reklama

Výdejová okénka byla ztrátová. Jsme asi na třetině loňských tržeb, říká restauratér

Restauratér ze Zlína Zdeněk Babulík v neděli s napětím čekal, jestli vláda znovu jeho restaurace otevře. Propustil několik zaměstnanců a tvrdí, že už je nemůže nabrat. Podzimní zavření na provozu zanechalo ještě horší následky, než to jarní. I teď přitom smějí podniky po otevření naplnit lidmi maximálně polovinu své kapacity.

reklama

Babulík provozuje ve Zlíně tři restaurace. „Jsme rádi, že konečně otevřeme. Sice z padesáti procent, ale určitě budeme rádi za každého hosta,“ řekl televizi CNN Prima NEWS restauratér.

Výdejové okénko se tedy ve čtvrtek zruší. Podle provozovatele restaurace ale stejně žádný ekonomický přínos nemělo. „Okénka byla ztrátová, dělali jsme to čistě jenom proto, abychom udrželi zákazníky, kteří k nám chodili,“ popsal Babulík.

Restaurace se chystaly i na možnost, že se otevře už v pondělí. V tuto chvíli mají tedy vše připravené. „Zásoby máme nakoupené, tak teď stačí akorát otevřít. Hlavně, že to nebudeme dávat do těch menu boxů, ale normálně na talíře, a bude to pro lidi daleko lepší,“ popsal pocity  kuchař Michal Polášek.

Provozovatelé restaurací, které nezkrachovaly, v současnosti sčítají škody za obě covidové vlny. Pro Zdeňka Babulíka byla mnohem drtivější ta druhá. „Všechno se omezilo na minimum a dotujeme. Zrušily se veškeré akce, firemní večírky, v tuto chvíli jsme na 38 procentech loňských tržeb,“ popsal Babulík.

Ten také přiznává, že musel propustit i několik zaměstnanců a vzhledem ke špatné ekonomické situaci zatím neuvažuje o tom, že by je přijal zpátky.

Níže se podívejte na video, jak se další restaurace a bary připravují na čtvrteční otevření podniků.

K tématu

Tagy: restaurace otevření restaurací koronavirus otevření restauratér

Další hlavní zprávy

Politika

Sledujte ŽIVĚ: Maláčová se sešla se Zemanem. Jak to bude s důchody či kurzarbeitem?

Sledujte ŽIVĚ: Maláčová se sešla se Zemanem. Jak to bude s důchody či kurzarbeitem?

Prezident Miloš Zeman a jeho expertní tým se v sobotu na zámku v Lánech sešli s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD). Mezi témata by mohla kromě otázek spojených s epidemií koronaviru patřit reforma důchodů či prosazení takzvaného kurzarbeitu, který Sněmovna tento týden poslala do závěrečného kola schvalování. Původně byl brífink ministryně práce naplánovaný na 13. hodinu, podle informací CNN Prima NEWS ale bude mít zpoždění.

Ibrahimovic může mít problém, protože fušuje do sázek. Co hvězdnému útočníkovi hrozí?
Kdykoliv mohou začít krvácet. Život hemofilikům usnadňuje moderní léčba
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
reklama
reklama
Vzpomínky na štěstí. Královna zveřejnila svou nejoblíbenější fotografii s manželem

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Další články
reklama
reklama