reklama

Vzpoura řidiče brněnské tramvaje: Nabádal cestující, aby nošení roušek ignorovali

Řidič tramvaje nabádal cestující k odložení roušek.
Foto: Facebook.com

Řidič brněnské tramvaje vyzýval pasažéry k cestování bez roušek. A to i přesto, že brněnský dopravní podnik vyzývá vtipnou kampaní, aby si lidé při cestování hromadnou dopravou zakryli nos a ústa a bránili tak šíření koronaviru. Nyní mu hrozí finanční postih.

reklama

Ve svém voze na lince 1 vylepil minulý pátek brněnský řidič upozornění, aby cestující opatření ignorovali. Snímky se okamžitě rozlétly po sociálních sítích. „Dispečink vyzval řidiče, aby tyto informace odstranil, což okamžitě učinil. Dostal napomenutí a o případném dalším postihu se ještě rozhodne,“ popsala pro Brněnský deník mluvčí dopravce Hana Tomaštíková. Jinak podle ní cestující i řidiči v Brně vládní nařízení dodržují. Potvrzují to i brněnští strážníci.

„Když už někdo na stanoveném místě roušku nemá, zpravidla je to opomenutí a strážníkům se za chybu i omluví. To byl i případ mladé ženy, která jela na Vinohradech hromadnou dopravou bez roušky. Jelikož se jí to podle našich záznamů stalo poprvé, hlídka záležitost uzavřela domluvou,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

A nejedná se o jediný vzdor řidiče brněnské MHD. Před pár týdny odmítl šofér autobusu jezdit s volební reklamou jedné z kanidujících stran, která jej a jeho děti urážela svým obsahem a textem „zdravé školství bez inkluze“.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama