Vypadalo to jako nehoda, ale šlo o vraždu. Muž narazil do auta expřítelkyně, dostal 25 let

Podnikatel dostal za vraždu manželky 25 let vězení

Za vraždu bývalé partnerky má strávit slovenský podnikatel Marián V. 25 let za mřížemi. Verdikt si vyslechl u soudu v Banské Bystrici. Smrt ženy vypadala původně jako dopravní nehoda, ale zároveň i velká náhoda. Do jejího vozu totiž narazil právě její expartner. Rozsudek není pravomocný.

Slyšení provázely silné emoce. Matka oběti konfrontovala obviněného podnikatele, ale setkání nesla těžce. Nakonec nevypovídala a rozrušené ženě museli zavolat záchranku. „Moje dcera leží v zemi za to, že tomu parchantovi dala peníze. Proto tam je a on po ní chodí,“ tvrdila v rozrušení.

ČTĚTE TAKÉ: Manželce vyhrožoval zapálením auta či domu, pak ji ubodal. Oběť jsem já, hájil se u soudu

Irina zemřela loni v létě, když do auta, v němž jela, naboural její expartner. To, co původně vypadalo jako nehoda, vyšetřovatelé brzy překvalifikovali na údajnou vraždu. Mělo jít o pomstu, protože muž se s Irinou hádal o dům. „Bylo to chladnokrevné. Věděl, že má silnější auto,“ vysvětlil speciální prokurátor Daniel Lipšic.

Obžalovaný ale vše popírá. „Jezdím už tolik let. Jednalo se o první vážnou nehodu,“ hájil se před soudem. Státní zástupce v reakci na to představil pádné důkazy: například kamerové záznamy zachytily pohyb Mariánova vozu. Žaloba také zjistila, že v den nehody hledal na internetu hesla jako výška trestu a vražda v afektu.

Senát obžalovanému udělil 25letý trest odnětí svobody, ovšem zatím nepodmíněně. Spolu s tím podnikateli uložil i osmiletý zákaz řízení motorových vozidel a nařídil mu zaplatit pozůstalým 250 tisíc eur (6,1 milionu korun) jako náhradu za nemajetkovou újmu.

„Šlo o nešťastnou náhodu, takže se odvoláme k Nejvyššímu soudu,“ trval si muž na svém i po vyslechnutí rozsudku. Prokurátor Lipšic dokonce původně navrhoval i doživotní trest.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Tragédie v Jasově: Muž po návštěvě kamaráda zmizel. Mrtvého ho našli v místní řece

Tagy: