CNN Prima News William Shakespeare

William Shakespeare

Výpis příspěvků ke štítku „William Shakespeare“

Stanjura šel místo vysvětlování balíčku na slavnosti. Trapas, člověk prostě tápe, schytal kritiku

Šéf resortu financí Zbyněk Stanjura (ODS) ve středu večer chyběl na tiskové konferenci vlády, namísto toho zavítal na Shakespearovské slavnosti. Zachytila to fotografie, která začala kolovat po sociálních sítích. Podle politologa Jana Kubáčka jako „kapitán lodi“ na brífinku chyběl, jeho návštěvu představení označil za trapas. Ve vysílání CNN Prima NEWS přístup ministra okomentovali i další experti, například novinář Petr Kamberský k vrcholnému politikovi tak kritický nebyl. Stanjura pak našel zastání u Miroslava Kalouska.

Sen noci svatojánské, komedie o (ne)lásce v Divadle pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou uvede v pátek premiéru inscenace Sen noci svatojánské. Režie divácky nejoblíbenější a nejhranější z komedií Williama Shakespeara se ujal umělecký šéf divadla Michal Lang. Na dubnovou premiéru přijal osobní pozvání Martin Hilský, překladatel textu a význačný český shakespearolog, který 8. dubna oslavil 80 let.

GLOSA: Valentýn není jen kýč. Svátek lásky souvisí už s dcerou Karla IV. i s Hamletem

Valentýnský kýč, s tím nechci nic mít. Tak svátkem zamilovaných pohrdá nejeden našinec, často s vyšším vzděláním. Chyba lávky, svatý Valentýn je pouze špatně interpretován. A právě vzdělanci by měli svátku konečně dát, co si zaslouží. Vždyť o valentýnské slavnosti zamilovaných psal již největší dramatik všech dob William Shakespeare. Svátek má souvislost také s Annou Lucemburskou, dcerou českého krále a římského císaře Karla IV.

Stahoval tisíce extremistických souborů. Trest v podobě povinné četby překvapil veřejnost

Mladická nerozvážnost, nebo radikalismus? Podle britského soudce to byla v případě Bena Johna první varianta. 21letý muž je ve Spojeném království souzen za shromažďování desetitisíců dokumentů souvisejících s terorismem a nacistickou tematikou. Od soudu dostal dvouletou podmínku a neobvyklý bonus – povinnost přečíst několik děl britské klasické literatury. Na přezkoušení musí k soudci každé čtyři měsíce.