reklama

Voráček: Nechce se mi do Států a hrát tam bez diváků

Hokejista Jakub Voráček má prodlouženou neplánovanou pauzu. Jelikož se kvůli koronaviru přestalo v zámoří hrát dříve, volné chvíle tráví především s rodinou v Česku. Jaké má plány na léto? Kdy se uvidí se synem Jakubem, který je v Americe? Více se dozvíte v show 7 pádů Honzy Dědka, které se vysílá každé úterý ve 21:30 na Primě.

reklama

Jak jste prožíval karanténu?
V Praze s rodinou. Pak jsme byli na Moravě. No, nějaký ten alkohol, asi jako u každého. Takže rodina, golf, kamarádi.

Jak jste trénoval kromě golfu?
Tak já jsem nepočítal s tím, že to takhle rychle upletou a bude se hrát. Dnes jsem byl úplně poprvé na ledě a po těch dvou měsících to bylo dost znát. Ta fyzička zmizí hned po nějakých 14 dnech, tak mám před sebou tak měsíc práce. Jestli se bude hrát, nebo nebude. Uvidíme.

Váš syn Matěj oslavil 16. května jeden rok. Jak jste to oslavili?
Měli jsme oslavu na Moravě. Týden před tím a pak toho šestnáctého v Praze. Jenom rodina. On ještě nemá rozum na to, aby to pochopil. Už chodí a fyzicky je na tom moc dobře. Pohybuje se rychle, tak doufám, že z něho bude sportovec.

Váš syn Jakub je v Americe. Skypujete spolu aspoň?
Samozřejmě, že nějaký kontakt tam je. Nikdo neví, jak to bude. Jestli ta sezona začne, tak se na něj těším a jestli nezačne, tak si pro něj zajedu a nechám si ho tři týdny.

Jaké plány máte na nejbližší dny?
Čekám. Já se budu snažit trénovat, jestli to začne, a až nám zavolají, tak se pojede do Států a budu čekat, co se bude dít. Nebudu lhát, ale moc se mi tam nechce. Protože ta pauza je dlouhá a bude to divný, hrát bez diváků, ale my jsme malí páni proti tomu, co se tam děje.

Nechystáte svatbu?
To si nechám pro sebe.

Tagy:

Tálibán obsadil velká města. Západnímu Afghánistánu hrozí dobytí radikály

Situace v Afghánistánu se po stažení drtivé většiny aliančních vojsk stále zhoršuje. Radikální islamisté z hnutí Tálibán se už neomezují na obsazování venkova a útočí i na velká města, kam se skryly desítky tisíc uprchlíků. Většina z nich se proto nyní snaží utéct do sousedních států, celou řadu hraničních přechodů už ale ovládá Tálibán. V zemi tak hrozí vážná humanitární krize.

Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu

Farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna v posledních smlouvách s EU navýšily ceny za vakcíny proti COVID-19. V případě Pfizeru je cenovka vyšší zhruba o čtvrtinu, Moderna je dražší asi o deset procent. Napsal to v neděli web Financial Times (FT), který získal k částem dohody přístup a podle nějž si firmy vyjednaly zvýšení cen kvůli obavám ohledně vedlejších účinků jiných očkovacích látek a diskusím o nutnosti dalších dávek pro již plně naočkované lidi. Pfizer a Moderna obsah svých smluv nekomentují.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama