reklama

Knihu po přečtení neukládejte do knihovny, můžete z ní udělat originální dekoraci

V moderním bytě, stejně jako ve staré stylové chalupě, se bude krásně vyjímat dekorace v podobě knížky s ozdobným obalem. Můžete si ji vyrobit sami, stačí k tomu jen pár vhodných věcí a vaše nekonečná fantazie.

reklama

Když objevíte v knihovně knížku, kterou už nechcete, nemusíte ji hned odnést do antikvariátu nebo do KnihoBudky. Může se vám totiž hodit jako základ originální dekorace, která zkrášlí některé ze zákoutí vašeho domova. Můžete ji také někomu darovat, třeba kamarádce nebo mamince.

Potřebovat budete ještě pěknou a kvalitní jutovinu a ozdoby, například v podobě stužek, krajek, starých záclon, peříček nebo sušených plodů a květin. Nejdříve si připravte základní obal z jutoviny. Rozevřete knihu a podle její velikosti vystřihněte potřebnou velikost. Jutovina je krásný materiál, ale na okrajích se třepí, proto ustřihněte o něco větší kus látky, abyste mohli tyto třásně dobře založit.

Pak složte z textilie obal přesně tak, jako jsme to dělávali ve škole, ale místo slepení nevzhlednou izolepou použijte k zalepení tavnou pistoli. Lepidlo nanášejte všude tam, kde se vám to bude hodit, ale dělejte to opatrně, aby lepidlo zbytečně nevyteklo a nevytvořilo ošklivé skvrny.

Když máte základní obal hotov a lepidlo uschnulo, pak se můžete pustit do zdobení. Tady už je zcela na vás, jak bude výsledek vypadat, ale když potáhnete jutovinu ještě kusem hezké staré záclony, budou se na ni lépe upevňovat drobnější dekorace.

K těm se hodí vše hezké, co doma a na zahradě najdete. Vybrané drobnosti postupně nalepujte na obal tak, jak vám budou velet fantazie a vkus. Inspiraci najdete v přírodě, v zařízení vašeho domova nebo v tom, co má rád ten, koho chcete obalem obdarovat.

Tip pro vás:

Obal na knihu je hezký dárek nejen pro něžnější polovinu lidstva, ale i pro muže. U nich ovšem nejspíš neuspějete s bohatou dekorací, takže vyrobte nějaký střízlivý, ozdobený třeba jen nenápadnými stuhami, přírodními provázky nebo kolážemi ze starých pohlednic a map.

Tagy:
DIY obal na knihu výroba obalu

Hlavní zprávy

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

reklama