CNN Prima News stížnost

stížnost

Výpis příspěvků ke štítku „stížnost“

Měl vést spiknutí a chtěl vraždit. Zadržený Ind do USA zatím nezamíří, případ zkoumá ÚS

Česká republika zatím indického občana Nikhila Guptu viněného v USA ze spiknutí s cílem vraždit, do Spojených států nevydá. Ústavní soud totiž odložil vykonatelnost rozhodnutí o vydání do doby, než rozhodne o mužově stížnosti, vyplývá z databáze soudu. Stížnost směřuje proti usnesení Městského soudu v Praze, který vyslovil přípustnost Guptova vydání, a Vrchního soudu v Praze, jenž rozhodnutí potvrdil.

Ústavní soud na straně vlády. Jaké byly jeho hlavní argumenty v otázce důchodů?

Zkrácená valorizace penzí u Ústavního soudu (ÚS) obstála. Důchodci si tak nad rámec plánu nepolepší. Soud výraznou většinou hlasů zamítl návrh 71 poslanců ANO na zrušení loňské novely zákona o důchodovém pojištění. Tři přehlasovaní ústavní soudci však míní, že nebyl důvod schvalovat loňskou valorizační novelu ve stavu legislativní nouze. Jaké hlavní argumenty pro své rozhodnutí senát uvedl?

Zubařka podezřelá z vraždy léčitele si stěžovala na to, že je ve vazbě. Patří tam, sdělil ÚS

Pražské soudy nechybovaly, když loni poslaly do vazby zubařku podezřelou z vraždy partnera. Ženinu stížnost odmítl Ústavní soud (ÚS), justice její základní práva neporušila. Zubařce hrozí mnohaletý trest vězení. Obžalovaná je také další žena, bývalá vysokoškolská učitelka tělocviku. Informace, které zatím zazněly u hlavního líčení, nasvědčují tomu, že čin měl sektářské pozadí. Zavražděný vedl společenství, obžalované byly jeho stoupenkyně.

Pětinásobný vrah Biederman zůstane ve vězení. V rozhovoru popsal zabíjení v devadesátkách

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Oty Biedermana, který si odpykává doživotní trest za podíl na pěti nájemných vraždách z 90. let. Po odpykání 25 let ve vězení žádal o podmínečné propuštění na svobodu, ale Okresní soud v Jablonci nad Nisou mu letos v červnu nevyhověl, stejně jako liberecký krajský soud. Ústavní soudci stížnost považovali za zjevně neopodstatněnou, jak vyplynulo z usnesení v databázi soudu.

Mladá žena nečekaně porodila v taxíku. Od přepravní společnosti se dočkala nepříjemného dárku

O nečekaný zážitek se pro britský web The Sun podělila 26letá Farah Cacanindinová z městečka High Wycombe. Na rutinní vyšetření do nemocnice se rozhodla jet taxíkem, netušila však, že pět minut po odjezdu z domova začne rodit. Svou dceru Naiu přivedla na svět sama na zadních sedačkách vozu. Od přepravní společnosti však pár dní po porodu dostala nepříjemný dárek – účet za cestu i úklid auta.

Drama v příbramské nemocnici. Muž vyhrožoval její likvidací, poté se přihlásil policii

Aktualizováno

Příbramská nemocnice byla ve středu déle než čtyři hodiny uzavřena, dovnitř mohli jen pacienti s akutními potížemi a vchody hlídala policie. Důvodem byl výhrůžný telefonát. Na recepci zavolal rozčilený muž a vyhrožoval nemocnici likvidací. Později se policii sám přihlásil a k telefonátu se přiznal. Policejní opatření tak mohla být odvolána, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zadrženým je podle ní dvaatřicetiletý muž. Co bylo motivem jeho činu, kriminalisté zjišťují.