reklama

Autoservisy i stanice technické kontroly mají stále otevřeno. Tržby jsou ale třetinové

I když je od nedělního přechodu do pátého stupně protiepidemického systému PES většina obchodů a služeb zavřených, najdou se provozovny, které mají výjimku a fungují bez omezení. Jedná se například o autoservisy, čistírny oblečení nebo instalatérství. Někteří lidé ale mají ve vládních opatřeních chaos.

reklama

„Pokud vím, tak otevřené jsou jenom potraviny, drogerie, trafiky a květiny,“ uvedl na dotaz CNN Prima NEWS důchodce z Prahy. Jiní respondenti se v nařízeních orientují lépe. „Tak řekl bych, že otevřené jsou ještě obchody s krmivem pro psy. Květinářství určitě taky a ještě například lékárny,“ odpověděl na dotaz CNN Prima NEWS jiný důchodce z hlavního města.

Tržby jsou velmi nízké

Otevřená zůstávají také například železářství, galanterie, kamenictví, prodejny pietního zboží, květinářství, zásilkovny, zverimexy, prodejny brýlí a čoček a prodejny zbraní a střeliva. Zboží z těchto obchodů mohou také prodávat velké supermarkety.

„Fungujeme normálně, protože máme výjimku na opravy domácích spotřebičů. Sice otevřeno máme, ale lidi moc nechodí,“ popisuje opravář elektrotechniky a televizí Tomáš. S menšími tržbami se potýkají i jinde. „Máme to štěstí, že měření emisí a technické prohlídky jsou otevřené, takže můžeme pracovat, ale zákazníků je málo. Tržby jsou tak na 30 až 40 procentech,“ říká spolumajitel STK Bohdalec Martin Jerman.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Kuba: Přes osm tisíc seniorů v kraji naočkujeme za osm dní, ale nemáme vakcíny

Firma Pfizer krátí kvůli nadměrné poptávce dodávky vakcíny do Evropy. Co to znamená pro plány krajů v Česku? Mají kapacity, vlastní kampaně i registry, ale namísto vakcín prázdné mrazáky. Co bude dál? Na to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové odpovídali šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Vládní uvolnění: Od úterý otevřou papírnictví a obchody s dětským oblečením
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama