reklama

Vyhrocený konflikt posádek dvou aut. Kvůli údajnému vybržďování muž vysklil řidiči okýnko

Policie se zabývá roztržkou mezi pasažéry dvou aut v Brně. Muž, který na křižovatce jako spolujezdec vystoupil z auta, prvnímu vozu vysklil okýnko. Jednal tak prý kvůli tomu, že je muž v předním autu vybržďoval. Ten ale vybržďování popírá a říká, že jel plynule. Po vyšetření policie zjistila, že po agresivním muži bylo v minulosti vyhlášeno celostátní pátrání.

reklama

Konflikt posádek dvou osobních aut zachytily kamery v Heršpické ulici v Brně. Na záznamu je vidět první auto, které zastavilo na červenou. Za ním přijel druhý vůz, ze kterého ještě za jízdy vystoupil spolujezdec a šel si s posádkou auta vyřizovat účty poměrně svérázným způsobem.

K tématu

„Přiběhl k autu a začal tlouci do okénka u řidiče takovou silou, až ho vysklil,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková. Agresivní muž následně z místa utekl a o kousek dál znovu nasedl do auta, které ho vyzvedlo. Jenže šofér z poničeného vozu je pronásledoval a mezi tím zavolal na tísňovou linku. Po chvíli tak obě auta zastavili strážníci.

„Na situaci měli oba muži rozdílný názor. První tvrdil, že jel podle předpisů, dodržoval stanovenou rychlost 60 kilometrů za hodinu a řidička za ním na něj troubila a tlačila se na něj,“ sdělila Skřivánková.

Dvě verze

„Chtěli jsme ho předjet, ale jel pomalu. Tak jsme zatroubili, ať uhne. V ten moment dupl na brzdu a málem jsme do něj narazili. Na světlech jsem za ním doběhl, že nás nebude vybržďovat, tak jsem mu praštil do okýnka,“ vyjádřil se k situaci muž, který rozbil okénko.

„Jel jsem šedesátkou. Auto za mnou jelo úplně nalepené a troubilo. Když jsem zastavil na křižovatce, muž vyběhl z auta a začal mlátit do auta, až vymlátil okno,“ popisoval řidič poničeného vozu.

Jelikož u sebe agresor neměl doklady, na místo přijela hlídka státní policie. Ta následně zjistila, že muž je v celostátním pátrání. Zbytečnou agresivitou na silnici se navíc policisté i nadále zabývají, a to kvůli podezření ze spáchání trestného činu. V úvahu připadá poškození cizího majetku a výtržnictví.

K tématu

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Děti se mohou testovat jen jednou za 14 dnů. Vláda schválila dotace na PCR testy pro školy
Další články
reklama
reklama