CNN Prima News výuka na dálku

výuka na dálku

Výpis příspěvků ke štítku „výuka na dálku“

Děti jsou po pandemické výuce tři měsíce pozadu. Nejvíc v matematice, ukázala analýza

5. října 2021 18:52

Distanční výuka v době uzávěry škol při epidemii COVID-19 neměla na učení žáků tak velký dopad, jak zpočátku naznačovala zjištění o nulové efektivitě. Tou strašili například v Nizozemsku. Žáci za dobu epidemie ztratili v průměru asi tři měsíce učení. V češtině se proti době před COVID-19 zhoršily výsledky dětí letos na jaře v 60 procentech škol a v matematice v 69 procentech.

V krizi budou vysoké školy moci dál učit on-line a upravovat zkoušky, schválili poslanci

12. listopadu 2020 13:47

Vysoké školy budou moci zřejmě i příští rok vyučovat a zkoušet na dálku a upravit harmonogram studia nebo podmínky a termíny přijímacích zkoušek. Návrh vysokoškolské novely, která to předpokládá, schválila ve čtvrtek zrychleně ve stavu legislativní nouze Sněmovna. Úprava reaguje na epidemii covidu, školy ji ale budou moci využít do budoucna i při jiných mimořádných situacích. Předlohu ještě musejí posoudit senátoři a podepsat prezident.

Děti v Bejrútu se učí přes telefon doma na zemi. Pomůžou jim počítače z Česka

4. listopadu 2020 21:18

Pro libanonské děti není ničím neobvyklým učit se školní látku prostřednictvím telefonu. Kvůli koronaviru se musejí podobně jako jiné děti ve světě učit na dálku. Jenže k tomu jim ve většině případů doma chybí potřebné vybavení. Kromě počítačů, tabletů a internetu nemají často ani stoly, u nichž by mohly sedět, takže se učí na zemi.

Střední školy přešly na distanční výuku. Nevyhovuje nám to, tvrdí studenti i učitelé

5. října 2020 21:44

Na distanční výuku v pondělí přešly stovky středních škol v oblastech, které na covidovém semaforu svítí červeně a oranžově. Instituce zavřely všechny kraje s výjimkou Jihočeského, Olomouckého, Královéhradeckého a Libereckého. Nově od středy v libereckém okrese také přejdou k výuce studentů na dálku. Tento režim má prozatím platit dva týdny.

Příspěvek pro handicapované vzroste. Naopak na delším ošetřovném se vláda nedohodla

25. září 2020 10:10

Příspěvek od státu na mzdu lidí s handicapem se od října zvýší z 12 800 Kč o 800 korun, po pátečním jednání vlády to oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Pomůže to 60 000 postižených, doplnila. Vláda se však nedohodla na změně ošetřovného při výuce na dálku či karanténě kvůli koronavirové nákaze. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) by úprava mohla ohrozit ekonomiku.

Bude dál škodit? Filip Tomsa prozradil pikantnosti ze Slunečné i ze života

2. září 2020 09:41

Filip Tomsa vyrůstal na Mladoboleslavsku, navštěvoval tradiční „lidušku“, vystudoval pražskou konzervatoř a následně se na Mladoboleslavsko vrátil coby člen souboru tamějšího divadla. Pak přišly další scény jako například divadlo na Vinohradech. Kromě toho se objevil hned v několika filmech včetně Kvasky nebo lehce nedoceněného Taxi 121. V neposlední řadě je Filip hvězdou seriálu Slunečná.

Povinné vzdělávání i na dálku. Zavádí ho novela školského zákona

12. srpna 2020 14:35

Novela školského zákona, kterou v pondělí projedná vláda, zavádí pro děti povinnost účastnit se distanční výuky jako součásti povinné školní docházky. Dosud ji česká legislativa nijak neupravovala. Formu výuky na dálku návrh nestanoví, škola ji má přizpůsobit podmínkám žáka. Změna zákona je reakcí na epidemii COVID-19, kvůli které byly školy uzavřené od poloviny března a některé až do června.