reklama

Vyhrocený konflikt posádek dvou aut. Kvůli údajnému vybržďování muž vysklil řidiči okýnko

Policie se zabývá roztržkou mezi pasažéry dvou aut v Brně. Muž, který na křižovatce jako spolujezdec vystoupil z auta, prvnímu vozu vysklil okýnko. Jednal tak prý kvůli tomu, že je muž v předním autu vybržďoval. Ten ale vybržďování popírá a říká, že jel plynule. Po vyšetření policie zjistila, že po agresivním muži bylo v minulosti vyhlášeno celostátní pátrání.

reklama

Konflikt posádek dvou osobních aut zachytily kamery v Heršpické ulici v Brně. Na záznamu je vidět první auto, které zastavilo na červenou. Za ním přijel druhý vůz, ze kterého ještě za jízdy vystoupil spolujezdec a šel si s posádkou auta vyřizovat účty poměrně svérázným způsobem.

„Přiběhl k autu a začal tlouci do okénka u řidiče takovou silou, až ho vysklil,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková. Agresivní muž následně z místa utekl a o kousek dál znovu nasedl do auta, které ho vyzvedlo. Jenže šofér z poničeného vozu je pronásledoval a mezi tím zavolal na tísňovou linku. Po chvíli tak obě auta zastavili strážníci.

„Na situaci měli oba muži rozdílný názor. První tvrdil, že jel podle předpisů, dodržoval stanovenou rychlost 60 kilometrů za hodinu a řidička za ním na něj troubila a tlačila se na něj,“ sdělila Skřivánková.

Dvě verze

„Chtěli jsme ho předjet, ale jel pomalu. Tak jsme zatroubili, ať uhne. V ten moment dupl na brzdu a málem jsme do něj narazili. Na světlech jsem za ním doběhl, že nás nebude vybržďovat, tak jsem mu praštil do okýnka,“ vyjádřil se k situaci muž, který rozbil okénko.

„Jel jsem šedesátkou. Auto za mnou jelo úplně nalepené a troubilo. Když jsem zastavil na křižovatce, muž vyběhl z auta a začal mlátit do auta, až vymlátil okno,“ popisoval řidič poničeného vozu.

Jelikož u sebe agresor neměl doklady, na místo přijela hlídka státní policie. Ta následně zjistila, že muž je v celostátním pátrání. Zbytečnou agresivitou na silnici se navíc policisté i nadále zabývají, a to kvůli podezření ze spáchání trestného činu. V úvahu připadá poškození cizího majetku a výtržnictví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Forejt: V historii úřadu prezidenta se nikdy nezkoumala pravost podpisu. Je to smutné
360°

Forejt: V historii úřadu prezidenta se nikdy nezkoumala pravost podpisu. Je to smutné

V historii prezidentské kanceláře se vůbec poprvé řeší pravost podpisu. Je to smutné, řekl bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt. Forma komunikace, kterou zvolil tiskový odbor, není podle něj příliš šťastná, proto každý detail týkající se hospitalizace Miloše Zemana vzbuzuje pozornost, vysvětlil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Modlitby střídá hněv. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

Aktualizováno

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Útočník pobodal v kostele britského poslance. Politik v nemocnici zraněním podlehl

Aktualizováno

Britský konzervativní poslanec David Amess zemřel poté, co jej v pátek pobodal útočník. Policie předpokládaného pachatele činu zadržela, pětadvacetiletý muž je podezřelý z vraždy. Útok se stal krátce po poledni místního času (14:05 SELČ) v kostele v Leigh-on-Sea 60 kilometrů na východ od Londýna při setkání s voliči v Amessově volebním obvodu. Vyšetřování vraždy britského poslance Amesse prozatím vede protiteroristická jednotka, zatím však nedošla k závěru, že se jednalo o teroristický čin.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama