reklama

Ženu na silnici zachytil pluh, na místě zemřela. Kvůli sněžení bouraly i autobusy

Sněžení a špatná viditelnost od rána komplikovaly provoz na silnicích. Policisté a hasiči během dne zasahovali u desítek dopravních nehod, jedna z nich skončila tragicky. Řidička osobního automobilu zemřela poté, co ji po vystoupení z auta pravděpodobně zachytil pluh projíždějícího traktoru.

reklama

Jen policisté Jihočeského kraje řešili ve středu přes 70 dopravních nehod. „Na Prachaticku zemřela řidička vozidla značky Opel, když ji po vystoupení z auta zřejmě zachytil projíždějící traktor s pluhem. Okolnosti této nehody vyšetřují policisté z Prachatic,“ popsal mluvčí policie Jihočeského kraje Jiří Matzner.

K tématu

Od ranních hodin komplikovalo sněžení dopravu především řidičům nákladních automobilů. „Některé nákladní vozy se zablokovaly v kopcích, dalších několik vozů sjelo mimo komunikaci,“ dodal Matzner.

Policisté řešili také dvě dopravní nehody autobusů. „U Vydří havaroval autobus do stromu, zranil se řidič i jedna cestující,“ informoval policejní mluvčí s tím, že v autobuse cestovali školáci. Nehoda se stala na Jidřichohradecku krátce po sedmé hodině ráno.

Nehoda se obešla bez zranění

Během dne vyjížděli záchranáři i policisté také ke dvěma železničním nehodám. „U Kubovy Hutě nedokázal řidič osobního vozu na zasněžené vozovce včas dobrzdit před železničním přejezdem a vjel před osobní vlak na trati Vimperk–Volary,“ popsal Matzner. Cestujícím se nic nestalo, řidiče vozidla převezli záchranáři do nemocnice. Druhá nehoda se stala u Chrobol na Prachaticku, kde auto značky Seat Leon odhodil vlak. Nehoda se obešla bez zranění.

Komplikace na silnicích zaznamenali také na jižní Moravě mezi Nebovidy a Moravany, kde se srazil autobus s osobním autem. „Z osobního vozu jsme museli vyprostit zraněného řidiče, v autobuse cestovali dva lidé a řidič, tam nedošlo k žádnému zranění,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí hasičů Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška. Záchranáři pak řidiče osobního auta ve vážném stavu transportovali do nemocnice.

U Ostrovačic se na zasněžené silnici převrátil kamion v křižovatce. „Tam jsme museli utěsňovat nádrž kamionu, aby nedošlo k vytečení pohonných hmot. Zásah u Ostrovačic a u Moravan probíhal za hustého sněžení, kdy silnice byla silně zasněžená,“ popsal Mikoška.

Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli silnému sněžení výstrahu, která platí až do čtvrtečního rána. Také policisté vyzývají řidiče k tomu, aby sundali nohu z plynu, věnovali se řízení a na zasněžených a zledovatělých silnicích byli obzvlášť opatrní.

K tématu

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama