích. Do volebních místností pak většina Čechů zamíří v pátek 27. a v sobotu 28. ledna. Petr Pavel a Andrej Babiš od středečních 20:15 debatují v Superduelu na CNN Prima NEWS. Pavel vyčetl expremiérovi chaos v době koronaviru, Babiš se naopak hájil kvůli svým výrokům o Polsku.

Duel Pavla a Babiše? Souboj poštovní známky s kombajnem, říká Kubáček. Hotovo ještě není

24. ledna 2023 23:13

Prezidentské volby jdou do finále. V průzkumech má zatím jasně navrch generál Petr Pavel. Podle expertů ale zatím není výsledek vůbec jistý. „Je spousta voličů, kteří neříkají, koho budou volit,“ upozornil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček s tím, že se podle něj opakuje atmosféra sněmovních voleb z podzimu 2021. Experti také okomentovali výhrůžky, které má dostávat Andrej Babiš, a jeho reakci.

Jak v Havlíčkově Brodě, tak v celé republice. Pro koho budou ve druhém kole hlasovat místní?

24. ledna 2023 21:24

Už za tři dny startuje druhé kolo prezidentských voleb. Redakce CNN Prima NEWS spolu s agenturou STEM přináší přehled měst a obcí, ve kterých bývají výsledky voleb dlouhodobě nápadně podobné těm celostátním. A většina z nich nezklamala ani v letošním prvním kole. Platí to i pro Havlíčkův Brod, kam zamířila redaktorka Lenka Kovandová, aby zmapovala, který kandidát se před volbami u lidí těší největším sympatiím.

Balšínek: Babiš potvrzuje, že je nepřijatelný. Odrazuje své voliče, prohra může být drtivá

24. ledna 2023 12:08

Andreji Babišovi (ANO) se vůbec nedaří jeho strategie znechutit volby příznivcům Petra Pavla. Šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek to uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS. Podotkl, že bývalý premiér začal dělat obrovské chyby a zamotává se do svých výroků. „Je zde předpoklad, že jeho prohra může být drtivá,“ dodal.