reklama

Vyhrocený konflikt posádek dvou aut. Kvůli údajnému vybržďování muž vysklil řidiči okýnko

Policie se zabývá roztržkou mezi pasažéry dvou aut v Brně. Muž, který na křižovatce jako spolujezdec vystoupil z auta, prvnímu vozu vysklil okýnko. Jednal tak prý kvůli tomu, že je muž v předním autu vybržďoval. Ten ale vybržďování popírá a říká, že jel plynule. Po vyšetření policie zjistila, že po agresivním muži bylo v minulosti vyhlášeno celostátní pátrání.

reklama

Konflikt posádek dvou osobních aut zachytily kamery v Heršpické ulici v Brně. Na záznamu je vidět první auto, které zastavilo na červenou. Za ním přijel druhý vůz, ze kterého ještě za jízdy vystoupil spolujezdec a šel si s posádkou auta vyřizovat účty poměrně svérázným způsobem.

K tématu

„Přiběhl k autu a začal tlouci do okénka u řidiče takovou silou, až ho vysklil,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Městské policie Brno Markéta Skřivánková. Agresivní muž následně z místa utekl a o kousek dál znovu nasedl do auta, které ho vyzvedlo. Jenže šofér z poničeného vozu je pronásledoval a mezi tím zavolal na tísňovou linku. Po chvíli tak obě auta zastavili strážníci.

„Na situaci měli oba muži rozdílný názor. První tvrdil, že jel podle předpisů, dodržoval stanovenou rychlost 60 kilometrů za hodinu a řidička za ním na něj troubila a tlačila se na něj,“ sdělila Skřivánková.

Dvě verze

„Chtěli jsme ho předjet, ale jel pomalu. Tak jsme zatroubili, ať uhne. V ten moment dupl na brzdu a málem jsme do něj narazili. Na světlech jsem za ním doběhl, že nás nebude vybržďovat, tak jsem mu praštil do okýnka,“ vyjádřil se k situaci muž, který rozbil okénko.

„Jel jsem šedesátkou. Auto za mnou jelo úplně nalepené a troubilo. Když jsem zastavil na křižovatce, muž vyběhl z auta a začal mlátit do auta, až vymlátil okno,“ popisoval řidič poničeného vozu.

Jelikož u sebe agresor neměl doklady, na místo přijela hlídka státní policie. Ta následně zjistila, že muž je v celostátním pátrání. Zbytečnou agresivitou na silnici se navíc policisté i nadále zabývají, a to kvůli podezření ze spáchání trestného činu. V úvahu připadá poškození cizího majetku a výtržnictví.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama