CNN Prima News William Shakespeare

William Shakespeare

Výpis příspěvků ke štítku „William Shakespeare“

Stahoval tisíce extremistických souborů. Trest v podobě povinné četby překvapil veřejnost

11. září 2021 15:04

Mladická nerozvážnost, nebo radikalismus? Podle britského soudce to byla v případě Bena Johna první varianta. 21letý muž je ve Spojeném království souzen za shromažďování desetitisíců dokumentů souvisejících s terorismem a nacistickou tematikou. Od soudu dostal dvouletou podmínku a neobvyklý bonus – povinnost přečíst několik děl britské klasické literatury. Na přezkoušení musí k soudci každé čtyři měsíce.

První soubor Shakespearových děl byl prodán za 230 milionů korun. Grál, říká majitel

15. října 2020 17:18

Vzácná kopie Shakespearovy sbírky her se ve středu prodala za téměř 10 milionů dolarů (přibližně 230 milionů korun). Jedná se nejspíš o nejdražší literární dílo, jaké se kdy v aukci objevilo. Soubor 36 her, publikovaný krátce po smrti dramatika, je jednou z pouhých pěti úplných kopií, které jsou stále v soukromých rukou, uvedla aukční síň.

Čas na neutrální jazyk? Ptali se mě, jestli mám penis, říká nebinární žena

Ze strany LGBTQ (komunita lidí s otevřeným přístupem k sexuální orientaci a genderu) aktivistů roste tlak na vznik nebinárních jazyků, čili takových, které budou přilnavé pro osoby, jež se neidentifikují ani jako muži, ani jako ženy. Anglické zájmeno they, kterým o sobě mohou referovat genderově nevyhranění lidé, se stalo podle slovníku Merriam-Webster slovem loňského roku. Co přesně je nebinární mluva a jak k ní přistupují různé jazyky?