reklama

Vystrčil: Zaráží mě, že první zprávy o očkování dává Babiš na svém privátním profilu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nepovažuje za vhodné, aby premiér Andrej Babiš (ANO) zveřejňoval očkovací strategii nejdříve na svém privátním facebookovém profilu, když ji má v týdnu oficiálně představit až ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). „Jenom doufám, že pan Blatný bude říkat to samé jako pan premiér, aby nevznikl další chaos,“ řekl druhý nejvyšší ústavní činitel v pořadu Interview.

reklama

Vystrčil se v rozhovoru vrátil ke svému novoročnímu projevu, v němž kritizoval postup vlády v boji s pandemií nemoci COVID-19. „Trochu jsem z posledních kroků vlády a premiéra rozpačitý,“ řekl.

„Vládu jsem za první fázi chválil. Koupili jsme si čas, ale ten koupený čas jsme prohospodařili. Jak důvěru lidí, tak čas, abychom se připravili na druhou vlnu. Potom jsme najednou byli překvapení, když přišla. Lidé už nevěřili tomu, že to všichni spolu zvládneme. Pokud vám někdo nevěří, neposlouchá vás,“ dodal.

K tématu

Vyjádřil se také k tomu, proč nakonec ODS nepřijala nabídku místa v Ústředním krizovém štábu. „ODS tu nabídku nejdříve přijala, následně se ale ukázalo, že jsou tam pouze statici, kteří poslouchají, co se říká, a nemohou nic prosadit. Jsme pro to, abychom spolupracovali a snažili se tu krizi překonat, což se v ÚKŠ nedělo,“ uvedl.

Zkritizoval zároveň premiéra Andreje Babiše (ANO), že tak důležitou informaci, jako je očkovací strategie, zveřejňuje nejdříve na svém soukromém profilu. „Zaráží mě, že první zprávy dává Andrej Babiš na svém privátním profilu. Vláda by měla pracovat v týdnu. Jenom doufám, že pan Blatný bude říkat to samé jako pan premiér, aby nevznikl další chaos,“ vysvětlil.

Zároveň má obavu, aby Česká republika zvládala efektivně očkovat. „V tuto chvíli, protože je málo vakcín, jsme schopni očkovat. Kdyby se stalo, že bude dostatek vakcín, mám obavu, že to nebudeme zvládat. Nemáme vytvořené ani očkovací týmy,“ řekl.

Sám počítá s tím, že se nechá očkovat: „Očkovat se nechám. Jak to bude možné, přihlásím se mezi zájemce. V tuhle chvíli se nemohu nijak dopředu naočkovat. Obecně mi to připadne zvláštní, protože bych čekal, že nebude očkován jenom premiér a ministr zdravotnictví, ale třeba i ministr vnitra,“ řekl.

Rozhovor Lucie Hrdličkové s Milošem Vystrčilem si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Navalnyj se s chotí vrátil do Moskvy. Hned po příletu ho na letišti zatkli
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Další články
reklama
reklama