reklama

Výbuch plynu v Itálii má dvě oběti. Mezi pohřešovanými v sutinách je i těhotná žena

Děsivou noc prožívali obyvatelé sicilského města Ravanusa. Po výbuchu zemního plynu se zřítil čtyřpatrový obytný dům, další budovy jsou poškozené. Záchranáři dosud evidují dvě oběti, po sedmi lidech nadále pátrají. Mezi pohřešovanými je i těhotná žena, která měla brzy rodit. Z trosek se zatím podařilo vyprostit dvě ženy.

reklama

V noci ze soboty na neděli městem otřásl výbuch. V obytném domě se pravděpodobně vytvořila plynová kapsle, která z dosud neznámých důvodů vybuchla. Budovu pohltit požár, následně se zřítila. Na fotografiích z místa neštěstí je vidět, jak exploze vymrštila kusy suti do velké vzdálenosti.

Úřady následně pohřešovaly zhruba deset osob, během nedělního rána se záchranářům podařilo dvě živé ženy z trosek vyprostit. Podle informací webu tg.24sky.it byla jednou ze zachráněných 80letá žena, která byla s vážnými zlomeninami převezena do nemocnice. Druhou ženou měla být její švagrová, kterou se záchranářům podařilo nalézt díky vyzvánění jejího telefonu.

Ostatní členové této rodiny jsou nadále nezvěstní. Mělo by se jednat o mladou zdravotní sestru, která byla na konci těhotenství a brzy měla rodit, a jejího manžela. Záchranáři však kromě přeživších nalezli dvě oběti. Dříve se objevila informace, že mezi pohřešovanými jsou i děti. Informaci však starosta města vyvrátil.

„Mezi pohřešovanými naštěstí nejsou děti. Zprávy o tom, že jsou mezi troskami zřícené budovy dva nezletilí, byly vyvráceny,“ uvedl Carmelo D'Angelo. Záchranáři nadále pátrají po minimálně sedmi osobách, situaci jim však komplikuje požár, který se kvůli úniku plynu objevuje. Výbuch mimo jiné poničil další budovy, situaci ve městě agentura ANSA přirovnává k válečným podmínkám. Úřady evakuovaly zhruba 50 osob, centrum pro ně zřídily ve škole.

„Plyn se nahromadil buď pod zemí, nebo v uzavřeném prostředí. Výbuch mohla vyvolat také aktivace výtahu,“ citovala agentura ANSA velitele hasičů v Agrigentu Giuseppeho Merendina. „V příštích dnech provedeme podrobnější vyšetřování,“ dodal, píše web CNN. Ve městě na jihu Sicílie žije zhruba jedenáct tisíc obyvatel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama