CNN Prima News výsledky

výsledky

Výpis příspěvků ke štítku „výsledky“

TEST: Jak byste si vedli v přijímačkách na gymnázia? Letošní zkoušky mají žáci za sebou

Jednotnou přijímací zkoušku 2024 mají žáci pátých, sedmých a devátých tříd za sebou. Ve středu 17. dubna byl poslední testový den, kdy děti v řádných termínech usedly do lavic s cílem dostat se na vysněnou školu. Některé žadatele však přijímačky z matematiky a českého jazyka ještě čekají. Jedná se o ty, kteří se například ze zdravotních důvodů nemohli testů zúčastnit. Už nyní řada žáků tuší, nakolik uspěli, oficiální výsledky se však dozví až 15. května. Jak byste si vedli v přijímačkách na gymnázia? Otestujte své znalosti.

TEST: Zkuste si druhé kolo přijímaček. Bylo zadání snazší? Žáci se neshodnou

První kolo jednotné přijímací zkoušky 2024 mají žáci devátých tříd za sebou. Zda úspěšně, s jistotou zjistí až 15. května, už nyní však na sociálních sítích debatují o tom, který z testů byl složitější. Mnozí si v pátek stěžovali na komplikovanou matematiku plnou geometrie, po pondělním druhém pokusu si jsou svými výsledky jistější. Naopak češtinu napodruhé někteří hodnotí jako záludnější. Vyzkoušejte si testovací otázky a posuďte sami.

TEST: Zvládli byste letošní přijímačky? Cermat sklízí kritiku, na dětech se měl „vyřádit“

První řádný termín jednotné přijímací zkoušky mají žáci devátých tříd za sebou. Zda úspěšně, či nikoliv, se dozví 15. května. Zadání testů z českého jazyka a nepříliš oblíbené matematiky jsou již zveřejněna na webu Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat). Bylo letošní zadání skutečně tak těžké, jak řada žáků uvádí? Otestujte se.

Když k diagnóze stačí chytrý telefon. Ušní infekci u dětí odhaluje AI pomocí nové aplikace

Příliš časté a zbytečné předepisování antibiotik – zejména u dětí – se stává celosvětovým problémem. Lékaři a vědci z amerického Pittsburghu proto vytvořili speciální aplikaci, která je založena na umělé inteligenci (AI). Doktorům stačí, aby měli chytrý telefon, a na kontrolu dětského ucha jim stačí pár vteřin. Aplikace pak díky nahraným snímkům dokáže s více než 90procentní přesností určit, zda se jedná například o akutní zánět středního ucha, či nikoliv. Jeho detekce u nejmenších je totiž jinak velmi obtížná.

Erdogan zvítězil v tureckých prezidentských volbách, gratulovali mu Zelenskyj i Putin

Aktualizováno

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zvítězil v prezidentských volbách a poděkoval voličům za to, že mu svěřili odpovědnost vládnout zemi dalších pět let. Po sečtení téměř všech odevzdaných hlasů si připsal zhruba 52,1 procenta hlasů, vítězství současného prezidenta potvrdila turecká ústřední volební komise. Oznámil to šéf komise Ahmet Yener. Erdogan porazil kandidáta skupiny opozičních stran Kemala Kiliçdaroglua.

Pochybnosti okolo smrti herce Heribana. Pitva odhalila příčinu, úřad zvažuje případ prošetřit

Stěžoval si na bolest zad, resuscitace po zástavě srdce o den později byla neúspěšná. Smrt herce Daniela Heribana podle výsledků pitvy však způsobila akutní disekce aorty. O příčině náhlého skonu 43letého umělce informoval deník SME. Okolnosti jeho smrti vzbuzují mezi lidmi pochybnosti. Přibývají také názory, zda by se odchod herce neměl prošetřit. Úřad pro dohled nad zdravotní péčí tento krok z vlastní iniciativy zvažuje.

Nekompromisní play-off na MS v hokeji: Češi získali bronz, zlato slaví domácí Finové

Aktualizováno

Mistrovství světa v ledním hokeji 2022 odstartovalo ve finských Helsinkách a Tampere sice už 13. května, o medaile se však bojovalo až přibližně o dva týdny později. Semifinále, boj o třetí místo a finále byly na programu o víkendu 28. a 29. května. V tomto článku se dozvíte vše, co byste o play-off měli vědět. A to včetně rozpisu, vysvětlení hracího systému a výsledků těch nejdůležitějších zápasů.

Program a výsledky mistrovství světa v hokeji 2022: Češi bravurně obrátili zápas o bronz

Aktualizováno

Zhruba tři měsíce po konci Zimních olympijských her v Pekingu se čeští fanoušci mohli těšit na další hokejovou podívanou. Výběr trenéra Kariho Jalonena v květnu zamířil do Finska, kde národní tým vybojoval stříbrnou medaili z mistrovství světa. Od 13. května na české hokejisty čekal nabitý program a ve skupině B sedm protivníků. Koho musel nároďák při cestě za vytouženým úspěchem porazit a celý turnaj ovládl? Přinášíme kompletní rozlosování a výsledky MS.