reklama

Otazník kolem Kellnerovy smrti. Vyšetřovatelé nemůžou k místu nehody, hustě sněží

Vyšetřování smrti Petra Kellnera komplikuje počasí, místo je dostupné jen helikoptérou nebo letadlem.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Vyšetřování okolností pádu vrtulníku, při kterém zemřel český miliardář a nejbohatší Čech Petr Kellner, se může kvůli špatnému počasí zdržet. V oblasti zvané Údolí kobylek na americké Aljašce totiž hlásí husté sněžení. Během nehody zemřeli kromě Kellnera další čtyři muži, bývalý český snowboardista David Horváth zůstává v kritickém stavu v nemocnici.

reklama

„Vyšetřovatelé se snaží přijít na to, co se stalo. Problémem je, že v oblasti se očekává silné sněžení, což může vyšetřování zpomalit,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Dave Leval, reportér televize KTUU, která je partnerskou stanicí americké CNN.

K tématu

Není jasné, co se stalo

Vyšetřovatelé se k troskám dostanou nejspíš až v průběhu týdne. „Na místo se můžete dostat helikoptérou nebo letadlem, nevedou tam žádné cesty. Nad místem nehody tak jen přeletěli,“ popsal Leval oblast zvanou Údolí kobylek na Aljašce poblíž ledovce Knik. Samotné vyšetřování by mohlo trvat i dva roky a snímky z nehody neočekává reportér dříve než za několik týdnů.

Sněžit by na Aljašce mělo celé pondělí, do pátku má být převážně slunečno, o víkendu ale přijdou další komplikace v podobě sněhových přeháněk. „V oblasti to momentálně vypadá trochu dramatičtěji než o víkendu. Aktuálně bude snížena schopnost vyšetřovatelů dostat se na místo,“ popsal CNN Prima NEWS meteorolog Miloš Dvořák. V době nehody prý bylo počasí stabilní, beze srážek a výrazného větru.

Co se Kellnerovi a dalším pěti mužům stalo, zatím není jasné. Kromě čekého miliardáře zemřeli v sobotu v noci tamního času také dvaapadesátiletý průvodce Gregory Harms z Colorada, dva muži z Aljašky, osmatřicetiletý Sean McMannany a třiatřicetiletý pilot Zachary Russel, a padesátiletý český občan Benjamin Larochaix, Kellnerův trenér a kamarád původem z Francie.

Ohledání nehody proběhlo v rámci možností

Podle Deníku N nehodu jeden člověk přežil, mělo by se jednat o bývalého mistra České republiky ve snowboardingu Davida Horvátha. Ten leží v nemocnici vAnchorage ve vážném, ale stabilním stavu. Kellnera často fotil, stejně jako jeho dceru Annu, která závodí na koních.

Podle Davea Levela se kvůli zmíněnému složitému přístupu policie k místu nemohla dostat. „Počáteční ohledání už ale proběhlo v rámci možností,“ sdělil šéf aljašské Národní rady pro bezpečnost dopravy Clint Johnson.

Vyšetřování smrti Petra Kellnera komplikuje počasí, místo je dostupné jen helikoptérou nebo letadlem.
Vyšetřování smrti Petra Kellnera komplikuje počasí, místo je dostupné jen helikoptérou nebo letadlem.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Spolupracovala policie, národní garda i státní služba

Na vyproštění těl pracovala státní police, národní garda a aljašská státní služba. V době nehody nebylo jasné, zda šlo o civilní helikoptéru a za jakým účelem se na místě vyskytovala. Podle šéfa pobočky Rady pro dopravní bezpečnost nemohla helikoptéra najít bezpečné místo k přistání.

Šestičlenná skupina se dle všeho chtěla věnovat heliskiingu, tedy lyžování s výsadkem z vrtulníku. Lyžaři často po vysednutí nebo vyskočení z vrtulníku jezdí ve volném terénu v nepřístupných horách. Právě americká Aljaška je mezi příznivci heliskiingu velmi populární.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.

Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje lékař. Odborníci sází na červenec
Česko-ruská krize: Utrpět může české strojírenství a vývoz potravin, tvrdí experti
Uspořádejme velké koncerty, vychytáme tím infikované, vyzývá Flegr
Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus
Přebalování, polohování a převlékání. Co musí vědět dobrovolníci ve zdravotnictví?
Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček
Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Lidé si stále častěji myslí, že se na krizi přiživujeme, tvrdí zdravotníci
O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Další články
reklama
reklama