reklama
CNN Prima News výjimka

výjimka

Výpis příspěvků ke štítku „výjimka“

Hlavní zprávy s Prymulou: Kdy bude možné vyměnit respirátory za roušky?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Očkovaní státní zaměstnanci dostanou dva dny placeného volna. Může jich být až půl milionu. Premiér chce, aby to samé zavedly kraje a obce i soukromé společnosti. Jak na to reaguje exministr zdravotnictví Roman Prymula? A kdy už bude možné vyměnit respirátory za roušky? Nejen o tom s epidemiologem v Hlavních zprávách od 18:55

Do Saska se dostane více Čechů. Úřady rozšířily výjimku z karantény pro pendlery

Sasko rozšiřuje výjimku z karantény pro české pendlery, týká se to například energetiků, vodohospodářů, informatiků, pracovníků technických služeb či výrobců zařízení pro zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v úterý oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i resort zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Uvedla, že přechodné období, než pendleři získají potřebné potvrzení úřadů, potrvá do konce tohoto týdne.

Povolte na Vánoce půlnoční mše, žádá Babiše a Blatného ministr zahraničí Petříček

„Zpřísnění opatření před Vánoci, mimo jiné zákaz vycházení po 23:00 a zákaz bohoslužeb nad 20 lidí, v praxi znamená také zákaz tradiční půlnoční na Štědrý večer. Požádal jsem pana premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) o zvážení výjimky pro tuto důležitou tradici,“ napsal na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Hypermarket otevřený v neděli: Shluky lidí a fronty u pokladen

Českobudějovický hypermarket Albert na autobusovém nádraží měl otevřeno i v neděli, splňuje totiž výjimku vládního nařízení. Zájem zákazníků o nákup v neděli srovnává s pátky, kdy jsou prodeje silné. Proti běžným nákupům se prodávalo víc pečiva a dalšího čerstvého zboží, uvedl mluvčí Albertu ČR Jiří Mareček. Kvůli vládnímu zákazu nedělního prodeje v souvislosti s koronavirem přibylo řetězci po celé České republice o desítky procent zákazníků v pátek, sobotu a pondělí. Prodeje jsou ale celkově nižší.

reklama