Vy v té sektě něco hulíte? ohradil se Síkela proti Havlíčkově kritice vládních opatření

Ostrá výměna názorů se strhla mezi bývalým a současným ministrem průmyslu a obchodu v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Zatímco současný šéf rezortu Jozef Síkela (za STAN) obhajoval výsledky pátečního jednání na unijním energetickém summitu, jeho předchůdce Karel Havlíček (ANO) na něm nenechal nit suchou. „Z každého, kdo s vámi nesouhlasí, jste udělali ruské trolly,“ vmetl mimo jiné Havlíček Síkelovi.

Karel Havlíček svému oponentovi vyčítal především to, že vláda vzbudila u české veřejnosti očekávání, že přijde řešení vysokých cen energií a mimořádný unijní energosummit přinese zásadní průlom v řešení energetické krize a zejména vysokých cen elektřiny a plynu. „Věděl jsem, že vy tam nemůžete nic rozhodnout. Velmi dobře znám ten mechanismus. Evropská komise totálně zaspala posledních šest měsíců,“ řekl Havlíček v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Podle Havlíčka se měly řešit dopady na domácnosti a firmy. Evropská komise však dle jeho slov „hyperzaspala“ podobně jako česká vláda. „Evropská komise řešila zelené ambice,“ dodal bývalý ministr průmyslu a obchodu.

Zbyla tam po vás vůně ruské voňavky

„Nevím, jestli věříte tomu, co říkáte. Řekli jsme, že urychlení rozvoje obnovitelných zdrojů je jedna z cest, jak se zbavit závislosti na ruských fosilních palivech,“ oponoval současný ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. „Proboha, mně to připadá, jako když se vám potápí loď a vy v tu chvíli natíráte komín,“ rýpl si do Síkely Havlíček.

Jozef Síkela naopak vyčítal Havlíčkovi, že jeho vláda, i ta minulá, naprosto zanedbala energetickou bezpečnost České republiky. Rovněž se ohradil proti tvrzení, že kabinet Petra Fialy (ODS) nic nedělá. „Prosím pěkně, vyprošuji si, abyste mluvil o tom, že nic neděláme. Můžu udělat seznam věcí, které ministerstvo udělalo od 17. prosince. kdy jsem ho převzal. Co tam zůstalo po vás… Vůně ruské voňavky,“ vmetl Jozef Síkela Karlu Havlíčkovi v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Z kritiků jste udělali ruské trolly

Na další Havlíčkovu slovní smršť Síkela reagoval mimořádně ostře: „Já nevím, jestli vám ten váš populismus zatemnil mozek, nebo jestli tam v té vaší sektě něco hulíte.“ „Nevím, jaké PR agentury vám radí. Z každého, kdo s vámi nesouhlasí, jste udělali ruské trolly,“ reagoval Havlíček na tvrdé Síkelovy narážky na údajnou náklonnost minulé vlády směrem ke Kremlu.

V podobném duchu se nesly i další výměny názorů obou politiků. Jeden druhému vyčítal, že nedělal dost (Síkela Havlíčkovi), nebo že dnes dělá málo (Havlíček Síkelovi). Na otázky, jaká konkrétní opatření tedy vláda proti vysokým cenám energií představí, Jozef Síkela jen odkázal na chystanou pondělní tiskovou konferenci, kde vláda jednotlivé kroky představí. Přesto ale šéf rezortu průmyslu a obchodu řekl, že na fakturách za energie by výsledky nejen jednání na unijním energosummitu české domácnosti měly pocítit nejpozději od 1. ledna 2023.

Záznam duelu si můžete poslechnout i jako podcast:

Tagy:

Hlavní zprávy

Komunální politika je jako swingers party, říká expert. V Praze ale harakiri od Spolu nečeká
360°

Komunální politika je jako swingers party, říká expert. V Praze ale harakiri od Spolu nečeká

Přestože komunální volby obvykle probíhají jako „politická swingers party“, kde se na stranickou příslušnost příliš nehledí, v Praze toto nehrozí, jelikož vedení vládních stran nedopustí koalici Spolu s hnutím ANO, která by mohla být pro koalici zdrcující. V pořadu 360° to řekl politický expert Petros Michopulos. Také podle komentátorky Lenky Zlámalové se nakonec lídr pražského Spolu Bohuslav Svoboda (ODS) a pirátský kapitán Zdeněk Hřib (Piráti) dokážou přenést přes vyostřenou předvolební kampaň. Politika je podle ní divadlo.

Putin naráží na tvrdý odpor. Dagestánci nechtějí narukovat do války a mlátí policisty
Rusko

Putin naráží na tvrdý odpor. Dagestánci nechtějí narukovat do války a mlátí policisty

Vyhlášená částečná mobilizace v Rusku vyvolala velkou vlnu nevole napříč celou federací. V řadě měst, ať už na Sibiři nebo v západních vyspělých městech jako Moskva či Petrohrad, vypukly demonstrace, které bezpečnostní složky prezidenta Vladimira Putina tvrdě potíraly. Daleko horší situace je však v kavkazském Dagestánu. Místní protesty a násilný odpor je totiž mnohem ostřejší, než se kterým se Rusové setkali jinde. Při střetech s policisty byly zraněny desítky lidí a už se rozjela i série zatýkání.

Infobox
sledujeme živě
06:02

Soud bude pokračovat v projednávání kauzy Čapího hnízda

05:25

V Plzni bude vládnout koalice ANO, Piráti a STAN, nově s podporou PRO Plzeň

04:57

Státní volební komise projedná výsledky obecních a prvního kola senátních voleb

04:20

Dobré pondělní ráno. Povolební vyjednávání sledujeme dál podrobně.

Škrábání pravou rukou za levým uchem a 40 let s jednou manželkou. Co padlo v nedělní Partii?

Nedělní Partie Terezie Tománkové po komunálních a senátních volbách přinesla ostrou výměnu názorů i vyhrocené hádky. Tématem ovšem nebyly jen komunální a senátní volby. Lidovecký ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka se pustil do šéfa SPD Tomia Okamury kvůli skákání do řeči. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) si zase rýpnul do exministryně financí Aleny Schillerové (ANO), že ji ve volbách na domácí půdě nepodpořilo moc lidí. Vybrali jsme pro vás nejlepší hlášky z Partie.

Živě
ON-LINE: Volební jednání pokračují. Soud se zabývá obviněnou kandidátkou do Senátu Nagyovou

Komunální volby v hlavním městě vyhrála koalice Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Mandát v Senátu získal v prvním kole ve volebním obvodu Praha 6 Jiří Růžička (TOP 09), na Bruntálsku Ladislav Václavec (za ANO) a na Orlickoústecku jmenovec premiéra Petr Fiala (za KDU-ČSL). Pražský městský soud mezitím bude pokračovat v projednávání kauzy dotačního podvodu u projektu kongresového areálu Čapí hnízdo.

Hřib přirovnáním Svobody k prasečí chřipce překročil mez. Může ho to stát místo, říká expert

Mezi představiteli koalice Spolu, která vyhrála volby v Praze, panuje většinová shoda na tom, že by chtěli koalici v hlavním městě složit na základě vzoru vládní pětikoalice. V médiích se však diskutuje, zda takové spolupráci nebudou škodit spory mezi lídrem Spolu Bohuslavem Svobodou (ODS) a dosavadním pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), kteří si šli během kampaně tvrdě po krku. Profesionální vyjednavač Radim Pařík v pořadu 360° mimo jiné radil, co by oba politici měli udělat, aby mohla koalice bez problému vzniknout.

Domácí zpravodajství

Okamura ke svému přešlapu: Měl jsem volební lístek pro Růžičku ještě roztrhat a sníst?

Šéf SPD Tomio Okamura už druhý den obhajuje svůj protestní hlas pro znovuzvoleného senátora Jiřího Růžičku. Ten obhájil svůj post v horní komoře parlamentu již v prvním kole. Ačkoliv Okamura volební lístek přeškrtal a natrhnul, stále pravděpodobně platil. „Měl jsem ten lístek ještě zmuchlat? Sníst? Roztrhat na kusy? Ještě něčím polít? Hlavně jsem rád, že jsem vyjádřil nesouhlas s politikou vlády Petra Fialy (ODS),“ doplnil pobaveně Okamura v povolební Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

S touto cestovkou už nikam. Zdravotní trable a návrat domů byly noční můra, líčí klientka

Vidina exotické dovolené pro rodinu s dětmi se změnila v noční můru. Zdravotní problémy, které ji během pobytu v Tunisku postihly, ji nakonec donutily vrátit se domů o několik dní dříve. Přestože v dřívějším letadle byla volná místa, museli znovu zaplatit plnou cenu letenek. Navíc za poměrně dramatických okolností, které člověk ve 21. století u prestižní cestovní kanceláře nečeká. „Chtěla bych důrazně lidem doporučit, aby při výběru dovolené také pečlivě zvažovali, se kterou cestovní kanceláří do světa vyrazí,“ začala redakci CNN Prima NEWS popisovat svůj příběh paní Karolína.