reklama

Jochová: Homosexuální manželství rozjede obchod s dětmi. Ty budou vychovávány ve lži

Předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že manželství homosexuálu bude mít za následek obchod s dětmi. „Manželství je založené na vztahu muže a ženy, mají reprodukční potenciál. Jen oni mohou na svět přivést děti a o ně jde. Když manželství homosexuálů schválíme, rozjede se obchod s dětmi,“ prohlásila.

reklama

Podle ní má dítě díky manželství právo na otce a matku. „Ve Francii schválili, aby byly v rodném listě zapsané dvě matky. Takhle bude dítě vychováváno ve lži, že nemá otce. LGBT komunita ze sebe chce udělat privilegovanou vrstvu, to už je novodobá inkvizice. Vidím zde ohrožení tradic a naší společnosti,“ pokračovala Jochová.

To však rozporuje gay aktivista Kryštof Stupka. „Zákon ve Francii pouze upravuje papír, který rodič podepisuje, když jde dítě do školy. Místo ‚matka a ‚otec‘ je tam rodič a je to z toho důvodu, aby i děti ze stejnopohlavních párů mohly mít opravdové rodiče,“ podotkl student práv.

Kritika Fialy

Oba hosté pořadu mimo jiné reagovali na postoj předsedy ODS Petra Fialy, který ve své knize Od A do Z uvedl, že rodinu pro něj představuje jen žena a muž. Právě Stupka na sociálních sítích Fialu označil za homofoba. „Dotklo se mě, že pro něj stejnopohlavní páry nejsou přirozené. Bylo pro mě pobuřující číst to od někoho, kdo chce být premiérem,“ vysvětlil svou reakci.

Celé kauze se prý Jochová jen směje. „Pobavilo mě to. Myslím, že pan Stupka předběhl dobu a kritizuje Fialu za něco, co je pořád zakotveno v právním řádu. Rodina je manželství mezi mužem a ženou,“ zopakovala s tím, že se jedná o novodobou inkvizici a ukazuje to, „kam může LGBT kampaň dospět.“

Stupka reagoval tím, že Jochová je velmi homofobní a takovou rétoriku zažíval, když vyrůstal. „Myslím, že pan Stupka musí většinu českých lidí považovat za homofobní. Zažil jste v dětství něco, co bylo těžké, a nezávidím vám to, ale žijete v konzervativní zemi. Nyní se proti vám staví i vaši lidé,“ oponovala s odkazem na gay youtubera Karla „Kovyho“ Kováře, který se Fialy zastal s tím, že má nárok na svůj názor.

„Každý má právo na názor, ale upírat LGBT lidem rovná práva a rovnost kvůli sexuální orientaci je homofobie. Všichni máme právo na to zákony hodnotit,“ uzavřel Stupka.

Tagy:
homosexuálové debata názory Petr Fiala hádka pořady CNN Prima NEWS homosexualita děti aktivista Jana Jochová Aliance pro rodinu sňatky homosexuálů 360° Kryštof Stupka

Hlavní zprávy

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice
Domácí

Babiš se chlubí, že Čechům zlevnil data. Máme je druhé nejdražší v EU, reaguje opozice

Češi mají druhá nejdražší mobilní data v Evropské unii, ta se proto znovu před volbami stávají zásadním politickým tématem. Premiér Andrej Babiš již mnohokrát řekl, že levnější data jsou pro jeho vládu prioritou, v minulosti kvůli nim například odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Aktuálně se chlubí, že se skutečně dosáhlo nižších cen. Opozice však upozorňuje, že data nadále zůstávají nejen mezi nejdražšími v Evropě, ale také na celém světě.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

Do Tetína přijely tisíce věřících. Větší oslavu Ludmila neměla, řekl kardinál Duka

Národní pouť k výročí 1 100 let od smrti svaté Ludmily v Tetíně na Berounsku v sobotu pokračovala mší, kterou sloužil papežský legát Christoph Schönborn. Jde o jednu z hlavních částí programu. Přijelo několik tisíc věřících. Mše se konala na louce na kraji obce. Dopravu návštěvníků zajišťovala i kyvadlová autobusová doprava, přijeli také lidé z Moravy, někteří byli v krojích.

Věda je za otloukánka, kritizuje vládu ekonom. Podpora často roste pomaleji než inflace

Podpora vědy a výzkumu by měla být jednou ze zásadních priorit českého národního zájmu. Mluví o ní ekonomové a řada politických stran včetně vládního hnutí ANO ji zařazuje do svého programu. Premiér Andrej Babiš by chtěl do roku 2025, aby výdaje na vědu tvořily 2,5 % HDP. Skládání rozpočtů, které má hnutí ANO již sedmým rokem na starosti, v minulosti podpoře vědy ale příliš nepřálo – vědci si museli podle ekonoma Štěpána Křečka peníze od vlády tvrdě vybojovat.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Kvalita vajíček s věkem klesá. Stále více žen si je nechává pro jistotu zamrazit

Stovky žen si nechávají každoročně zamrazit svá vajíčka na klinikách asistované reprodukce. Důvody jsou různé. Některé si tak chtějí „pojistit“ mateřství, které odkládají, jiné podstupují zákrok kvůli zdravotním potížím, například z důvodu léčby rakoviny. Co všechno musí žena, která si chce nechat zamrazit svá vajíčka, podstoupit a jaké jsou šance na otěhotnění? Na to se CNN Prima NEWS zeptala odborníka na asistovanou reprodukci Štěpána Machače.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka ze svého výroku o sňatcích homosexuálů couvá. U kolegů tvrdě narazil

Lidovecký předseda Marian Jurečka rozvířil mediální vody svým výrokem, že by si neuměl představit účast KDU-ČSL v nové vládě, pokud by kabinet odsouhlasil manželství pro všechny. Ostatní lídři koalice Spolu poukazují na to, že otázka manželství pro všechny musí zůstat na rozhodnutí jednotlivých poslanců, a zdůrazňují, že jsou letošní volby především o jiných tématech. Sám Jurečka ze svého výroku couvá.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama