Vyhrocený konflikt posádek dvou aut. Kvůli údajnému vybržďování muž vysklil řidiči okýnko

Potyčka v Brně

Policie se zabývá roztržkou mezi pasažéry dvou aut v Brně. Muž, který na křižovatce jako spolujezdec vystoupil z auta, prvnímu vozu vysklil okýnko. Jednal tak prý kvůli tomu, že je muž v předním autu vybržďoval. Ten ale vybržďování popírá a říká, že jel plynule. Po vyšetření policie zjistila, že po agresivním muži bylo v minulosti vyhlášeno celostátní pátrání.

Konflikt posádek dvou osobních aut zachytily kamery v Heršpické ulici v Brně. Na záznamu je vidět první auto, které zastavilo na červenou. Za ním přijel druhý vůz, ze kterého ještě za jízdy vystoupil spolujezdec a šel si s posádkou auta vyřizovat účty poměrně svérázným způsobem.

„Přiběhl k autu a začal tlouci do okénka u řidiče takovou silou, až ho vysklil,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková. Agresivní muž následně z místa utekl a o kousek dál znovu nasedl do auta, které ho vyzvedlo. Jenže šofér z poničeného vozu je pronásledoval a mezi tím zavolal na tísňovou linku. Po chvíli tak obě auta zastavili strážníci.

„Na situaci měli oba muži rozdílný názor. První tvrdil, že jel podle předpisů, dodržoval stanovenou rychlost 60 kilometrů za hodinu a řidička za ním na něj troubila a tlačila se na něj,“ sdělila Skřivánková.

Dvě verze

„Chtěli jsme ho předjet, ale jel pomalu. Tak jsme zatroubili, ať uhne. V ten moment dupl na brzdu a málem jsme do něj narazili. Na světlech jsem za ním doběhl, že nás nebude vybržďovat, tak jsem mu praštil do okýnka,“ vyjádřil se k situaci muž, který rozbil okénko.

„Jel jsem šedesátkou. Auto za mnou jelo úplně nalepené a troubilo. Když jsem zastavil na křižovatce, muž vyběhl z auta a začal mlátit do auta, až vymlátil okno,“ popisoval řidič poničeného vozu.

Jelikož u sebe agresor neměl doklady, na místo přijela hlídka státní policie. Ta následně zjistila, že muž je v celostátním pátrání. Zbytečnou agresivitou na silnici se navíc policisté i nadále zabývají, a to kvůli podezření ze spáchání trestného činu. V úvahu připadá poškození cizího majetku a výtržnictví.

Tagy: