reklama

Z 35metrového továrního komínu se zřítili dva muži, pád nepřežili

V pátek po 23. hodině večerní zasahovali záchranáři a policisté u tragické nehody způsobené pádem z 35metrového komínu. V areálu bývalé továrny na zpracování mramoru v Dobřichovicích na Praze-západ se z něj zřítili dva muži. Jeden na místě podlehl zraněním, druhý zemřel poté, co ho transportoval vrtulník do motolské nemocnice.

reklama

K neštěstí došlo v Bezručově ulici. Podle prvotních informací Týdeníku Policie se v areálu měla pohybovat skupina asi deseti mladších lidí. Dva muži potom měli vylézt až na vrchol komínu, ze kterého se v jednu chvíli oba zřítili.

Na místo ihned vyjel hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ze stanice Řevnice, policie, i vrtulník. „U pádu dvou lidí z továrního komínu zasahovaly dvě posádky ZZS Trans Hospitalu PLUS a vrtulník leteckých záchranářů z Prahy. 27letý muž utrpěl při pádu zranění neslučitelná se životem a lékař u něj mohl již pouze konstatovat smrt. Druhý muž, jehož totožnost jsme v době zásahu neznali, utrpěl vážná poranění. Po připojení na umělou plicní ventilaci a po poskytnutí intenzivní lékařské péče byl za asistence hasičů přepraven k vrtulníku a poté letecky transportován do motolské nemocnice,“ sdělil pro web Novinky.cz ředitel řevnických záchranářů Bořek Bulíček.

Podle policejní mluvčí Michaely Richterové druhý muž zemřel po převozu do nemocnice.

Na místě záchranáři ošetřili i 21letou ženu, která byla po incidentu v šoku. Následně ji ale ponechali v areálu. Případem se začali zabývat také kriminalisté a koroner. Zdokumentovali stopy a ohledali tělo zemřelého. Příčiny tragické události nyní nadále prošetřují.

K tématu

Tagy: zranění komín továrna Hasičský záchranný sbor areál pád

Další hlavní zprávy

360°

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek

„Nemůžeme pokrýt všechno a nepokryli jsme to dokonale, ale pomáháme pouze přežít,“ vzkázal umělcům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Doufal prý, že rok 2021 bude jiný, „ale zdá se, že se z toho jen tak nevyhrabeme.“ Také uvedl, že chystá program COVID kultura 3, který už nezapomene například na umělecké fotografy.

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
Další články
reklama
reklama