reklama

Výbuch plynu v mešitě v Bangladéši: 13 mrtvých, desítky zraněných

Výbuch zapříčiněný únikem plynu a následný požár v mešitě v Bangladéši si v noci z pátku na sobotu vyžádal už nejméně třináct životů, včetně sedmiletého chlapce. Dalších zhruba 40 lidí jsou vážně zranění a leží v nemocnici. Uvedla to agentura AP s odvoláním na tamní policii a záchranáře.

reklama

K výbuchu podzemního plynu došlo v pátek večer během modliteb v mešitě Baitus Salat Jame, jak uvedla tamní policie. Na místě zemřel sedmiletý chlapec, dvanáct lidí následně podlehlo zraněním v nemocnici.

Dalších zhruba 40 osob převezli záchranáři do nemocnice s vážnými popáleninami, u některých až na 90 procentech těla. Stav zraněných je podle lékařů kritický.

Podle zástupce ředitelské hasičské jednotky Abdula Al Arifina po výbuchu nenásledovala ještě exploze klimatizačních jednotek, jak původně sdělily bangladéšské televize. „Klimatizace nevybouchla. Místnost byla naplněna plynem, kvůli úniku z potrubí. Když se plyn dostal do kontaktu s elektřinou, začal hořet,“ uvedl Arifin. Situaci nadále prošetřují hasiči.

K tématu

Další hlavní zprávy

Miloš Zeman

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Zemanova popularita klesla. Lidem vadí prezidentovo chování během koronakrize

Prezidenta Miloše Zemana hodnotí lidé hůř než na jaře, nejvíc kritičtí jsou k jeho chování a aktivitě v době koronavirové krize. Z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že při známkování jako ve škole si celkově vysloužil „horší trojku“. Dlouhodobě respondenti hodnotí současného prezidenta lepšími známkami za využívání prezidentských pravomocí a zájem o problémy občanů, horší hodnocení má za reprezentaci a obhajobu českých zájmů v zahraničí i řešení sporů na české politické scéně a nejhůř dopadá při hodnocení způsobu jeho vystupování na veřejnosti.

Koronavirus

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Kapacitu máme už jen pro tři pacienty. Sestry mohou mít trvalé následky, říká primář

Podle primáře Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Dušana Mormana je Krajská nemocnice Liberec blízko stropu svých možností v péči o pacienty s covidem ve vážném stavu. Kvůli tomu nemocnice eliminuje i běžnou péči, poskytuje jen tu akutní k záchraně života. Především zdravotní sestry jsou podle Mormana psychicky vyčerpané a časem z toho mohou mít trvalé duševní poruchy.

reklama
Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab
Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Kdo povede zdravotnictví? Sázková kancelář favorizuje Prymulu, ve hře i Flegr s Havlíčkem
Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
Další články
reklama
reklama