CNN Prima News výslech

výslech

Výpis příspěvků ke štítku „výslech“

Zásah ve škole při výuce. Student na Kladensku vyhrožoval spolužákům, odvedli ho policisté

Ostrých výhrůžek vůči svým spolužákům se měl dopustit teprve osmnáctiletý mladík na střední škole ve Stochově na Kladensku. Přímo z vyučování ho nakonec odvedli policisté, kteří případ prověřují jako nebezpečné vyhrožování. Mladík naštěstí u sebe neměl v prostorech školního zařízení žádné zbraně. Strážci zákona ho poté propustili na svobodu.

Účast na stáži podmíněna sexem? Absurdní, bránil se Feri. Soud bude pokračovat v úterý

Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek pokračoval v projednávání případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění. Feri nadále tvrdí, že je nevinen, zároveň pro CNN Prima NEWS dodal, že se na nejnovější slyšení cítí být připraven. V úterý by měly v pokračování hlavního líčení zaznít závěrečné řeči, rozhodnutí by mohl soud vynést příští čtvrtek.

Čech s pistolí a kuší přepadl restauraci v Římě, došlo i na střelbu. Vyslechnout ho nelze

Muže z České republiky, který se ve čtvrtek pokusil přepadnout restauraci na druhém největším římském nádraží Tiburtina, nebylo možné dosud vyslechnout. Italským úřadům se totiž nepodařilo sehnat tlumočníka do češtiny, píše v sobotu deník La Repubblica. Postarší muž, který je podle tisku bez domova, tak zůstává ve vazbě, protože se úřady domnívají, že může být nebezpečný.

Užívám antidepresiva. Žádnou deviací ani úchylkou netrpím, bránil se Feri před soudem

Soud s bývalým poslancem TOP 09 Dominikem Ferim obžalovaným ze dvou znásilnění a jednoho pokusu pokračoval v úterý až do odpoledne. Feri před soudem uvedl, že netrpí žádnou sexuální deviací a v současné době je psychiatricky léčen. Před Obvodním soudem pro Prahu 3 vystoupili znalci a někteří svědci. Exposlanci hrozí až deset let vězení, jednoho z činů se měl údajně dopustit na tehdy nezletilé dívce. Další jednání je nařízené na čtvrtek, mluvčí soudu Darina Maříková nevyloučila, že by trestní senát mohl v případu dospět k rozhodnutí.

Velitel vagnerovců promluvil o vraždění dětí. Před výslechem dostal ránu i vyhrůžky smrtí

Bývalý velitel v řadách ruské žoldnéřské Vagnerovy skupiny, který veřejně promluvil o zločinech, jichž se dopustil na Ukrajině, byl v Saratově na jihozápadě Ruska předveden k výslechu. V pondělí o tom s odvoláním na Vladimira Osečkina, zakladatele ruské nevládní organizace Gulagu.net, informoval portál Meduza. Azamat Uldarov nedávno popsal, jak na Ukrajině zabíjel děti i další žoldnéře, kteří se odmítali podřídit rozkazům.

Strach, nepochopení i zklamání ze systému. Proč se oběti znásilnění bojí chodit na policii?

Oběti domácího násilí a znásilnění se bojí reakce okolí. Agresoři v nich často vzbuzují pocit, že jsou samy, řekly redakci CNN Prima NEWS spoluzakladatelky iniciativy Pod svícnem Michaela Studená a poslankyně Barbora Urbanová (STAN). Podotkly zároveň, že se exposlanec Dominik Feri dopustil nebezpečné formy zastrašování, když před začátkem soudního líčení zmínil celé jméno dívky, jejíž případ policie odložila. „Nevíme, proč byl její případ odložen. A vytvářet dojem, že lhala, když šla s kůží v takto exponované kauze na trh, je velmi nebezpečné,“ upozornila Studená. Oběti sexuálních deliktů mnohdy bojují i se samotným systémem, který jim nedokázal pomoct.

Posun v případu vyvraždění rodiny z Kostelce: Policie vyslechla jedinou přeživší

Kriminalisté v případu trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané na Prostějovsku vyslechli dívku, která jako jediná přežila na konci dubna likvidaci členů své rodiny. Případ je podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana ve fázi vyšetřování, rozhodující budou pro kriminalisty také závěry znaleckých posudků z oboru psychiatrie a psychologie. Vyšetřování potrvá ještě několik měsíců. Z vraždy svého bratra, sestry a otce je obviněn 29letý muž. Je ve vazbě, hrozí mu až výjimečný trest.

Hodinové výslechy, pak deportace na Sibiř. Jak Putin nakládá s ukrajinskými uprchlíky?

Rusové na rozkaz prezidenta Vladimira Putina přesouvají desetitisíce ukrajinských uprchlíků do nejodlehlejších koutů Ruska. S odkazem na kremelské dokumenty to uvedl web Daily Mail. Téměř 100 tisíc Ukrajinců z válečných zón má být přepraveno na Sibiř, Dálný východ či na ostrov Sachalin. Deportacím prý předcházejí několikahodinové výslechy běženců i nucené podepisování propagandistických prohlášení.

Ukrajinci sestřelili „Putinovo eso“. Známý pilot se fotil i s Asadem, teď ho čeká výslech

Ukrajinci hlásí další významný úspěch. Tentokrát především po morální stránce. Armádě se totiž údajně podařilo sestřelit a zajmout jednoho z elitních ruských pilotů, který se angažoval už během konfliktu v Sýrii. Major Krasnojarcev, jak pilota identifikovala ukrajinská tajná služba, se měl těšit jak přízni Vladimira Putina, tak i syrského prezidenta Bašára Asada. Dokládat to mají fotografie zveřejněné Ukrajinci.