Voráček: Nechce se mi do Států a hrát tam bez diváků

Hokejista Jakub Voráček má prodlouženou neplánovanou pauzu. Jelikož se kvůli koronaviru přestalo v zámoří hrát dříve, volné chvíle tráví především s rodinou v Česku. Jaké má plány na léto? Kdy se uvidí se synem Jakubem, který je v Americe? Více se dozvíte v show 7 pádů Honzy Dědka, které se vysílá každé úterý ve 21:30 na Primě.

Jak jste prožíval karanténu?
V Praze s rodinou. Pak jsme byli na Moravě. No, nějaký ten alkohol, asi jako u každého. Takže rodina, golf, kamarádi.

Jak jste trénoval kromě golfu?
Tak já jsem nepočítal s tím, že to takhle rychle upletou a bude se hrát. Dnes jsem byl úplně poprvé na ledě a po těch dvou měsících to bylo dost znát. Ta fyzička zmizí hned po nějakých 14 dnech, tak mám před sebou tak měsíc práce. Jestli se bude hrát, nebo nebude. Uvidíme.

Váš syn Matěj oslavil 16. května jeden rok. Jak jste to oslavili?
Měli jsme oslavu na Moravě. Týden před tím a pak toho šestnáctého v Praze. Jenom rodina. On ještě nemá rozum na to, aby to pochopil. Už chodí a fyzicky je na tom moc dobře. Pohybuje se rychle, tak doufám, že z něho bude sportovec.

Váš syn Jakub je v Americe. Skypujete spolu aspoň?
Samozřejmě, že nějaký kontakt tam je. Nikdo neví, jak to bude. Jestli ta sezona začne, tak se na něj těším a jestli nezačne, tak si pro něj zajedu a nechám si ho tři týdny.

Jaké plány máte na nejbližší dny?
Čekám. Já se budu snažit trénovat, jestli to začne, a až nám zavolají, tak se pojede do Států a budu čekat, co se bude dít. Nebudu lhát, ale moc se mi tam nechce. Protože ta pauza je dlouhá a bude to divný, hrát bez diváků, ale my jsme malí páni proti tomu, co se tam děje.

Nechystáte svatbu?
To si nechám pro sebe.

Tagy: