Vychovatelky popohánějící děti na červenou přes železniční přejezd dostaly pokutu

Pražský magistrát udělil pokutu třem vychovatelkám, které v únoru převedly skupinku dětí přes železniční přejezd, přestože byly spuštěné závory a blikala výstražná světla. Její výši ale nemohl sdělil.

Celou republiku v únoru šokovalo video z železničního přejezdu v Řeporyjích. Tři ženy i přes spuštěné závory popoháněly skupinku dětí přes koleje. Video zveřejnil tamní starosta Pavel Novotný. Později se objevila informace, že na vychovatelky mateřské školy měla gestikulovat vlaková četa, že na ně souprava čeká.

„Pražský magistrát se případem komplexně zabýval. Dokonce jsme řešili i to, jakým způsobem bude klasifikován, tedy respektive podle jakého zákona,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí magistrátu Vít Hoffman.

Původně mělo jít o trestný čin, následně ho ale přehodnotili a řešili jako přestupek. „Těch variant byla celá řada a nyní je tedy správní řízení skončeno, uložili jsme ženám pokuty, které jsou pravomocné a jsou potrestány podle zákona o silničním provozu,“ upřesnil Hoffman s tím, že maximální zákonná hranice je 2 500 korun.

Tagy: