reklama

Autoservisy i stanice technické kontroly mají stále otevřeno. Tržby jsou ale třetinové

I když je od nedělního přechodu do pátého stupně protiepidemického systému PES většina obchodů a služeb zavřených, najdou se provozovny, které mají výjimku a fungují bez omezení. Jedná se například o autoservisy, čistírny oblečení nebo instalatérství. Někteří lidé ale mají ve vládních opatřeních chaos.

reklama

„Pokud vím, tak otevřené jsou jenom potraviny, drogerie, trafiky a květiny,“ uvedl na dotaz CNN Prima NEWS důchodce z Prahy. Jiní respondenti se v nařízeních orientují lépe. „Tak řekl bych, že otevřené jsou ještě obchody s krmivem pro psy. Květinářství určitě taky a ještě například lékárny,“ odpověděl na dotaz CNN Prima NEWS jiný důchodce z hlavního města.

Tržby jsou velmi nízké

Otevřená zůstávají také například železářství, galanterie, kamenictví, prodejny pietního zboží, květinářství, zásilkovny, zverimexy, prodejny brýlí a čoček a prodejny zbraní a střeliva. Zboží z těchto obchodů mohou také prodávat velké supermarkety.

„Fungujeme normálně, protože máme výjimku na opravy domácích spotřebičů. Sice otevřeno máme, ale lidi moc nechodí,“ popisuje opravář elektrotechniky a televizí Tomáš. S menšími tržbami se potýkají i jinde. „Máme to štěstí, že měření emisí a technické prohlídky jsou otevřené, takže můžeme pracovat, ale zákazníků je málo. Tržby jsou tak na 30 až 40 procentech,“ říká spolumajitel STK Bohdalec Martin Jerman.

Tagy:

Hlavní zprávy

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky
Středočeský kraj

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama