reklama

Vondráček: Kdybychom všechno dělali jako Izrael, jsme na tom lépe

Pokud by Česká republika postupovala v očkování stejně jako Izrael a nemusela postupovat v souladu s EU, očkovalo by se rychleji, v pořadu Interview to řekl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Zároveň uvedl, že za největší prioritu považuje návrat dětí do škol.

reklama

Vondráček ve středečním Interview komentoval, proč Česko očkuje méně než Velká Británie či Izrael. Může za to podle něj společný postup EU. „Velká Británie v tomhle vydělala na brexitu. Kdybychom všechno dělali jako Izrael, tak jsme na tom líp, ale musíme postupovat v souladu s EU. Nic se nepodceňuje, žádné špatné rozhodnutí učiněno nebylo,“ řekl.

K tématu

Nechtěl ale jasně odpovědět, zda nebyla chyba, že premiér Andrej Babiš (ANO) prezentoval nejdříve očkovací strategii na svém privátním účtu, „Už jsem si zvykl, že když něco Babiš udělá, je to špatně, když neudělá, je to špatně. Každý může v této zemi svobodně prezentovat svůj názor,“ uvedl.

Komentoval také rozdělení společnosti, o kterém mluvil také ve svém novoročním projevu. „Když se člověk uzavře do své názorové bubliny, tak dostane pocit, že nepotřebuje diskutovat s tím, s kým nesouhlasí. Pokud se nebudeme bavit s těmi, kteří si myslí něco jiného, tak se té polarizace nezbavíme,“ řekl.

Jsou restaurace přednější než děti?

Zároveň podpořil nutnost nouzového stavu. „Když skončíme s nouzovým stavem tak přes noc vypínáme všechna opatření. Lidé opatření obcházejí, takže to nemůžeme nechat na dobrovolnosti,“ uvedl. „Priorita je vrátit děti do školy. Paradoxně za to protesty nejsou, protesty jsou proti zavření restaurací,“ dodal.

Vyjádřil se také k tomu, že prezident nedávno vyhlásil sněmovní volby, čímž prodloužil volební kampaň. „Všem to komplikuje život. Chtěli jsme, aby všechny subjekty byly na stejné startovací čáře. Každá politická strana má své běžné výdaje, ale když je kampaň, tak je těžké rozlišit, co je ještě kampaň a co je běžný výdaj,“ řekl.

Rozhovor Lucie Hrdličkové s Radkem Vondráčkem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama