Vteřiny před tragédií zachytilo video. Po pádu letadla se ozvala obří rána a křik

Poslední chvíle před tím, než došlo k tragickému pádu letadla v Nepálu, zachytilo video. Stroj z dosud neznámých příčin havaroval zřejmě při přistávacím manévru. V troskách zemřelo nejméně 69 lidí, pátrání po obětech bude pokračovat v pondělí. Na palubě bylo celkem 72 osob, mezi nimi i 15 cizinců a dva kojenci.

List The Kathmandu Post napsal, že letadlo havarovalo mezi mezinárodním letištěm v Pokhaře a starým letištěm v tomto městě. Jedno z videí zveřejněných na Twitteru naznačuje, že se tak stalo při přistávacím manévru. Záznam byl pořízen pouhé vteřiny před tím, než stroj havaroval.

Dvoumotorové letadlo ATR 72 bylo podle webové stránky FlightRadar24 staré 15 let. Mezi 72 lidmi na palubě byli čtyři členové posádky a dva kojenci, uvedl mluvčí letecké společnosti. Zástupce letiště doplnil, že v letadle mělo být také pět Indů, čtyři Rusové, dva Jihokorejci a po jednom cestujícím z Irska, Austrálie, Francie a Argentiny.

Na místě okamžitě započaly záchranné práce. Neštěstí si podle posledních údajů, které poskytl nepálský úřad pro civilní letectví, vyžádalo nejméně 69 mrtvých. V místě tragédie se na pracích podle mluvčího policie podílelo na 300 policistů a také příslušníci armády.

Havárie je nejsmrtelnější od března 2018, kdy se při přistání v Káthmándú zřítilo turbovrtulové letadlo Dash 8 společnosti US-Bangla, které letělo z Dháky. Podle služby Aviation Safety Network tehdy zahynulo 51 ze 71 lidí na palubě.

Tagy: