Výměna kopaček za čtvrt miliardy. Klenot Grealish pokračuje v uzavírání luxusních smluv

Druhý nejdražší hráč v historii Premier League Jack Grealish má za sebou další přestup. Záložník Manchesteru City nevyměnil klub, ale obuv – dal „kopačky“ společnosti Nike tím, že už dál nebude nosit její kopačky a plácl si s Pumou. Dostal velmi lukrativní smlouvu, která potvrzuje, že anglický reprezentant je pro oděvní firmy ternem. Loni se stal prvním fotbalistou, který podepsal kontrakt s italským gigantem luxusní módy Gucci.

V létě 2021 si Aston Villa řekla, že zlaté nohy Jacka Grealishe mají hodnotu 100 milionů liber. A přesně za tuto částku – v té době v Premier League rekordní – záložník přestoupil do Manchesteru City.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nastal čas roztrhat projekt PSG? Superhvězdy nedělají dobrotu, chybí plán, míní experti

Mnozí fanoušci možná budou diskutovat, jestli Grealish skutečně odvádí práci hodnou v přepočtu takřka tří miliard korun. Ale sám hráč už krátce po transferu upozornil, že monstrózní suma ho neznervózňuje. „Ne, necítím kvůli tomu žádný tlak. (…) Beru to jako kompliment. Vlastně se mi to líbí,“ řekl.

A to celkem vypovídá o jeho osobité povaze. Fotbalový um je jedna věc, druhá to, jak se chová, když zrovna nekope do balonu. Reprezentant „Albionu“ je bezprostřední, dobrosrdečný. Fanoušky z celého světa dojal například tím, jak si na mistrovství světa v Kataru vzpomněl po vstřeleném gólu na mladého fanouška bojujícího s mozkovou obrnou a vystřihl pro něj speciální oslavu.

Sečteno, podtrženo Grealish představuje typ, který prodává, což si velmi dobře uvědomují i známé oděvní společnosti. Naposledy ho zlákala Puma, se kterou podepsal pětiletou smlouvu založenou na tom, jaké kopačky bude nosit a koho bude i mimo trávník propagovat.

„Jack Grealish je jedním z nejzajímavějších hráčů v Evropě, díky svým vynikajícím technickým dovednostem a rychlým nohám může být pro tým tím rozdílem mezi prohrou a vítězstvím. Díky jeho umění a osobitému stylu se za ním otáčejí pohledy na hřišti i mimo ně, což z něj dělá ideálního člena rodiny PUMA,“ uvedl Johan Adamsson, globální ředitel sportovního marketingu a sportovních licencí společnosti.

Britská média uvádějí, že díky přestupu od Nike k Pumě si 27letý Grealish vydělá 10 milionů liber ročně, což je zhruba 267 milionů korun. Pouze Neymar, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi a Kylian Mbappé mají mít lukrativnější dohodu, ze které vyplývá, do čeho se budou při zápasech obouvat.

„Chceme, aby se Jack stal jednou z hlavních tváří značky v oblasti fotbalu i kultury. Jackovo postavení budeme moci využít v řadě našich módních iniciativ a budeme s ním rádi spolupracovat i na mnoha jeho osobních tématech,“ dodal Adamsson.

Grealish během necelého roku získal druhý velmi lukrativní kontrakt se značkou reprezentující svět módy. Loni si plácl s módní domem Gucci, přičemž firma se základnou ve Florencii uzavírá dohody spíš s herci či zpěváky a sportovci se do této společnosti běžně nedostávají. Proto byl tento kontrakt považovaný za přelomovou událost.

Tagy:
Anglie Evropa Premier League Gucci Neymar fotbal Manchester City sport Nike Puma Jack Grealish sponzor Manchester City FC Paris Saint-Germain FC Aston Villa FC Premier League kopačky