reklama
CNN Prima News Lukáš Bek
Lukáš Bek

Lukáš Bek

šéfeditor CNN Prima NEWS

V médiích začínal v polovině devadesátých let v tehdejším deníku Expres.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Volební model Kantar: ANO stále vede, ale pohoršilo si. Posílili Piráti a ODS

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Kantar si na přelomu května a června, tedy v době pozvolna končící koronavirové krize, mírně pohoršilo hnutí ANO. Babišova strana přesto vede s vysokým náskokem. Oproti dubnu jsou na tom lépe druzí Piráti a třetí ODS. Sociální demokracie se dál pohybuje těsně nad pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do Sněmovny. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Kantar, který zveřejnila Česká televize.

STEM: ANO posiluje, Piráti si pohoršili a TOP 09 by neprošla do Sněmovny

Hnutí ANO posílilo svou pozici nejpopulárnější strany. Podle průzkumu agentury STEM, který probíhal v době květnového uvolňování vládních opatření proti šíření koronaviru, by ve volbách do Poslanecké sněmovny Babišově straně dalo hlas 33,7 procenta dotázaných. Je to o necelé tři procentní body více než v březnu a nejvíce od listopadu loňského roku. Mírně si polepšila také druhá vládní strana, soc. dem. Nejvíce si pohoršili Piráti.

Jak koronavirus souvisí s Koněvem a Pannou Marií

Kdyby nám někdo před půl rokem vyprávěl, že za pár měsíců nebudeme smět opustit území Česka, ba dokonce bude až na výjimky zakázán volný pohyb osob, asi bychom ho pokládali za šiřitele fake news. Co bylo nedávno nepředstavitelné, dnes je přijímáno, když ne jako samozřejmost, pak přinejmenším coby pochopitelná nezbytnost. Vždyť přece nikdo nemohl tušit, že přijde COVID-19. Koronavirus nám v přímém přenosu ukazuje, jak snadno a zásadně se může změnit „obraz doby“, což souvisí i s tuzemskými debatami o památnících.

reklama