reklama

Vychovatelky popohánějící děti na červenou přes železniční přejezd dostaly pokutu

Pražský magistrát udělil pokutu třem vychovatelkám, které v únoru převedly skupinku dětí přes železniční přejezd, přestože byly spuštěné závory a blikala výstražná světla. Její výši ale nemohl sdělil.

reklama

Celou republiku v únoru šokovalo video z železničního přejezdu v Řeporyjích. Tři ženy i přes spuštěné závory popoháněly skupinku dětí přes koleje. Video zveřejnil tamní starosta Pavel Novotný. Později se objevila informace, že na vychovatelky mateřské školy měla gestikulovat vlaková četa, že na ně souprava čeká.

„Pražský magistrát se případem komplexně zabýval. Dokonce jsme řešili i to, jakým způsobem bude klasifikován, tedy respektive podle jakého zákona,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí magistrátu Vít Hoffman.

Původně mělo jít o trestný čin, následně ho ale přehodnotili a řešili jako přestupek. „Těch variant byla celá řada a nyní je tedy správní řízení skončeno, uložili jsme ženám pokuty, které jsou pravomocné a jsou potrestány podle zákona o silničním provozu,“ upřesnil Hoffman s tím, že maximální zákonná hranice je 2 500 korun.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
Další články
reklama
reklama