reklama

Vystrčil: Babiš by měl nejdřív přemýšlet a pak mluvit. Vysvětlím mu to v Partii

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a další členové české delegace, která se v sobotu vrátila z Tchaj-wanu, chtějí s výsledky cesty seznámit premiéra Andreje Babiše (ANO) a další členy vlády. Vystrčil Babišovi vzkázal, že by měl nejdříve přemýšlet a pak teprve mluvit.

reklama

„Já se s panem premiérem Babišem uvidím v neděli na Partii, tak třeba bude ochoten, abych mu vysvětlil, že možná to, co říká, není pravda a že by možná prvně měl přemýšlet a získávat informace a potom teprve mluvit,“ uvedl Vystrčil na tiskové konferenci v Senátu po návratu z Tchaj-wanu.

K tématu

Vystrčil s Babišem budou diskutovat v Partii na TV Prima a CNN Prima NEWS v neděli. Prvním hostem pořadu, který začíná v 11:00 hodin, bude prezident Miloš Zeman.

Předseda Senátu chce Babišovi a dalším členům vlády „znovu zdůraznit, jak obrovský potenciál přivezli“. Zmínil i současnou ekonomickou situaci, z níž se podle jeho slov lze dostat i díky investicím s pomocí Tchaj-wanu.

Šéf horní parlamentní komory byl rovněž dotazován na kritiku ze strany KSČM. „Je to komunistická strana Čech a Moravy, která teď drží tuto vládu, je v její pravomoci kdykoli vládnutí této vlády ukončit,“ řekl Vystrčil.

Babiš: Předseda Senátu je diplomatický amatér

Babiš již dříve prohlásil, že Vystrčil na Tchaj-wanu tlumočí českou zahraniční politiku, o které ale prý vůbec nic neví. „Pan předseda Senátu samozřejmě nemá žádné mezinárodní zkušenosti, je komunální politik, který se stal předsedou Senátu. Každý, kdo má alespoň elementární diplomatické znalosti, ví, že o domácí politice, obzvláště způsobem, jakým to předvedl pan předseda Vystrčil, se se zahraničními partnery prostě nemluví a on s nimi vlastně ani mluvit nemůže, protože neumí anglicky,“ řekl premiér pro Parlamentní listy. „Je to diplomatický amatér,“ dodal.

Komunisté zase nedávno vyzvali kabinet a ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby se od Vystrčilovy mise jednoznačně distancovali. Cesta podle nich byla „svévolná, až rituální a zbytečná“. V usnesení svého výkonného výboru KSČM uvedla, že by Petříček měl prohlásit cestu za „nulitní“, nebo ze své funkce odstoupit. Petříček ČTK napsal, že nevidí důvod, aby na výzvu reagoval. Vláda podle něj ve věci zastává dlouhodobě konzistentní pozici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Moravskoslezský kraj

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem

Diskusi rozpoutalo video s úterním zákroku policistů v ostravské městské části Poruba. Skupina strážníků se snažila identifikovat dvojici občanů nedodržujících hygienická opatření, poté si přivolala na pomoc státní polici. Ke konci patnáctiminutového záznamu několik policistů tvrdě zpacifikuje ženu s malým dítětem, která neměla nasazenou roušku ani respirátor.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Další články
reklama
reklama