CNN Prima News výjimky

výjimky

Výpis příspěvků ke štítku „výjimky“

Vláda plánuje zavřít i většinu obchodů, které teď fungují. Alespoň na tři týdny

26. února 2021 09:49

Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) plánuje v rámci zpřísnění současných protiepidemických opatření uzavřít významnou část obchodů, které nyní fungují. Otevřeny budou smět být jen nezbytně nutné provozy. Řekl to ve čtvrtek na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády. Seznam obchodů, které zůstanou otevřené, nespecifikoval. Nová opatření by podle něj měla platit pravděpodobně od 1. března na tři týdny.

Uzavřené okresy budou hlídat stovky policistů. Nezneužívejte výjimek, vyzývají

11. února 2021 13:21

Uzavřené okresy Cheb, Sokolov a Trutnov bude střežit 580 policistů na 80 stanovištích. Na tiskové konferenci to řekl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek. Hlídat budou muži zákona více než 300 tisíc obyvatel. Okresy nebudou uzavřeny neprostupně, kontroly budou namátkové. Na spolupráci jsou policisté domluveni i s vojenskou policií, pokud bude třeba, příští týden její pomoc využijí.

Detaily testování na Slovensku: Na odběr podle abecedy a za pozitivní případ 550 korun

28. října 2020 22:05

Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď přiblížil, jak bude o víkendu probíhat plošné testování. Uskuteční se 31. října a 1. listopadu od 7:00 do 22:00, poslední odběr bude proveden ve 21:30. Lidé na testy půjdou vesměs v abecedním pořadí, samosprávy si ale mohou systém upravit. Za práci dostanou zdravotníci sedm eur (asi 190 korun) na hodinu, za každého pozitivně testovaného pak 20 eur (asi 550 korun) navíc.