CNN Prima News výživa

výživa

Výpis příspěvků ke štítku „výživa“

Havránek: Zdražení kojenecké vody není likvidační. Nejsou to jen drobné, zuří Balaštíková

Vadí mi, že se zvýší DPH u kojenecké vody a výživy. Pokud by vláda podporovala prorodinnou politiku, daň by snížila, uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS poslankyně Margita Balaštíková (ANO), když komentovala plánované daňové změny. Kojenecká voda zdraží měsíčně o třicet korun, to opravdu není likvidační, oponoval jí poslanec Jiří Havránek (ODS).

Příliš zeleniny škodí. Experti varují před osmi návyky, které považujeme za zdravé

Snažíte se do svého jídelníčku zařadit hodně zeleniny, doplňků stravy nebo intenzivně cvičit či si neustále čistíte zuby? Možná si neuvědomujete, že některé z těchto zdánlivě prospěšných návyků mohou mít negativní dopad na vaše zdraví. Odborníci odhalili stinné stránky osmi takových zvyků. Přečtěte si, o jaké se jedná, a zvažte, zda si náhodou nevědomky neškodíte.

Chystáte se pořídit si štěně? Veterinář a odborník na výživu vám poradí, co nezanedbat

První měsíce pejska na tomto světě jsou z hlediska jeho vývoje zcela zásadní. Majitelé domácích mazlíčků jsou většinou dobře připraveni na příchod nového člena rodiny, ovšem často podceňovanou věcí zůstává prvotní výživa štěňat. Mezi lidmi ještě koluje řada mýtů a doporučení, co by měli takovému štěňátku dopřát, aby dobře rostlo, a přitom mu tím nevědomky ubližují. Jak tedy správně pečovat o výživu malých pejsků a zajistit jim tak zdraví a vitalitu na dlouhá léta?

Zdravý životní styl jako novoroční předsevzetí? Zde je návod, jak to zvládnout

Zhubnu, nebudu se přejídat. Už žádné sladké, jen ovoce a zelenina! Tak právě tohle jsou nejčastější předsevzetí, která si Češi dávají s nadcházejícím koncem roku. Ovšem netuší, že právě nereálnými sliby sami sobě spíš škodí než pomáhají. Uvědomit si vlastní chyby a najít řešení je určitě skvělý první krok. Dál to chce ovšem našlapovat velmi opatrně a nechtít od sebe razantní změnu ze dne na den. Tak rychlé lámání (zlo)zvyků totiž drtivá většina lidí nezvládne a vlastní předsevzetí nedodrží, což se podepíše na jejich další chuti pokračovat v nápravě.

Mám sondu v břichu a snažím se znovu chodit. Prezident prozradil detaily o svém zdraví

Prezident Miloš Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prozradil podrobnosti o svém zdravotním stavu. Má prý žaludeční sondu, přes kterou dostává umělou výživu. Tu však podle svých slov nemá natrvalo. Ačkoliv je nyní upoután na vozíček, snaží se prý znovu vrátit k chůzi, kterou pravidelně trénuje. Hlava státu zároveň poznamenala, že se jí „vrátila cukrovka“.

Matka to s veganstvím přehnala. Krmila dítě jen zeleninou a ovocem, půjde sedět za vraždu

Jak tragicky může skončit životní přesvědčení? Osmatřicetiletá Sheila O'Learyová z Floridy byla shledána vinou z vraždy prvního stupně a zneužívání dětí takřka tři roky poté, co zemřel její teprve 18měsíční synek Ezra. Coby zapřisáhlá veganka ho totiž od narození krmila jen syrovým ovocem a syrovou zeleninou a dítěti při nedostatečné výživě selhaly orgány.

Sebevědomý pohled na výživu vašeho mazlíčka

Téma: Komerční sdělení

Česká značka NATIVIA skrývá ve svém názvu přirozenost, která je velmi důležitým faktorem pro sestavení receptur kvalitních krmiv a pamlsků pro naše čtyřnohé psí i kočičí kamarády. Její autoři si zakládají na poctivosti v surovinách i v prezentaci složení, což dokazují i kladné ohlasy a vzrůstající počet spokojených zákazníků. Základem krmiva je tedy kvalitní masová část a lehce stravitelná rostlinná složka, kterou je rýže v potravinářské kvalitě.

Už žádný rohlík s taveňákem. Havířovská nemocnice podává luxusní snídaně za stejné peníze

Málokdo bude nesouhlasit s důležitostí výživy během léčby, natož během hospitalizace. Na chabou nemocniční stravu si dlouhodobě stěžují jak pacienti, tak odborníci. Havířovská nemocnice se však rozhodla s nešvarem skončit a zavedla snídaně, za něž by se nemusel stydět ani nejeden tuzemský penzion. Rohlíky s taveným sýrem nahradila ovesnou kaší nebo čerstvými zeleninovými saláty.

Třetí dávkou to nekončí. Válek připustil, že se někteří budou muset přeočkovat počtvrté

Je možné, že při očkování proti covidu bude pro některé potřeba i čtvrtá dávka vakcíny. V rozhovoru deníku Blesk to připustil kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Zároveň uvedl, že třetí dávkou se postupně budou muset naočkovat zřejmě všichni. Povinné plošné očkování stále odmítá. Podle něj je však možné nařídit vakcinaci některým profesním organizacím nebo komorám, pokud o to budou samy stát.