reklama

Jochová: Homosexuální manželství rozjede obchod s dětmi. Ty budou vychovávány ve lži

Předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že manželství homosexuálu bude mít za následek obchod s dětmi. „Manželství je založené na vztahu muže a ženy, mají reprodukční potenciál. Jen oni mohou na svět přivést děti a o ně jde. Když manželství homosexuálů schválíme, rozjede se obchod s dětmi,“ prohlásila.

reklama

Podle ní má dítě díky manželství právo na otce a matku. „Ve Francii schválili, aby byly v rodném listě zapsané dvě matky. Takhle bude dítě vychováváno ve lži, že nemá otce. LGBT komunita ze sebe chce udělat privilegovanou vrstvu, to už je novodobá inkvizice. Vidím zde ohrožení tradic a naší společnosti,“ pokračovala Jochová.

To však rozporuje gay aktivista Kryštof Stupka. „Zákon ve Francii pouze upravuje papír, který rodič podepisuje, když jde dítě do školy. Místo ‚matka a ‚otec‘ je tam rodič a je to z toho důvodu, aby i děti ze stejnopohlavních párů mohly mít opravdové rodiče,“ podotkl student práv.

Kritika Fialy

Oba hosté pořadu mimo jiné reagovali na postoj předsedy ODS Petra Fialy, který ve své knize Od A do Z uvedl, že rodinu pro něj představuje jen žena a muž. Právě Stupka na sociálních sítích Fialu označil za homofoba. „Dotklo se mě, že pro něj stejnopohlavní páry nejsou přirozené. Bylo pro mě pobuřující číst to od někoho, kdo chce být premiérem,“ vysvětlil svou reakci.

Celé kauze se prý Jochová jen směje. „Pobavilo mě to. Myslím, že pan Stupka předběhl dobu a kritizuje Fialu za něco, co je pořád zakotveno v právním řádu. Rodina je manželství mezi mužem a ženou,“ zopakovala s tím, že se jedná o novodobou inkvizici a ukazuje to, „kam může LGBT kampaň dospět.“

Stupka reagoval tím, že Jochová je velmi homofobní a takovou rétoriku zažíval, když vyrůstal. „Myslím, že pan Stupka musí většinu českých lidí považovat za homofobní. Zažil jste v dětství něco, co bylo těžké, a nezávidím vám to, ale žijete v konzervativní zemi. Nyní se proti vám staví i vaši lidé,“ oponovala s odkazem na gay youtubera Karla „Kovyho“ Kováře, který se Fialy zastal s tím, že má nárok na svůj názor.

„Každý má právo na názor, ale upírat LGBT lidem rovná práva a rovnost kvůli sexuální orientaci je homofobie. Všichni máme právo na to zákony hodnotit,“ uzavřel Stupka.

Tagy:
homosexuálové debata názory Petr Fiala hádka pořady CNN Prima NEWS homosexualita děti aktivista Jana Jochová Aliance pro rodinu sňatky homosexuálů 360° Kryštof Stupka

Hlavní zprávy

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

Aktualizováno

Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama

Domácí zpravodajství

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

reklama