reklama

Vystrčil: Babiš by měl nejdřív přemýšlet a pak mluvit. Vysvětlím mu to v Partii

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a další členové české delegace, která se v sobotu vrátila z Tchaj-wanu, chtějí s výsledky cesty seznámit premiéra Andreje Babiše (ANO) a další členy vlády. Vystrčil Babišovi vzkázal, že by měl nejdříve přemýšlet a pak teprve mluvit.

reklama

„Já se s panem premiérem Babišem uvidím v neděli na Partii, tak třeba bude ochoten, abych mu vysvětlil, že možná to, co říká, není pravda a že by možná prvně měl přemýšlet a získávat informace a potom teprve mluvit,“ uvedl Vystrčil na tiskové konferenci v Senátu po návratu z Tchaj-wanu.

K tématu

Vystrčil s Babišem budou diskutovat v Partii na TV Prima a CNN Prima NEWS v neděli. Prvním hostem pořadu, který začíná v 11:00 hodin, bude prezident Miloš Zeman.

Předseda Senátu chce Babišovi a dalším členům vlády „znovu zdůraznit, jak obrovský potenciál přivezli“. Zmínil i současnou ekonomickou situaci, z níž se podle jeho slov lze dostat i díky investicím s pomocí Tchaj-wanu.

Šéf horní parlamentní komory byl rovněž dotazován na kritiku ze strany KSČM. „Je to komunistická strana Čech a Moravy, která teď drží tuto vládu, je v její pravomoci kdykoli vládnutí této vlády ukončit,“ řekl Vystrčil.

Babiš: Předseda Senátu je diplomatický amatér

Babiš již dříve prohlásil, že Vystrčil na Tchaj-wanu tlumočí českou zahraniční politiku, o které ale prý vůbec nic neví. „Pan předseda Senátu samozřejmě nemá žádné mezinárodní zkušenosti, je komunální politik, který se stal předsedou Senátu. Každý, kdo má alespoň elementární diplomatické znalosti, ví, že o domácí politice, obzvláště způsobem, jakým to předvedl pan předseda Vystrčil, se se zahraničními partnery prostě nemluví a on s nimi vlastně ani mluvit nemůže, protože neumí anglicky,“ řekl premiér pro Parlamentní listy. „Je to diplomatický amatér,“ dodal.

Komunisté zase nedávno vyzvali kabinet a ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby se od Vystrčilovy mise jednoznačně distancovali. Cesta podle nich byla „svévolná, až rituální a zbytečná“. V usnesení svého výkonného výboru KSČM uvedla, že by Petříček měl prohlásit cestu za „nulitní“, nebo ze své funkce odstoupit. Petříček ČTK napsal, že nevidí důvod, aby na výzvu reagoval. Vláda podle něj ve věci zastává dlouhodobě konzistentní pozici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Hamáček podal trestní oznámení na novináře Seznamu. Kde je svědek a důkazy, ptá se
Izraelci přitvrzují, sídlo šéfa Hamásu pod palbou. V neděli zemřelo nejméně 33 lidí
Bartoš: Měli bychom mít pátého ministra zdravotnictví. Arenberger lhal nám i lidem
Německo, Británie nebo Rakousko. „Ruský Lidl“ dobývá Západ. Dočká se řetězce i ČR?
Hamáček: Chci svědka, který potvrdí, že jsem měl vyměnit Sputnik za Vrbětice
reklama
reklama
Izrael zdemoloval výškovou budovu, kde sídlila Al-Džazíra a AP. Měla sloužit Hamásu

Izrael

Domácí zpravodajství

Úřední šikana. Čeští studenti se očkovali v USA, i tak je čeká test a karanténa
Výstraha před povodněmi stále platí. Pršet bude i v dalších dnech, varují meteorologové
Schwarzenberg: Izraelci nemohou Palestince okupovat. Dokud boří jejich domy, mír se nenajde
Další články
reklama
reklama