reklama

Vystopovali zloděje i zraněného seniora. Středočeští policejní psi slavili úspěchy

Velkou smůlu měl zloděj, který vykradl obchod ve středočeských Hostivicích. Před policisty se mu sice podařilo schovat, během chvilky ho ale odhalila policejní fenka Orma. Hledání pachatelů trénuje každý den a ani tentokrát ji citlivý čenich nezklamal.

reklama

Ormě je už sedm let a patří mezi ty nejzkušenější čtyřnohé policisty. Tentokrát vyjížděla pozdě v noci najít stopu zloděje, který utekl z vykradeného obchodu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by ještě někdo mohl být na místě.

Služební fena Orma označila místo ve skladu pod hromadou krabic. Tak jsme ke krabicím přišli, sundali jsme je a podezřelý se nacházel na místě,“ popisuje průběh zásahu Jitka Barvířová, policejní psovod.

A jak ke krádeži došlo? Pachatel nejprve doslova vyrval dřevěné latě obchodu a potom se dostal k oknům, jedno z oken rozbil, dostal se dovnitř a ukradl třicet tisíc korun a mobilní telefon.

„Co si vzal, to mu vlastně bylo zabaveno, jelikož byl zadržen na místě, takže to, co měl u sebe, mu bylo odebráno a bylo nám vráceno,“ vysvětluje vedoucí prodejny Kateřina Všelichová. „Myslím, že jim dost pomohl pes, protože je to opravdu velké a je tam hodně rohů, skladů, krabic a zloděj se tam mohl dobře schovat,“ dodává.

I další pes ve službě bodoval

Během tohoto měsíce zazářil i další čtyřnohý kolega. Šestiletý německý ovčák Hakim si na své konto během jednoho dne připsal hned dva úspěchy. Nejprve našel mladíka, který utekl od dopravní nehody.

„Kolegové mě dovedli k tomu nabouranému vozidlu, tam pes chytil na stopu. Prakticky po nějakých osmi stech metrech jsme narazili na muže, ke kterému mě pes dovedl, a shodou okolností to byl řidič a majitel nabouraného vozidla,“ mluví o záchraně psovod Hana Jelínková. Jenže tím Hakimova policejní mise zdaleka neskončila.

„Cestou zpátky si policisté zavolali Hakima na pomoc při pátrání po seniorovi. Hakim na nic nečekal a rychle byl ztracenému na stopě,“ pokračuje Jelínková. „Asi po dvaceti minutách pes v lese označil pána, který tam seděl, byl zraněný na hlavě a tvrdil, že o sobě celou dobu neví. Nebyl si jistý, co se stalo, a tak jsme ho předali záchranné službě k ošetření,“ uzavírá.

Přesto, že jsou výcvik psa a služba náročné, si bez jejich pomoci policisté zásahy nedovedou představit. Služební psi totiž neustále svými činy dokazují, že jsou právoplatnými členy policejního sboru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč matky páchají sebevraždu i s dítětem? Může za to těžká deprese, vysvětluje psychiatr

Případ matky, kterou policisté vytáhli s malým chlapcem ve středu večer z řeky Blanice u jihočeských Vodňan, otřásl celým Českem. Žena chtěla zřejmě spáchat sebevraždu. Bohužel se nejedná o výjimku. Případů, kdy se rodič rozhodne své problémy řešit sebevraždou a chce přitom zabít i své dítě, je více. Často se jedná o ženy v tíživé situaci, které se cítí být bezmocné.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Počet nově nakažených rapidně klesl. Za čtvrtek jich přibylo o 9300 méně než minulý týden

Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání podruhé v tomto týdnu klesl. Ve čtvrtek testy odhalily 18 582 nakažených, asi o 9 300 méně než před týdnem. Minulý čtvrtek byl počet nově nakažených za jeden den nejvyšší od začátku epidemie. Hospitalizovaných s onemocněním COVID-19 bylo ve čtvrtek 6 683 lidí, v těžkém stavu více než tisícovka.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

reklama