reklama
CNN Prima News výsledky

výsledky

Výpis příspěvků ke štítku „výsledky“

Druhá vlna testování odhalila tisíce školáků s covidem. Nejvíc na Olomoucku a Šumpersku

16. listopadu 2021 10:47

Druhé kolo testování na COVID-19 ve školách v pondělí 8. listopadu odhalilo 3 423 pozitivních případů. Na základních školách to bylo 2 716 případů, nejvíc v okresech Olomouc, Šumperk a Strakonice a nejméně v Praze a Českých Budějovicích. Na středních školách a vyšších odborných školách to bylo 707 nakažených, nejvyšší podíl v okresech Vyškov, Přerov a Český Krumlov, nejméně v okresech Praha-západ a bez záchytu v okrese Rokycany. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví.

Účinnost očkování časem výrazně klesá, ukazuje studie. U některých vakcín i o 70 procent

10. listopadu 2021 11:07

Výzvy k očkování a zpřísňovaní restrikcí pro neočkované jsou obrazem dneška. Vakcíny proti šíření nemoci COVID-19 však stoprocentní rozhodně nejsou. Že po čase přestávají působit, prokázalo několik na sobě nezávislých studií. V některých případech se jejich účinnost sníží za půl roku až o 73 procent. Odborníci proto radí aplikaci třetí dávky. Ani u ní se ale neví, na jak dlouho imunitu posílí.

Po brutálním znásilnění svítá Nele naděje. Udělala pokrok, díky kterému plakala štěstím

8. října 2021 13:04

Prošla si něčím, co nedokáže nikdo pochopit. Poté, co Nelu Moravcovou její soused před čtyřmi lety brutálně znásilnil a zbil, ji od smrti dělily jen desítky minut. Přežila, pak však přišel další zlomový okamžik. Nela se rozhodla spáchat sebevraždu skokem z okna. Děsivý pád jí upoutal na invalidní vozík, ale nevzdává se. Třicetiletá žena podstupuje nákladné a náročné rehabilitace, které přinesly první výsledky.

Začíná finále soutěže Stavba roku. O triumf bojuje téměř sto architektonických skvostů

Téma: Komerční sdělení
6. září 2021 17:07

Již v pondělí večer se uskuteční slavnostní vyhlášení nominací 29. ročníku celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2021. O letošní triumf bojuje 92 přihlášených staveb a stavebních děl. Vyhlášení výsledků se uskuteční v pondělí 18. října 2021 v Betlémské kapli v Praze. Večerem provede herečka Berenika Kohoutová.

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

18. srpna 2021 14:32

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.

Kritika přijímaček byla neoprávněná, hájí se Cermat. Zveřejnil výsledky testů

19. května 2021 16:29

Cermat ve středu zveřejnil výsledky přijímacích zkoušek na střední školy a tvrdí, že kritika za obtížnost testů, která se snesla hlavně od dětí a jejich rodičů, byla neoprávněná. Přestože se žáci dlouho připravovali doma při distanční výuce, jejich výsledky byly v průměru jen o čtyři procentní body horší než při loňských zkouškách.

reklama