CNN Prima News výsledky

výsledky

Výpis příspěvků ke štítku „výsledky“

Nekompromisní play-off na MS v hokeji: Češi získali bronz, zlato slaví domácí Finové

22. ledna 2022 09:42
Aktualizováno

Mistrovství světa v ledním hokeji 2022 odstartovalo ve finských Helsinkách a Tampere sice už 13. května, o medaile se však bojovalo až přibližně o dva týdny později. Semifinále, boj o třetí místo a finále byly na programu o víkendu 28. a 29. května. V tomto článku se dozvíte vše, co byste o play-off měli vědět. A to včetně rozpisu, vysvětlení hracího systému a výsledků těch nejdůležitějších zápasů.

Program a výsledky mistrovství světa v hokeji 2022: Češi bravurně obrátili zápas o bronz

14. ledna 2022 14:19
Aktualizováno

Zhruba tři měsíce po konci Zimních olympijských her v Pekingu se čeští fanoušci mohli těšit na další hokejovou podívanou. Výběr trenéra Kariho Jalonena v květnu zamířil do Finska, kde národní tým vybojoval stříbrnou medaili z mistrovství světa. Od 13. května na české hokejisty čekal nabitý program a ve skupině B sedm protivníků. Koho musel nároďák při cestě za vytouženým úspěchem porazit a celý turnaj ovládl? Přinášíme kompletní rozlosování a výsledky MS.

Vše o biatlonu na ZOH 2022: Kdy a v jakých disciplínách útočili české naděje na medaile?

5. ledna 2022 19:56
Aktualizováno

Jedním ze sportů, kde měli čeští sportovci naději na zisk cenného kovu, byl biatlon. Fenomén posledních let nabídl na Zimních olympijských hrách v Pekingu 2022 celkem jedenáct individuálních a týmových závodů. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila kompletní biatlonový program na ZOH v Číně, přehled českých závodníků a po odjetí jednotlivých disciplín také výsledkový servis.

Schick odmítá srovnání s Lewandowským a těší se na zápasy: Doma akorát žeru

29. prosince 2021 06:35

Český fotbalista Patrik Schick udivil na letním mistrovství Evropy bravurním gólem z poloviny hřiště do sítě Skotska. S pěti góly se stal společně s Cristianem Ronaldem nejlepším střelcem šampionátu. I po zranění zářil v podzimní části německé Bundesligy, kde v dresu Bayeru Leverkusen nastřílel 16 branek, čímž vytvořil klubový rekord. A s náskokem 207 bodů vede po polovině sezony anketu Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu. Po vyhlášení dílčích výsledků ankety poskytl rozhovor pro novináře.

Druhá vlna testování odhalila tisíce školáků s covidem. Nejvíc na Olomoucku a Šumpersku

16. listopadu 2021 10:47

Druhé kolo testování na COVID-19 ve školách v pondělí 8. listopadu odhalilo 3 423 pozitivních případů. Na základních školách to bylo 2 716 případů, nejvíc v okresech Olomouc, Šumperk a Strakonice a nejméně v Praze a Českých Budějovicích. Na středních školách a vyšších odborných školách to bylo 707 nakažených, nejvyšší podíl v okresech Vyškov, Přerov a Český Krumlov, nejméně v okresech Praha-západ a bez záchytu v okrese Rokycany. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví.

Účinnost očkování časem výrazně klesá, ukazuje studie. U některých vakcín i o 70 procent

10. listopadu 2021 11:07

Výzvy k očkování a zpřísňovaní restrikcí pro neočkované jsou obrazem dneška. Vakcíny proti šíření nemoci COVID-19 však stoprocentní rozhodně nejsou. Že po čase přestávají působit, prokázalo několik na sobě nezávislých studií. V některých případech se jejich účinnost sníží za půl roku až o 73 procent. Odborníci proto radí aplikaci třetí dávky. Ani u ní se ale neví, na jak dlouho imunitu posílí.