reklama
CNN Prima News Lukáš Bek
Lukáš Bek

Lukáš Bek

šéfeditor CNN Prima NEWS

V médiích začínal v polovině devadesátých let v tehdejším deníku Expres.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Vzniká vláda pětikoalice s premiérem Fialou. Může jí zabránit prezident Zeman?

Ještě v sobotu večer budou jednat zástupci koalic Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a Pirátů se STAN o společné vládě. Ve dvousetčlenné Sněmovně budou mít většinu hlasů. První klíč k vládě však má prezident Miloš Zeman. Ten už prostřednictvím mluvčího Ovčáčka oznámil, že v neděli přijme v Lánech Andreje Babiše. Neuvedl však, zda od něj dosavadní premiér odejde s nějakým pověřením.

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

Volební model Kantar: ANO stále vede, ale pohoršilo si. Posílili Piráti a ODS

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Kantar si na přelomu května a června, tedy v době pozvolna končící koronavirové krize, mírně pohoršilo hnutí ANO. Babišova strana přesto vede s vysokým náskokem. Oproti dubnu jsou na tom lépe druzí Piráti a třetí ODS. Sociální demokracie se dál pohybuje těsně nad pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Kantar, který zveřejnila Česká televize.

reklama