reklama
CNN Prima News stížnost

stížnost

Výpis příspěvků ke štítku „stížnost“

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

26. ledna 2022 11:07

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

Případ zavlečení Babiše ml. na Krym policie odložila. Jeho právník podal stížnost

21. prosince 2021 16:32

Policie znovu odložila případ údajného zavlečení Andreje Babiše mladšího na Krym. Rozhodnutí není pravomocné, Babišův právník František Dohnal proti němu podal stížnost. V úterý to uvedly Hospodářské noviny (HN). Syn bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) dlouhodobě tvrdí, že ho na Krym nechal v roce 2017 proti jeho vůli odvézt otec, a to proto, aby mu znemožnil vypovídat v dotační kauze Čapí hnízdo.

Děti podaly stížnost kvůli testování na koronavirus. Ústavní soud jim vyhověl

26. listopadu 2021 10:49

Nejvyšší správní soud (NSS) chyboval, když odmítl návrh podaný jménem tří dětí, které se musely v dubnu ve školách testovat, ačkoliv měly protilátky na nemoc COVID-19. Stížnosti dětí v pátek vyhověl Ústavní soud (ÚS). Chyba spočívala v tom, že se NSS nezabýval námitkami věcně. Svou pravomoc při přezkoumávání mimořádného opatření vyložil příliš úzce, ačkoliv jiné, podobné návrhy směřující proti koronavirovým opatřením řešil detailně.

Po vakcíně zemřelo v Evropě přes pět tisíc lidí. Europoslankyně chce fond pro odškodnění

8. listopadu 2021 06:04

Francouzská europoslankyně Virginie Joronová požaduje, aby Brusel spustil fond pro odškodnění obětí covidové vakcíny. Podle ní už kvůli koronavirovému očkování zemřelo přes pět tisíc lidí. Politička vychází z dat Evropské agentury pro léčivé přípravky, která eviduje dosud nepotvrzená hlášení nežádoucích projevů vakcíny, které skončily smrtí. K červenci se v Unii podalo 370 milionů dávek.

Student ve Francii napadl 66letou učitelku. Prodětská politika je katastrofa, říká expert

17. října 2021 23:30

Pět měsíců podmíněně, 140 hodin veřejně prospěšných prací a kurz občanské výchovy. Takový trest vyfasoval francouzský student, který před nedávnem hrubě napadl ve třídě učitelku. Incident natočili spolužáci na telefon a záznam šířili po internetu. Video vyvolalo obrovskou vlnu pobouření a zároveň posloužilo jako důkaz u soudního líčení.

Pavlínce ve třech měsících diagnostikovali kapavku. Rodiče viní nemocnici

6. října 2021 16:40

Na televizi CNN Prima NEWS se obrátila paní Murková z Mostu. Před čtyřmi lety měli v nemocnici její tehdy tříměsíční dceři Pavlínce náhodně diagnostikovat kapavku. Rodina je ale přesvědčená, že výsledky testů v nemocnici zaměnili. Nikdo z nich prý totiž kapavkou netrpěl. Od té doby se snaží neúspěšně bránit. Nemocnice chybu odmítá.

Fico: Vládní koalice zneužívá trestní právo k politickým cílům, jede v tom i Čaputová

28. září 2021 22:24

Slovenská vládní koalice zneužívá trestní právo k dosažení politických cílů. Je toho součástí i prezidentka Zuzana Čaputová. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a šéf SMER-SD Robert Fico. Ten minulý týden oznámil, že se chystá obrátit na Evropskou komisi se stížností na situaci na Slovensku. Podle něj hrozí, že se země promění v diktaturu.

Ministryně Maláčová v roli kontrolorky podráždila poslance ANO. Podal na ni stížnost

10. září 2021 08:36

Kontrolní akce Férová práce ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) podráždila poslance vládního hnutí ANO a 37. nejbohatšího Čecha Pavla Juříčka. Ten na ni podal stížnost kvůli tomu, jakým způsobem proběhla kontrola v jeho firmě Brano, v níž podle inspekce úřad narazil na několik pochybení, informuje deník Právo. Maláčová se proti stížnosti ohradila, podle ní vše proběhlo v pořádku a Juříčkova firma nereagovala na výzvu k námitkám.

reklama