CNN Prima News stížnost

stížnost

Výpis příspěvků ke štítku „stížnost“

Pětinásobný vrah Biederman zůstane ve vězení. V rozhovoru popsal zabíjení v devadesátkách

28. listopadu 2022 16:34

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Oty Biedermana, který si odpykává doživotní trest za podíl na pěti nájemných vraždách z 90. let. Po odpykání 25 let ve vězení žádal o podmínečné propuštění na svobodu, ale Okresní soud v Jablonci nad Nisou mu letos v červnu nevyhověl, stejně jako liberecký krajský soud. Ústavní soudci stížnost považovali za zjevně neopodstatněnou, jak vyplynulo z usnesení v databázi soudu.

Stotisícová sankce za dřívější splacení hypotéky: Banky na ně nemají nárok, jak se bránit?

21. listopadu 2022 20:50

Pokud potřebujete splatit hypotéku dřív, než jste původně plánovali, připravte se, že některé banky si účtují sankce vysoce přesahující i sto tisíc korun. Experti radí, jak se bránit, protože podle nich na poplatky v takové výši nemají finanční domy nárok. Co a kdy si banka smí účtovat a jak se lze extrémní pokutě vyhnout?

Mladá žena nečekaně porodila v taxíku. Od přepravní společnosti se dočkala nepříjemného dárku

4. listopadu 2022 16:11

O nečekaný zážitek se pro britský web The Sun podělila 26letá Farah Cacanindinová z městečka High Wycombe. Na rutinní vyšetření do nemocnice se rozhodla jet taxíkem, netušila však, že pět minut po odjezdu z domova začne rodit. Svou dceru Naiu přivedla na svět sama na zadních sedačkách vozu. Od přepravní společnosti však pár dní po porodu dostala nepříjemný dárek – účet za cestu i úklid auta.

Drama v příbramské nemocnici. Muž vyhrožoval její likvidací, poté se přihlásil policii

2. listopadu 2022 13:22
Aktualizováno

Příbramská nemocnice byla ve středu déle než čtyři hodiny uzavřena, dovnitř mohli jen pacienti s akutními potížemi a vchody hlídala policie. Důvodem byl výhrůžný telefonát. Na recepci zavolal rozčilený muž a vyhrožoval nemocnici likvidací. Později se policii sám přihlásil a k telefonátu se přiznal. Policejní opatření tak mohla být odvolána, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zadrženým je podle ní dvaatřicetiletý muž. Co bylo motivem jeho činu, kriminalisté zjišťují.

Duka omluvu od divadel nevysoudil. Nelíbily se mu hry o zneužívání dětí a vztahu k muslimům

11. října 2022 13:45

Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce, kteří se domáhali omluvy od brněnských divadel. Zásah do svých osobnostních práv spatřovali v uvedení dvou kontroverzních her na festivalu Divadelní svět Brno. Justice jim nevyhověla, poukazovala na svobodu slova a uměleckého projevu. Podle ÚS by soudci neměli být strážci morálky. Zamítnutím stížnosti kauza před českými soudy definitivně končí. Vyjádření Duky a zástupců divadel ČTK zjišťuje.

Zlom v kauze Feri: Stížnost pěti žen žalobce zamítl. Politikovi ale stále hrozí vězení

6. září 2022 10:41

V kauze kolem bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho došlo k zásadnímu zlomu. Podle dozorové státní zástupkyně se Feri vůči pěti potenciálním obětem nedopustil trestného činu, informoval web Aktuálně.cz. Exposlanec je však nadále stíhán ve třech případech možného znásilnění a pokusu o něj. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 10 let vězení.

Víme, kde bydlíš: Školu v Bílině terorizují problémové děti. Učitele i žáky hlídá ochranka

4. května 2022 11:14

Situace na základní škole Za Chlumem v Bílině je natolik vážná, že ředitelka musela najmout pracovníky bezpečnostní agentury. Ti dohlížejí na bezpečnost žáků, ale i pedagogů, které ohrožuje přibližně 30 těžko zvladatelných školáků. Že je situace ve škole extrémní, připustil i ministr školství Petr Gazdík (STAN) a chystá se na inspekci.

Testování ve firmách neodporovalo zákonu. Pražan v něm neviděl smysl, soud stížnost smetl

7. března 2022 09:33

Plošné testování ve firmách na přelomu loňského a letošního roku neodporovalo zákonu, naopak šlo o přiměřené a náležitě odůvodněné opatření. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl návrh zaměstnavatele z Prahy, který k opatření ministerstva zdravotnictví uplatnil řadu výhrad. Stěžoval si například na diskriminaci neočkovaných a celkově neviděl v testování žádný smysl. Rozhodnutí NSS je dostupné na úřední desce.