reklama

Na hudebku sundat, na matiku znovu nasadit. Děti měly poprvé roušky i při výuce

Studenti středních škol, žáci druhého stupně a učitelé museli mít v pátek poprvé nasazené roušky i při výuce. Dosud platila povinnost je nosit jen ve společných prostorách, tedy na chodbách nebo v šatnách.

reklama

Ředitel pražské střední školy Jiří Zajíček v pátek dopoledne zamířil na hodinu chemie. Na rozdíl od minulých dní ale roušku při vstupu do třídy nesundal. A při hodině ji nově měli i studenti.

„Za mě v pořádku, nemám s tím žádný problém,“ hodnotil jeden ze školáků. „Není to pohodlné, ale nemáme úplně na výběr a jsme rádi, že můžeme vůbec chodit do školy. Je to lepší než distanční výuka,“ zhodnotila studentka. „Není to úplně příjemné, ale dá se to nějak přežít,“ souhlasil s ní spolužák.

K tématu

„Hlavní problém je v komunikaci, kdy opravdu učitel musí hovořit tak, aby byl slyšet v té třídě. V cizích jazycích je to taky problém, protože rouška nebo respirátor samozřejmě tlumí hlas,“ uvedl ředitel Masarykovy střední školy chemické a předseda Unie školských asociací Jiří Zajíček.

Stejná situace, desítky kilometrů dál. Roušky ve třídách si učitelé i žáci nasadili také třeba na druhém stupni základní školy v Českých Budějovicích. Aby si žáci mohli sundat roušku a nadýchat se čerstvého vzduchu, zavedl ředitel pravidelné velké přestávky venku na dvoře.

„Komplikace to je, to je jasné, ale zase chápeme, že ta opatření jsou potřebná,“ prohlásil ředitel Základní školy Nová v Českých Budějovicích Vítězslav Ilko.

„Myslím si, že velký problém je to i pro žáky. Protože jestliže mají šest, osm hodin být v roušce, domnívám se, že to může ovlivnit jejich pozornost, výkonnost. Nedýchají čerstvý vzduch, dýchají ten vydýchaný,“ doplnila ředitelka Gymnázia Nad Štolou a předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová.

I ve školách je ale několik výjimek. Roušku žáci nemusí mít při hodinách tělocviku nebo zpěvu v hudební výchově.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19

Přírůstek nových případů koronaviru v neděli v ČR po pěti dnech klesl pod deset tisíc – bylo jich 7 301. Přesto je to nejvyšší nedělní nárůst od března. Nedělní čísla bývají nižší než v jiných dnech, protože se obvykle méně testuje. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Aktuálně je v zemi 158 515 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, hospitalizovaných i obětí ale v poslední době výrazně přibývá.

Sport

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger

Nemluví se o něm tak často jako o jiných českých cyklistech – Zdeňku Štybarovi nebo Romanu Kreuzigerovi. Josef Černý ale svoji vlast na Giru d´Italia reprezentoval více než skvěle. Slavný „růžový“ závod zakončil šestým místem v časovce, tedy přesně tak, jak do něj vstoupil. Zatím nemá podepsanou smlouvu na další rok, ovšem po třech týdnech v Itálii, během kterých oslavil i vítězství, by brzy měl mít angažmá zajištěné.

reklama
Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?
KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Další články
reklama
reklama