reklama

Vystrčil: Babiš by měl nejdřív přemýšlet a pak mluvit. Vysvětlím mu to v Partii

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a další členové české delegace, která se v sobotu vrátila z Tchaj-wanu, chtějí s výsledky cesty seznámit premiéra Andreje Babiše (ANO) a další členy vlády. Vystrčil Babišovi vzkázal, že by měl nejdříve přemýšlet a pak teprve mluvit.

reklama

„Já se s panem premiérem Babišem uvidím v neděli na Partii, tak třeba bude ochoten, abych mu vysvětlil, že možná to, co říká, není pravda a že by možná prvně měl přemýšlet a získávat informace a potom teprve mluvit,“ uvedl Vystrčil na tiskové konferenci v Senátu po návratu z Tchaj-wanu.

K tématu

Vystrčil s Babišem budou diskutovat v Partii na TV Prima a CNN Prima NEWS v neděli. Prvním hostem pořadu, který začíná v 11:00 hodin, bude prezident Miloš Zeman.

Předseda Senátu chce Babišovi a dalším členům vlády „znovu zdůraznit, jak obrovský potenciál přivezli“. Zmínil i současnou ekonomickou situaci, z níž se podle jeho slov lze dostat i díky investicím s pomocí Tchaj-wanu.

Šéf horní parlamentní komory byl rovněž dotazován na kritiku ze strany KSČM. „Je to komunistická strana Čech a Moravy, která teď drží tuto vládu, je v její pravomoci kdykoli vládnutí této vlády ukončit,“ řekl Vystrčil.

Babiš: Předseda Senátu je diplomatický amatér

Babiš již dříve prohlásil, že Vystrčil na Tchaj-wanu tlumočí českou zahraniční politiku, o které ale prý vůbec nic neví. „Pan předseda Senátu samozřejmě nemá žádné mezinárodní zkušenosti, je komunální politik, který se stal předsedou Senátu. Každý, kdo má alespoň elementární diplomatické znalosti, ví, že o domácí politice, obzvláště způsobem, jakým to předvedl pan předseda Vystrčil, se se zahraničními partnery prostě nemluví a on s nimi vlastně ani mluvit nemůže, protože neumí anglicky,“ řekl premiér pro Parlamentní listy. „Je to diplomatický amatér,“ dodal.

Komunisté zase nedávno vyzvali kabinet a ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD), aby se od Vystrčilovy mise jednoznačně distancovali. Cesta podle nich byla „svévolná, až rituální a zbytečná“. V usnesení svého výkonného výboru KSČM uvedla, že by Petříček měl prohlásit cestu za „nulitní“, nebo ze své funkce odstoupit. Petříček ČTK napsal, že nevidí důvod, aby na výzvu reagoval. Vláda podle něj ve věci zastává dlouhodobě konzistentní pozici.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

ON-LINE: Demonstranti se přesunuli na Klárov. Policie řešila několik konfliktů

Živě ON-LINE: Demonstranti se přesunuli na Klárov. Policie řešila několik konfliktů

  • Aktualizováno

Na pražském náměstí Republiky se sešlo přibližně 200 odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru. Více lidí policisté na místo nepustili a náměstí uzavřeli. Demonstrace probíhala povětšinou v poklidu. Policisté řešili jen několik incidentů a zadrželi jednoho člověka. Akce oficiálně skončila kolem 13:30 zazpíváním státní hymny. Poté se demonstranti přesunuli na Klárov, kde došlo k dalším konfliktům. Zasáhnout musela policie.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Hůlka zrušil sváteční procházku na Hrad. Zda vrátí Zemanovi vyznamenání, ale nezmínil
Další články
reklama
reklama