CNN Prima News knihovna

knihovna

Výpis příspěvků ke štítku „knihovna“

Stanjura navrhl schodek 252 miliard. Za tři roky zvýší dluh víc než Babiš za osm, řekl expert

Ministerstvo financí předložilo vládě návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 252 miliard korun. Příjmy by podle návrhu měly být 1,921 bilionu korun, meziročně se sníží o 0,3 procenta. Výdaje by měly klesnout o 2,2 procenta na 2,173 bilionu korun. Vyplývá to z návrhu zveřejněného v legislativní knihovně vlády. Kabinet musí rozpočet projednat do konce září, může ještě jeho parametry změnit. Ekonom Lukáš Kovanda upozornil, že při schodku 252 miliard by vláda Petra Fialy (ODS) za tři roky vytvořila větší souhrnný dluh než během osmi let kabinety s účastí expremiéra Andreje Babiše (ANO).

7 důvodů proč milovat C#

Nasměruj se k úspěchu s nejoblíbenějším jazykem programátorské komunity a jedním z nejžádanějších jazyků na trhu práce. Přečti si 7 důvodů v čem je tak výjimečný a proč se ti vyplatí se ho naučit.

Šestiletý Honzík trpí řadou poruch. Rodina bez auta ho vozí na kole, teď prosí o pomoc

Dnes šestiletý Honzík po narození nedýchal. Ačkoliv byl o několik minut později vzkříšen, neobešlo se to bez následků. Lékaři chlapci diagnostikovali poruchy autistického spektra, ADHD a vývojovou dysfázii. Honzík vyžaduje 24hodinovou péči, jeho maminka proto dala výpověď v knihovně a tráví s ním celé dny. Nyní prosí o pomoc. Bez auta k cestování využívá bicykl, Honzíka vozí na sedátku. S přibývajícím věkem dítěte se jízda stává čím dál více nebezpečná, a tak potřebuje kolo tandemové.

Vědci odhalili nový běžný příznak omikronu. Může způsobit dehydrataci

Koronavirová varianta omikron způsobuje celou škálu zdravotních problémů, které je obtížné odlišit od jiných sezónních onemocnění. S přibývajícím počtem nakažených jsou ale čím dál častěji hlášeny i další, doposud nepříliš výrazné příznaky. Podle americké Národní lékařské knihovny a univerzity Johnse Hopkinse zhruba pětina pacientů s novou variantou trpí průjmy i dalšími zažívacími obtížemi.

Menzelová chtěla urnu s manželovým popelem uložit na Mallorce. Stala se však nečekaná věc

Od smrti oscarového režiséra Jiřího Menzela uplynul více než rok. Ještě donedávna měla jeho manželka Olga urnu svého muže vystavenou doma v knihovně a na správnou chvíli a místo jejího uložení teprve čekala. „Je to úplně bizarní a ještě jsem to nikomu neřekla, ale Jirka si přál být na Mallorce, kde to milujeme a kam jsme léta jezdili,“ svěřila se Menzelová. Stala se však jedna nečekaná věc.