reklama

Výstraha: Česko pokryje náledí, napadne až 10 cm nového sněhu. Hrozí i povodně

Sníh na silnici
Zdroj: Profimedia.cz

O víkendu hrozí v celém Česku tvorba náledí, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V pátek bude především na severovýchodě Česka padat mokrý sníh a v sobotu se ochladí. V malé části republiky na jihu Čech a Moravy se mohou také zvedat hladiny řek.

reklama

Výstraha před náledím platí pro celé území Česka, na severu už od sobotních devíti ráno. Postupně se přidá západ, východ a střed republiky, kde hrozí námraza od 13 hodin, od 16 pak i na jihu. Starší nebo méně pohybliví lidé by podle meteorologů měli vycházet co nejméně. Všichni, ať už chodci, nebo řidiči, by se pak měli venku pohybovat velmi opatrně.

Už v pátek zasáhne především severovýchod Česka husté sněžení, varování ČHMÚ platí do půlnoci. Místy napadne pět až 10 centimetrů mokrého sněhu, který může komplikovat dopravu. Hrozí také výpadky v energetice, vrstva sněhu může lámat i větve a stromy.

Na horách by lidé měli dodržovat pokyny Horské služby a při cestách do vyšších poloh autem nezapomenout sněhové řetězy. Zimní pneumatiky a další výbava je v ohrožených oblastech samozřejmostí, řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Povodňová bdělost, což je nejnižší stupeň povodňové aktivity, platí na některých tocích v malé části jihu Čech a Moravy až do nedělní půlnoci. Konkrétně jde o oblast kolem Dačic, Telče, Moravských Budějovic a Znojma. Hladiny řek mohou stoupat, neměly by se ale vylít z břehů. Hrozí však podmáčení půdy a s ním spojené sesuvy či pády stromů.

/ fotografií

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama