reklama

Výbuch ve Švédsku zranil dítě i hasiče, úklid potrvá měsíce. Spekuluje se o válce gangů

Panika, chaos, lidé vyskakující z balkonů. Tak svědci popisují úterní explozi bytového domu v centru Göteborgu ve Švédku. Policie vyloučila výbuch plynu. Spekuluje se o válce gangů.

reklama

Druhý den po výbuchu je ulice stále obehnána policejní páskou, na místě zasahují hasiči i policisté a všude kolem postávají davy lidí. Někteří tragédii viděli na vlastní oči, další chtějí zjistit, co konkrétně se stalo.

„Byl jsem se tady podívat, bydlí zde kamarádi,“ vyprávěl jeden z místních. Jiní dodávali, že není úplně běžné, že by ve městě něco vybuchovalo. Po explozi bylo dvacet lidí transportováno do nemocnice. „Nyní máme ve městě velký strach,“ sdělují místní. Je pravděpodobné, že někdo dal do domu výbušné zařízení, které explodovalo.

Čtyři lidé byli vážně zraněni

Vyšetřování ale nadále pokračuje, a to i přímo na místě. Pro lidi, kteří v domě bydlí, je situace zdrcující. Nyní nemají kam jít. Objekt stále není zabezpečený, proto policisté nemohou ve vyšetřování pokročit. Odklízení sutin podle hasičů bude trvat ještě několik měsíců. Stejnou dobu bude trvat, než se život v ulici vrátí k normálnímu životu.

Mezi zraněnými bylo i desetileté dítě a hasič, který se snažil lidem jako jeden z prvních pomoci. Čtyři lidé byli zraněni vážně a zdravotníci je převezli do nemocnice. Nikdo však příliš nevěří variantě, že výbuch byl jen nehoda. Místní se přiklánějí k možnosti, že šlo o úmysl.

Ve městě se spekuluje o tom, že za výbuchem je vyřizování účtů. Zaznívají dokonce teorie o marocké mafii. „Nepopsal bych to jako teroristický útok. Jsou tu ale gangy, které se snaží děsit lidi,“ dodal další oslovený muž. Celá země se za posledních patnáct let změnila. „Je to hrozné, všude je kriminalita,“ podotýkají místní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy
Sociální sítě

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opět stala terčem internetových vtípků. Tentokrát lidé na sociálních sítích reagovali na informaci, že prezentace někdejší šéfky resortu na Instagramu a Facebooku stála miliony korun. Fotografové a kameramani si tak měli přijít na štědré odměny, což se stalo inspirací pro tradiční lidovou tvořivost – pozadu nezůstali ani Cimrmani. Vybrali jsme nejpovedenější výtvory.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Někteří poslanci TOP 09 a ODS dostali falešné SMS, že mají nastoupit do karantény

Aktualizováno

Několik poslanců koaličních stran ODS a TOP 09 v pátek obdrželo falešnou SMS zprávu o povinné karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Uvedla to ODS v tiskové zprávě. Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že jde o evidentní podvod. Zváží další právní aspekty takové činnosti a podle toho učiní právní kroky, úřad také podá trestní oznámení.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Šlachta: ODS si vodí Rakušana jak slepého koně. Pustil se i do Topolánka s Kalouskem

Chtějí zpolitizovat policejní složky. To je podle šéfa Přísahy a někdejšího elitního policisty Roberta Šlachty motivace vládní koalice pro výměnu policejního prezidenta. Tím se má stát po odchodu Jana Švejdara na konci března jeho náměstek Martin Vondrášek. Je to podle Šlachty přání ODS, která si ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) vodí jako slepého koně, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS. Šlachta zkritizoval také expremiéra Topolánka či exministra financí Kalouska (TOP 09).

reklama