reklama

Autoservisy i stanice technické kontroly mají stále otevřeno. Tržby jsou ale třetinové

I když je od nedělního přechodu do pátého stupně protiepidemického systému PES většina obchodů a služeb zavřených, najdou se provozovny, které mají výjimku a fungují bez omezení. Jedná se například o autoservisy, čistírny oblečení nebo instalatérství. Někteří lidé ale mají ve vládních opatřeních chaos.

reklama

„Pokud vím, tak otevřené jsou jenom potraviny, drogerie, trafiky a květiny,“ uvedl na dotaz CNN Prima NEWS důchodce z Prahy. Jiní respondenti se v nařízeních orientují lépe. „Tak řekl bych, že otevřené jsou ještě obchody s krmivem pro psy. Květinářství určitě taky a ještě například lékárny,“ odpověděl na dotaz CNN Prima NEWS jiný důchodce z hlavního města.

Tržby jsou velmi nízké

Otevřená zůstávají také například železářství, galanterie, kamenictví, prodejny pietního zboží, květinářství, zásilkovny, zverimexy, prodejny brýlí a čoček a prodejny zbraní a střeliva. Zboží z těchto obchodů mohou také prodávat velké supermarkety.

„Fungujeme normálně, protože máme výjimku na opravy domácích spotřebičů. Sice otevřeno máme, ale lidi moc nechodí,“ popisuje opravář elektrotechniky a televizí Tomáš. S menšími tržbami se potýkají i jinde. „Máme to štěstí, že měření emisí a technické prohlídky jsou otevřené, takže můžeme pracovat, ale zákazníků je málo. Tržby jsou tak na 30 až 40 procentech,“ říká spolumajitel STK Bohdalec Martin Jerman.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Liberecký kraj

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama